Soovitage peatumispaika Mehhikos

Hei!

Plaan minna Mehhikosse, täpsemalt on meie esimene peatuspaik Mexico City, kust plaanime edasi sõita Cancuni või Tulumisse. Kas keegi oskab soovitada, kuidas oleks sinna kõige mõistlikum minna (siselend, buss, rendiauto?). Kuna saame kohapeal olla vaid nädalakese, siis väga ringi trippida kahjuks ei saa.

Kas lisaks neile kahele kohale oskate veel soovitada mõnda mereäärset peatumispaika, kuhu võiks jääda paikseks nädalaks?

Lisaks on veel küsimus, kui palju peaks nädalakeseks raha kaasa võtma seljakotireisile?

Ette tänades :)

Mexico city zocalo piirkonnas leiab hosteleid ca 140peesot yhistoas. Cancuni on m6istlik s6ita siselennuga kuna aega v2he ja sealt Tulumi v6i Playa del carmeni bussiga.. Raha teema on suhteline aga ise kulutasin 2 n2dalaga ca 5000kr ja sellest oma 1000 l2ks trantspordi peale. selles summas on veel kohti kust annaks kokku t6mmata...

Suur aitäh, et leidsid aega vastata :)

Palju võib maksta lend Mexico City-st -> Cancuni? Võibolla keegi on seda juba siin kirjutanud, kuid ei leidnud üles!

Olen kuulnud, et kuskil 800 EEKi ja lennud lähevad iga 1h tagant.

Meie lendasime Mexico Cityst Cancuni edasi-tagasi 14-ndal veebruaril umbes 2000 eeguga. Võib olla, et lennud soovitud ajaks on välja müüdud... Mexicanal näiteks on väga hea ja informatiivne kodukas. Saab piletid vajadusel ja kindla ajasoovi korral ka Eestist ette osta. Lennujaamas vaja ainult bronninumbrit:)

.... 1324.99 MXN Aviacsa lennufirmal, ostetud 9 päeva enne väljalendu marsruudil Cancun-Mehhiko City 22.veebruaril kell 10.20. Mexicanal on kodulehel tõesti veel soodsamad hinnad, kuid siis tuleb piletid palju varem ära osta. Olime Mehhikos 06.02.-22.02.2009, nii, et värsked tulijad.

Käisime veebruari lõpus seal ning kuna lennukeid lendab MC-Cancuni vahel nii palju, siis meie pileteid netist enne ära ei ostnud. Ostsime Mexico Citys Mexicana kontoris piletid järgmiseks päevaks. Vabu kohti oli küllaga- üle poole lennukist tühi. Maksis 1500MNX.

Kas 1500 oli edasi-tagasi pileti hind või ainult üks suund?

Ma soovitaks Cancuni asemel kaia ara Playa del Carmenis ja Tulumis.

Mexico City- nagu üks suur kadaka turg, kümnete-miljonite-linn Cancun- arenev ja suht mõttetu linn, hinnad odavamad kui Playa del Carmenis. Rannajoon suht mõttetu/olematu muu Riviera Mayaga. Playa del Carmen- mõnus koht peatumiseks, hinnad kõrgemad, kuid meie mõistes tavalised. Rand mõnus ja kõik asjad käe-jala juures. Aga seal palju ameerika turiste. Kohalikku elu seal ei näe. Tulum- ülivõrdes: meri-rand-maiade varemed. Pilte vaadates kah on Tulum jus tkõige silmipimestavam koht nii ilu kui värvikontrastide poolest! Loodulik ideaalvalgus fotograafile! Tulum kui linn (mõni km eemal) on täiesti m õ t t e t u! Tulumi kandis olime planeeritud ajast vaid 1 päeva ja öö, kuna kaua sa ikka rannas peesitad. Mega ilus oli rand küll ja cabanas ööbimine vahva, kuid järgmine päev juba sügelesime tagasi Playasse. No ei ole sellised peesitajad ja mõnuleja tüübid.

Ja Cancuni mine muidugi lennukiga. Meil maksis 1 ots umbes 110 USD in kohta.

Ma arvan, et sa võiks endale alustuseks selgeks teha,kuhu sa lähed.

  • 1 nädal on Mehhiko kohta üliväike aeg eriti siis kui sa tahad kiirjooksul kogu riigi läbida.
  • liiklus lennukivabalt seal kandis on väga aeglane- tundub küll, et vahemaa on väike, aga mägedes liigud umbes 20-30 km/h kurviliste teede ja ka nööritõmbajate tõttu. Vali endale üks koht välja ja veeda seal enamus ajast ja naudi täie rinnaga. Ma oma kirjutises ei võtnud arvesse seda, et sa äkki oled lennufriik ja sulle meeldib suurem osa puhkusest päevi ja öid lennujaamades ja lennukides veeta.

Kui sul on nädal, siis ma pakun välja 1 variandi:

Lendad Mexico Cityse, siis võta siselend Tuxtlasse (sisemaal) ja sõida lennujaamast otse järgmise bussiga San Cristobali- seal näed ehedat Mehhikot ja indiaanlasi. Siis võta kurss Palenquesse (5h bussiga) ja võid 1 öö junglis veeta cabanas ning hommikul käia Palenque varemetes. Kell 12-18 toimub koskede tuur sealt cabanade juurest (MisolHa Ja AquaAzul) ning jõuad ilusti Palenque-Tulumi/Playa del Carmeni ööbussile. Hommikuks oled Kariibimere ääres. Oleneb nüüd järgijäänud ajast võid selle veeta siis kas Playa del Carmenis, käia Cozumeli saarel või nautida randa Tulumis vms (Cancunist saab kiirelt Isla Mujerese saarele). Tagasilennu võid võtta siis näiteks Cancunist Mexico Citysse. Sellise tripi ajal näed võimalikult erinevat maad ja saad erinevaid kogemusi. Kui aga lennata pole plaanis, siis soovitan vaadata bussimarsruute sisemaal.

Uurin ise ka praegu Mehhiko varianti, sest BH saab algusega HEL. pileti 6700 krooniga läbi Madriidi ja lennuajad on ka head. Aga Cancuni pilet on 3100 -seda pean ma jälle kalliks. Kas keegi on Mehhikos käinud härjavõitlust vaatamas-võiks jagada inffi. Leidsin ka väljaku-areeni koduka aga seal kõik hispaania keeles ja annab ainult osadele sektoritele mingid hinnad (kuskil alates 1400 kroonist. Ei leia kuupäevasid, mil ka etendused toimuvad. Äkki on ikkagi vara veel oma nina toppida Mehhikosse (plaan perega novembri alguses)....

Mina leidsin kuskilt info et härjavõtlus MC oli vist kolmapäeviti umbes kl 15 paiku? Ma tõesti ainult ei mäleta, kus selle info leidsin. Aga elementaarne hisp keel tasub selgeks teha enne reisi :) Cncuni piletit pead "jahtima", st külastama paari päeva tagant mexicana lehte ja jälgima hinda. Nii ostsin ma MC-Tuxtla pileti alles 2ndl enne lendu, kuigi Cancuni-MC pilet oli kuu varem olemas.

Kui lehitseda väljamaiseid ajalehti, leidub igasugu pönevat lugemist laiast ilmast: http://online.wsj.com/article/SB124291893807443635.html