Split mais, kus ööbida?

Plaanime perega mai lõpus Spliti. Teadlikult mai, et liiga kuum poleks. 7päeva.Kaasas 4kuune beebi ja teismeline.

Beebiga tahaks basseini ja lihtsalt puhkust. Teismelisega rannamõnusid, lohesurfi, aktiivset veesporti.

Kuhu siis võtta ööbimised, et liigselt tõmblemiseks ei läheks?

Ciovo- Split- Makarska-Brac mõttes.

Kas ööbida paar ööd Ciovos ja siis Makarskas. Käia praamiga Bracis Või ööbida pigem ka seal? Makarska riviera ilusad rannad ja pigem natuke soojem kui Trogiri kant?

Soovitusi?

Rumal idee. Üheski neis nimetatud kohtades sul lohesurfi keegi ei luba.Brac`il jah, olen näinud,kuid väljaspool turismihooaega. Mai lõpus on see ammu peal.

0
3

Me käisime ka mai lõpus. Turiste oli palju, aga kohalike sõnul siiski oluliselt vähem, kui kuu hiljem. Käisime nimetatud kohtades v.a Ciovo ja kuni Montenegroni välja. Ööbimise seiskohalt meeldis Trogir- linnakene kenam-õdusam kui Split . Brac on suur saar, üks öö oli seal paras. Makarskas ei ööbinud- väga rannas lebotajatele orieneteeritud.

1
0

Eks seal kandis võib mai lõpus ka juba 30+ olla. Makarska ja Trogiri vahe on u. 100 km ei mäleta, et oleks oluline kraadide vahe olnud, paar kraadi võib-olla. Trogiris on sebimist ja rahmeldamist kindlasti vähem, kui Makarskas. Trogiris oli mõned aastad tagasi Jeti safari saadaval.

1
0

Mina lähen teist aastat tagasi Ciovo saarele. Olime eelmine aasta ka Splitis korteris 3 ööd, aga Saarel oli parem ja seekord oleme 10 ööd saare keskosas kus ligipääs erinevatele külgedele jäävatele randadele. Ainus miinus on, et keskosa asub kõrgemal ja kes mäkke jalutada ei jaksa siis neile see ei sobi. Edasi olen 4 ööd Kaštelas mis on Trogiri ja Spliti vahel peale lennujaama. Seal mereääres ka ilusad promenaadid ja palju söögikohti.

2
0

See kant on ilus ja tasub käimist.

Kui nüüd Spliti lähete, siis teadmiseks, et selle asutaja Diocletianus oli ainus Rooma keiser, kes läks pensionile, kõik ülejäänud Rooma keisrid surid ära, löödi maha või mürgitati.

Ühes neljast väravast Splitis Kuldvärava juures on suur, nii umbes viie meetri kõrgune kümnendal sajandil elanud piiskop Grgur Ninski kuju, kelle suurt varvast peab igaüks kindlasti katsuma. See peaks tooma palju head õnne. (Aga ettevaatlikust, et katsudes mingit õnnetut nakkust ei saaks).

Seda Makarskast Braci saarele minekut ma soovitaksin soojalt, meile meeldis väga. Meie reis laevaga Makarskast läks vahepeatusega läbi Hvari saare, kus oli ligi kahe tunni pikkune peatus ja siis nelja tunnine peatus Bracil. Väga tore reis oli. Kas nüüd käia praamiga Bracil või ööbida suurel maal, sõltub teist, kõik on tore.

Bracil on rand Zlatni Rat. See on üks väheseid Horvaatia liivarandu, kuid ikkagi kergelt kiviklibune. Aga kas seal maikuus enne veeskäimishooaega ööbida, sõltub jälle teist. Loodus on seal igatahes ilus.

Veespordina me võtsime Omišist paaripäeva pärast hommikuks reisu Cetina jõe raftingule. See rafting oli üks mõnusamaid mitmete teiste Euroopa omade hulgas. Sobiks ka lastele.

Sealkandis ma ei mäleta, et oleks näinud mingeid muid surfe, värke, veespordi võimalusi.

5
0

Huvitav mis on vee temp seal mais? 15?

0
0

Mais on keskmine 18

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased