Soovitused Egiptuse reisiks.

Tere!Olen lapsega (14a.) minemas Egiptusesse, Sharm el Sheikhi. Millised on soovitused...mida tasub külastada (kohad/ hinnad), millist raha kaasa võtta (USD/EUR/EGP), liikumine kohapeal (takso/buss-hinnad), vaktsineerimine jne.. Kõik soovitused on teretulnud,ka  need mida küsida ei osanud :)Tänan!

1
23

Sharmi kandis mingeid vaatamisväärsusi külastada väga polegi. Pikemaid trippe võtma hakata... ei tea... nii turvalisuse aspektidest kui ratsionaalses plaanis pisut mõttetu. Vahelduseks päevane paadireis merel koos snorkimisega on ok, aga seal võib tekkida juba viisavajadus (ca 26 USD nägu). Viisavaba on ainult Siinai poolsaar ise. Uuri giidilt, sh. väljasõitude kohta.Kohapeal liikumiseks parim vahend on takso. Nagu igal pool Egiptuses, tuleb ka taksistidega kaubelda. Aga enne, kui põllule lähed, küsi hotelli adminnilt, giidilt vm.), mis on normaalne hind kuskile sihtkohta. Küsisime samuti eelnevalt hotellist Naama Bay'ni indikatsiooni ära ja alles siis läksime võitlema. Taksist oli vana kala... Kui teiste taksojuhtide kaasamine "õige" hinna kinnitamiseks oli läbi kukkunud, tuli solvumine stiilis "kas-sul-südametunnistust-pole-et-juht-peab-sinu-sõidust-pool-ise-peale-maksma". Kuna ta ka empaatiavõimet ei kohanud, siis uuesti rünnakule - "endal on Nike'i püksid jalas ja tahad võileivahinnaga sõita". Jne.  Päris adminni mainitud hinda küll ei saanud, sest ei hinnanud enam viimast 2 USD-i närvikulu väärivaks, aga enam-vähem. :) Mida iganes, aga kindlasti lepi enne taksosse istumist hind kokku.Vaktsineerimist eraldi justkui vaja pole. Kui, siis võimalike kõhuhädade tarbeks midagi - söetabletid, probiootikumid jms. Kui hotellist väljaspool mitte süüa, vältida kohalikku vett (sh jääkuubikuid jookides) ja sõrmi mitte liiga palju suhu toppida, siis ei tohiks midagi hullu olla.Raha saab edukalt igast ATM-ist. Aga kurss on üldiselt nii, et 1 EUR = 20 EGP ja 1 USD = 17-18 EGP. Näiteks kohalikud ülihead mangod maksavad olenevalt suurusest keskmiselt 50-60 EGP (3-3,5 USD).Aga küsi veel, kui miskit huvitab.

1
0

Esimest korda sinnakanti minnes pead arvestama et iga kohalik kes sinu poole pöördub tahab esmajoones sinu raha, ükskõik millest ta siis juttu ei alustaks. Lepid taksojuhiga hinna kokku kuid sihtkohas selgub et tal ei ole tagasi anda, hotellituba on alla igasugust arvestust kuid väikese summa eest tehakse upgrade, sõbralik tee ääres logeleja aitab teil üle tee minna ja samas suunab teid oma nõo vesipiibupoodi või mõnesse muusse urkasse, kohvikus tekib arvele paar jooki ekstra, plätud poe ees maksavad x summa kuid poes sees selgub et kogemata oli hind vale, kõigest paar naela tuleks juurde lisada jne. Mul ei oleks midagi selle vastu kui kohalikud oma raha välja teeniksid kuid ajan sõrad vastu kui seda tahetakse minult labaselt ära võtta.Ekskursioonidest meeldejäävaim oli Kairo külastus, püramiidid on ikka võimsad. Miinuseks jube pikk sõit Sharmist, kokku päeva pikkuseks ca. 16h. Tänasel päeval lisaks muidugi ka turvalisus, aegajalt ikka mingi matakas käib, viimati vist suisa püramiidide juures rünnati turismibussi. Kohapeal pakutakse igasuguseid safareid aga kes see ikka viitsib jeepiga mööda liivahunnikuid ülesalla loksuda, pigem valida päev merel koos snorgeldamise ja söökidega. Mõistlikus hotellis korraldatakse ka õhtuti igasugu etendusi jms. Mida suurem hotell, seda enam on erinevaid söögikohti ja kohapealset tegevust, vahelduseks väga hea.Raha võta kohapealt automaadist, randa või linna minekuks saad kasutada hotellibussi kui selline on olemas, lisaks on marsruuttaksod peaaegu muidu. Taksos kasuta täpset raha, kui täpset pole siis vaata üle tagasiantav summa. Sama ka igasuguste muude ostude korral.Vaktsineerida pole mõtet, kui kõhus peaks keerama võta punnsuutäis kanget napsi (võid ka ennetavalt võtta, puhkuse asi), kui lapsel miskit häda siis mine kohalikku apteeki, nemad oskavad kõige paremini soovitada mida võtta või mida jätta. Mingil ajal on seal väikesi moskiitosid, nende punnide vastu saad samuti apteegist abi.

3
0

Tänud vastamast Sayonara ja Oliver!Oleme minemas aprilli teises pooles.Hotell mere ääres  Stella Di Mare Beach Hotel & Spa .Eks ilmselt tuleb siis ka giidi tundi kuulata ja kohapeal otsustada.Aga huvitaks just, et kus näeme kaamleid ja 14a. poiss tahaks kindlaste ATV safarile  ja snorgeldama /sukelduma minna. Snorgeldamise kohta leidsin,et eestlased (Sintai) seal korraldavad reise merele...sellega on korras. Tuttavad räägivad,et seal käivad kohalikud ja pakuvad erinevaid võimalusi tegevusteks .... kas neid julgeb ja võib usaldada? On seal miski turismi infopunkt?On keegi käinud delfinaariumis? 

0
1

a

2
0

Tänan vastamast moskiito! Võtan soovituse kuulda :)

0
0

Neid kaamleid liigub seal omajagu hotellide juures ja rannaribadel ringi. Meie olime viimati Hadabas ja seal kohalikud ratsutasid nendega tänavatel ringi ja püüdsid turiste. Minu arust küsiti 5 USD - selle eest sai siis selga istuda ning natuke temaga sõita tipa-tapa nii, et peremees hoidis lõast ise kinni ja kõndis kõrval. Kui mitte Stella hotelli juures, siis Naama Bay rannaalal on kindlasti saadaval, see ju Stellast kiviga visata.Snorgeldada saab üsna igal pool. Stellas ei ole ise olnud, aga pigem pakuks, et ka seal on sillalt vette minnes kõik veealune olemas. No ja muidugi see juba mainitud "Päev merel" ekskursioon, kus sõidetakse ka riffide juurde snorkima ja sukelduma.Naama Bay's on turismiinfo punkt olemas. Vist oli kuskil rannaala peapromenaadi ääres kohe. Kohalike usaldamise osas ma paneksin ikka kolm pikka punkti... Nagu eelkõneleja juba mainis, siis valge inimene tähendab neile ikka ainult dollarimärki. Võib jopata, aga kõike seda situatsiooni seal silmas pidades... Omal käel mina seal kindlasti ringi tuiama kuskil ei hakkaks. Ma mõtlen väljaspool Naama Bay'd ja hotellipiirkondi.  Oleme Sharmis käinud nüüdseks kokku 5 korda ja mis mulle viimati (2018 lõpus) silma torkas, kinnitas mu paiksemat iseloomu. Nimelt transfeeri ajal lennujaamast hotelli täheldasin, et kogu tee ulatuses oli iga 150 meetri järel tee ääres ülikondades härrad seismas, pilgud kõrbe ja mägede poole suunatud. Nad justkui panustavad piirkonna turvalisusele, kuigi kohati ka näiliselt. Kuid see üldine ohutase on siiski üle keskmise ja seda ei maksa unustada.Delfinaariumis pole käinud, aga vahelduseks kindlasti tore meelelahutus.

1
0

Sharmist ilmselt välja ei lähekski. Vaatasin,et seal ka 2 veeparki läheduses olemas,et saaks ka neid külastada,tegevuse mõttes. 14 aastane ei viitsi ju paigal istuda ja niisama rannas lebotada. Õnneks jahh, koralline veemaailm hotelli rannas kuhu siis ennast unustada saab. 

0
0

Õige jah, veepark (Cleo Park) oli seal Naama Bay's ka igati korralik. Me sattusime seda külastama kunagi ammu siis, kui ta just vaid paar päeva tagasi avatud oli ja keegi veel sellest väga midagi ei teadnudki. Peaaegu privaatne, uus ja uhke veepark oli meie käsutuses. :)Teine palju suurem ja võimsam on Hadabas (Aqua Park).

1
0

Hadabase jätan ka meelde,õigemini panen kirja :)

0
0

Mu käigust küll hulk aastaid möödas, aga esimene apsakas oli kohe lennujaamas - transfeeribussi ees lasime korra kohvrisangast lahti ja kohe oli "abivalmis" kohalik valmis seda bussi pagasiruumi tõstma ja tahtis siis tasu ka saada. Mul oli vahetatud raha kuskil kohvripõhjas ja rahakotist leidsin ainult viiekroonise. Pika jagelemise järel võttis umbusklikult selle vastu.:) Teinekord jälle jalutasime linna ja hakkas üks kohalik tee peal meiega juttu rääkima, näitas oma naise ja laste pilte ja rääkis kohalikust elust jne. Vaat kui tore, mõtlesime, ja siis suunati meid osavalt tema onupoja vms papüürusepoodi. Tollal käisime ikka mitmel reisil, mis kohalike käest ostsime - Katariina kloostris, Värvilises kanjonis, kõrbesafaril. Igati väärt kohad ja vaated olid, aga ma ei tea, kas praegu on turvaline Siinail ringi rännata.

2
0

Hadaba on linnaosa nimetus. Seal pole muud kui Itaalia sugemetega Il mercato ärikvartal, mis 10 a tagasi oli kuum koht, aga  praeguseks varjusurmas. Selle kõrval ka putkade tänav ja edasi vabaõhuteater Alf Leila wa Leila, kus mingeid 1001 öö stiilis etendusi antakse. Üsna mõttetu ja kallis. Naama Bay, kus asub ka teie hotell, oli varemalt tõesti kuum noorte ööelukeskus. Kui vene turistid kadusid, käis ka see maha. Üsna tühi ja mõttetult kallis. Vana Sharmi Old Marketis tasub ikka käia ja oma ostud sealt teha. Ärge te jumala eest laske end ära petta ja sinna mäeküljele kaljuterrassidega kohvikusse sokutada. Kaugelt vaadata ju kena ja illumineeritud, kuid kokteili eest küsivad pärast 100 dollarit. Üldse on neil viimasel paaril aastal tekkinud kohvikutes turistide puudusest loll komme. Nad üritavad sulle igal võimalusel tuua mingi joogi või kogu tellimuse ette enne hunnakirja andmist. No ja sel juhul arvet saades sa suisa röögatad. Ära telli midagi, mille kohta sul pole kindlat hinda. Hotellides tavaliselt kannatab kõike süüa. Kraanivett ära alla neela, hambapesuks üldiselt käib küll, aga pudelivesi on tavaliselt odav. Ära mine Eviani ostma, osta kohalike kirjakonksudega vett 1.5 l pudelitega. Vist oli viimati miski 2 naela tänaval. Ligikippuvate kaupmeeste vastu aitab, kui sa nendega ei astu jutuajamisse, kohe mingisse suhtlusse ja ei vaata otsagi. Astu lihtsalt edasi, ära jää kuulama ja korruta vaid eesti keeles jaa-jaa, jaa jaa. Usu, kui sa ainult vastad tema "tere, vana kere" hüüatusele või küsimusele wherefrom?, siis võid juba paarile kümnelisele hüvasti öelda. Kohalikele mõeldud sinised mikrobussid liiguvad üsna kindlaid marsruute pidi, kui nendega sõita, pead üldiselt teadma, kuhu minna tahad ja pisut linna tundma. Sõit maksab vaid paar naela, kuid naisterahvail kiputakse seal tihti ka poisilikust ülemeelikusest sõidu ajal pingi vahelt suht ohutult kannikaid silima. Ekskursioonid osta matkakorrldajalt, on hiljem kellelki midagi nõuda, kui mingi jama. Hinnavahe EI OLE kolme- ega ka kahekordne. Päev merel Sinaistari ja Olavi või Rasmusega on kvaliteetteenus, mida tuleb kindlasti proovida. Kogu teave on Sinaistari kodulehel. Kõhutaudide vältimiseks sööge tänaval neis kohtades, kus on näha kohalikke söömas. Parim on Old Marketis asuv lambaliharestoran El Masrine. Ära võta menüüst, telli starterid ja kebabid ja grillribid. Vein osta ise Bachus marketist kaasa ja anna kelneri kätte, nemad ise alkot ei müü, aga ise võib kaasa võtta ja nad serveerivad siis meeleldi. Meie rohud kõhuhäda korral ei aita, osta kohapeal apteegist paari naela eest pakk Antinali tablette. See aitab ja ruttu. Ma olen isegi esimesel õhtul niisama profülaktikaks ühe sisse võtnud. Hommikul ärgates võta pits haljast viina, kui see just väga põhimõtete vastu ei käi, siis ei juhtu kindlasti mitte midagi.Kõik ostud tee kohaliku raha eest, võidad alati, sest nad väänavad ikka sulle topeltkursi muidu. Kui müüja sinu lahkudes naeratab ja veel palub külastada, siis tea, et oled väga räigelt haneks tõmmatud. Kui müüja neab, jalgu trambib ja karjub, et ta sind never enam näha ei taha, siis sel juhul oled vaid pisut petta saanud. Naama Bay on üldiselt peatumiseks parim koht Sharmis. Ekskursioone ei soovitaks ühtegi, aga kui lastel huvi, siis tehke see ATV retk ära. Kui Dahabi ja Blue Hole retk võtta, siis seal sees oli minu arust ka ca 1 km kaameli seljas loksumist. Aga eks need muutuvad iga aasta. Hotelli rand on teil korallirand, seda serva on ilus snorgeldada. Ei oskagi muud seletada eriti. Ah jah, pakk kohvi võta ise kaasa kui kohvijooja oled. Kui toas pole veekeetjat, kannatab küsida ja hommikusöögi ajal saad kruusi keeva vett alati sööklas ka. Kui miski konkreetselt huvitab, küsi, olen seal nüüdseks käinud 21 korda.

4
0

Sinaistariga merele minnes viisat vaja ei ole!

1
0

Tänud Jüri Tiidus! :)

0
0

Tegelikult soovitaks ühte asja küll. Laske end mingil taksol viia ühel õhtul päikeseloojangu aegse palvuse ajaks kuskile mošee juurde. Näiteks sealsamas Hadabas on üks mošee kohe keset linna. See on ikka võimas, kui õhtuses soojas hämarikus kogu ümbrus äkki vaikseks ja inimtühjaks jääb ja siis selles vaikuses äkki lajatab läbi suurte võimendite kuskilt ülevalt minareti otsast, nagu otse taevast, muezzini kutse. Kui seda kuulda kohe mošee kõrval, tohutu kõvasti, siis on see elamus. Eemalt ja eriti uneajal tundub muidu tüütu soigumisena. Ja kui merele minna, siis ainult Sinaistariga, mitte ühegi teise pakkujaga. Seal tavaliselt vaid eesti seltskond laevas ja teenus viimase peal kvaliteediga.

3
0

Jaa,Sinastariga olen juba kontakti saanud ja nendega kindlasti läheme merele. Minu hirmuks küll need va haid aga neid ei pidavat ikkagi olema sealkandis,kinnitati mulle.Peaks hotellis teiste eestlastega kampa lööma ja ka selle õhtuse rituaali ära vaatama /kuulama :)

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased