Sri Lanka olukord praegu

Tere,

Kas keegi on viimase paari kuu jooksul käinud Sri Lankas? Äkki keegi eestlastest hoopis elab seal?

Viimane leitav info on augustist, aga sellest on juba 4 kuud möödas. Äkki on selle ajaga olukord riigis paremaks läinud?

Sooviks väga Sri Lankale reisida. Peres on aga 2 aastane laps, kelle pärast sooviks reisida ikkagi turvalisse riiki, kus on arstiabi vajadusel saadaval, elektrikatkestusi ei esineks ja kütuse järjekorras ei peaks seisma. Kas Sri Lankal on olukord praegu juba stabiilne?

Soov oleks rentida auto ja riigis iseseisvalt ringi sõita. Kas on see paari kuu pärast teostatav mõte?

Suur aitäh ette kaasamõtlejatele!❤️

1
2

Pikem kirjeldus sel teemal

https://www.yogawinetravel.com/is-it-safe-to-travel-to-sri-lanka-right-now/

Vastuseks - Sri Lankale reisivad praegu need, kes soovivad toetada kohalikku majandust ja turismi. Arstiabi on mingil moel kättesaadav, elektrikatkestused on igapäevased ja kütuse tankmine võib olla keeruline.

3
0

Improved, ma lugesin küll antud artiklist välja, et praegu arstiabiga probleeme pole ja turistisõidukid saavad probleemideta kütust. Elektrikatkestused hetkel lühikesed. St kas sul isiklikku kogemust ka on?

0
0

Ega siis sõja ajal pidu pidamata ei jäänud :) Kas on kallis või odav- Pigem on see, et kui suur rahakorr on kaasas. Ise olen plaaninud minna kuuks ajaks al veebruar seega piletit ostetud - vaatab mis saama hakkab :)

Samas Sri Lanka FB grupid täis turistide pilte ja keegi pole väga halanud..

0
3

Selle väga põhjaliku kokkuvõtte on kirjutanud inimene, kes on Sri Lankaga seotud ja kes väga tahtis viimaks sinna tagasi minna, seega püüab ka võimalikult positiivses mõttes kirjutada.

Kokkuvõtvalt - täiesti tehtav on reisida sinna praegu, eriti kui oled varem käinud ja on soe tunne selle saare vastu ning soovid kohalikku vaakuvat turismimajandust aidata. Teemaalgatajast ei saa aru, kas tal on kavas esimest korda sõita - kui esimest korda, võib küll küsida, kas peab tingimata just praegu minema esmamuljet saama.

Konkreetsetest muredest rääkides - arstiabi on kahtlemata kättesaadav, eriti välismaalastele ja reisikindlustuse eest. Igaks juhuks peaksid lihtsamad tabletid kõik endal kaasas olema, sest ei tarvitse toimida see, et astud reisikindlustust kasutamata esimesse suvalisse apteeki ja saad, mida vaja.

Et elektrikatkestusi ei esineks? Pika kokkuvõtte kirjutajal esines iga päev paar korda, ca 2 tunni kaupa lülitatakse piirkondi regulaarselt välja, et tarbimist juhtida. Sama võib muidugi halvas olukorras juhtuda talvel ka Eestis. Seda on võimalik vältida, kui majutuda hotellis, kus on oma generaator.

Et kütuse järjekorras ei peaks seisma? Kokkuvõtte kirjutaja pidi vahel sõitma läbi mitu bensinijaama, et kütus kätte saada. Kui see ei häiri, pole probleemi. Turistibussid on igal juhul kütusega varustatud. Oma rendiautoga sõitmiseks on kuuldavasti mingi turistikaardisüsteem, aga eks ilmselt tuleb valmis olla selleks, et tuleb mitu bensiinijaama läbi sõita, et seda kasutada.

2
0

Raha eest saab siin kõike kuigi jah kütusega ehk transpordiga, kohati ka elektriga on kõige suuremad probleemid. Majutus ainult generaatoriga hotellidesse. Siis saavad nad ka sööki valmistada, toit on küll pidevas kallinemises. Kõige parem on panna valmis hulk 10 ja 20 dollarilisi uusi rahatähti, siis saab järjekordades end ette maksta ja ka paljudes muudes kohtades tuleb kasuks. Isegi apteekides oleme alati kõike saanud nö. leti alt, nt ka söetablette. Enamus majandust töötabki siin taolises NL aegadest tuttavas defitsiidi rezhiimis kus tegelikku defitsiiti piisavalt jõukatele inimestele pole. Kuritegevus on küll ka tõusuteel.

1
1

Väga palju vastuolulist infot, see on küll huvitav soovitus, et kui varem käinud ei ole, siis ei tasu minna praegu - st pole ju teada, äkki olikord läheb hullemaks, mitte paremaks. St ma ikka üldjuhul hea meelega lähen ka uude riiki, mitte ei käi mitmeid kordi samas riigis ainult :)

Juhul kui elektrikatkestus on 2x2h päevas pole väga hullu, kui see on 8x2h ööpäevas on juba kahtlasem. Selles osas oleks hea kui keegi hiljuti kohapeal käinud oskab kommenteerida.

Kas ka toit on defitsiit? Restoranis süüa ei saa? Sellisel juhul on tõesti probleem, samas lugedes neid blogisid, siis tundus, et kohaliku toodanguga nagu probleeme pole.

Ma tegelikult ise kaalusin, et võiks minna, hetkel võtan veidi rahulikumalt (beebi ja väikelapsega), aga esmapilgul tundus selline plaan, et võtta ette tellitud transfer lõunarannikule, korralik majutus ning seada prioriteediks bassein ja rand, hea plaanina. Lisaks vaatasin ka laguuni äärseid, kus tundub väga mõnus linnuvaatluskant olevat. Autorent Aasias üldiselt ei tundu mulle üldiselt mõistlik, st juhiga auto puhul ei pea ise ja muretsema tankimise pärast.

Väidetavalt erahaiglad on ok, ning reisides oma apteek kaasas on nagunii hädavajalik.

Ma hetkel pole veel otsustanud Sri Lanka osas, aga tõesti info kohapealt oleks päris teretulnud. Ma ühe valikuna seda täiesti maha matnud veel pole.

2
1

Ka sõja ajal tehti pidu, seega kas see probleem? Ei.. arvan vahemalt.

Tean et seal elektriga probleemid ja ma alati olen kaasas kandud akupankasid, igaks juhuks. Kui vesti pesemiseks ja katus magamiseks olemas siis teoorias rihkem vaja pole.

Tean et seal probleemid aga samas nagu väga ei ole tähendanud et see nii hull on. Eks meedia paisutab ka mingil määral asja üle. Kas minna v mitte aga pilet juba ostetud ja palun taaskord teemakohast infot mitte haiguse kulgu :) v kui palju lapsi kellelgi on.

Apteek- see peaks ikka endal kaasas olema vähemalt esmavahalik koht nohu lahtisus kinnisus :) silmatilgad kraadiklaas... mul endal arstikott alati olemas :) seda soovitan ka teistel. Alates plaastrist kuni palaviku alansajani alati kaasas. Tean et ma koperdan ja libisen alati seega KÕIK KAASAS.

Mdea sai covidi ajal käidud mitmes kohas, kas on halba ajastust jah on :) aga kas siis puhkus jääb pidamata.. ei.. pilet ostetud ja kuuaega on see puhkus, kas siis elektriga v ilma aga eestlasele kombeks parja kraadiga ikka :)

Kas peab negatiivsele rohku panema ei pea. Tean et seal inflatsioon/deflatsioon/elektiga probleemid/kütust pole lihtsurelikule- tean tean tean. Olen istunud parema ilmaga 5 aastat tagasi päiksepõletusega Tais 2 nädalat hotellis(puhkus oligi kokku 16 päeva-jess). Kumb parem kas see et sa ei tohi päikest saada v see et elektrit pole? Eks ikka see viimane valik.

Piletid olemas aga asukoht kuhu võtta majutust pole aga nagu aru saan siis lihtsalt ise otsustada kui siin kommentaariumites lugeda pole käinud seal kuulsin ja lugesin lehest et seal si** ja kõike puudu. Kas see on edasiviiv jõud ei.

Olen teadlik ka muudest vaksiinidest ei pea seda mulle ule kordama. Olen ennem aasias käinud ja tean ka seda et esimene korrus pole just kõige "parem" lahendus. Bookingu tagaaiside puhul sai otsustatud uhe hotelli peale mis KUBISES PRUSSAKATEST. Olen reisinud palju tean, olen saanud enda vitsad ;) seega jhmn

1
6

1. Oma arstikott kaasa

2. Reisikindlustus max level

3. Olukord on kohv seal nagu ma olen lugenud ei tea/pole käinud.

4. Aasia on aasia kui käinud pole siis ole valmis :) koduloomad esimesel korrusel.

5. Puhtad käed puhas enesetunne= pole viiruseid lahtisusi ega kinnisusi.

6. Kohalim sim kaart

Sellised on mu soovitused alati olnud. Kas covidi ajal reisimine oli ka raske pigem kummaline et kuda ma uldse julgen suren juu kohe ära :)

(Mu tekst ka eelmine pole halb mul konkreetne ütlemine :) )

Minu ja teiste arvamusel - lennukis ja ms kohtades, kas lapsega uldse on hea reisida? Mitte et ta ( ei ) peaks karjuma. Aga siiski :) endal natukene raksem? Minu arvamus lühem reis Tallinna spaasse oleks ka hea valik.

Ma lihtsalt tean kui raske on lennata kui laps karjub 10 tundi jutti lenukis... minu kaastunne lapsevanematele.. ma suht 100g sisse ja lõpuks harjus ära

3
5

Generaatoriga hotell või apartement - muidu istudki reaalselt ilma konditsioneerita iga natukese aja tagant. Samas need majutused on ka praegu oluliselt kallimad kui varasemalt, ruupia on siiski ka devalveerunud mõnusalt. Kurss ligineb juba 400le eurost, natuke vähem dollarist, 2017 ja 2018 kui käisime oli ikka mingi 150 ainult.

Toidu osas siis importtoit nt Jaapanist, Taist on kättesaadav ainult teatud kohtadest, kohalikku nt merest tulevat tooret on siiski paremini saada. Miskipärast kommertslik lihatootmine on nõrgavõitu, rääkimata siis (pool)fabrikaatide tööstusest. Mida pole seda pole.

Kuna eelistame toituda kvaliteetselt, siis päris igal tänavanurgal ei sööks ja siin ei olegi sellist võimalust üldiselt. Kohalike jaoks on restoranid kallid, turiste on vähe ja peab hoolega vaatama, et valmistatav ka kvaliteetne oleks, seega teeme sageli hoopis ise aga jah suhteliselt piiratud toiduainete kättesaadavusega. Wagyu biifi katsu tikutulega otsida, Colombos kallimates supermarketites on küll saada isegi otse Norrast lennutatud lõhefileed, isegi nägin et mõned jõukamad kohalikud seda ostavad, kilo umbes 22000 ruupiat ehk 60 euro kanti. Tuunifileed oleme päris norm hinnaga saanud. Kohalikel üldiselt toimib päris palju naturaalmajandust väiksemates asulates, kanamunad vahetavad omanikku riisikoti vastu jne.

Kvaliteetset autoteenust on ka raske saada kui ei taha just neid tuktukke. Meie ei taha. Arvestada tuleb korraliku väljaminekuga ja juht autoga tasub kokku leppida varakult, sageli päevi enne kui soovite punktist A punkti B liikuda. Kulud on igatahes kõrgemad kui nt Tais hetkel.

Arstiabi ei ole vaja läinud katsetada. Väljaspool Colombot ilmselt kesine. Kohalikud jõukamad käivad ka ju Indias ja Tais ja Malaisias, eriti jõukad Singapuris ja Jaapanis või isegi Austraalias ravil niiet omad järeldused võib siit teha.

4
1

Tere, oskab keegi infot jagada, kes värskelt Sri Lankal käinud. Kas viisa jaoks on vajalik ka covidi kindlustus? Swed. kuldkaardiga see küll olemas aga kas nad aktsepteerivad seda? Ning kui märtsis minna kas viisa võiks kohe ära teha ? Lugesin nagu see kehtiks tegemise kuupäevast, kuigi märgid viisale saabumise kuupäeva . Aitäh!

1
0

Tere, olen hetkel Sri Lankal. Tegin viisa detsembris, kindlustust küll viisa tegemisel ei küsitud. Viisa kinnitus tuli kohe peale taotluse esitamist, me tegime umbes 10 päeva enne reisi. Hakkab kehtima ikka siis kui riiki sisened.

1
0

Olen kuu aega Sri Lankal viibinud ja kirjutan natuke olukorrast.

Elektrikatkestused detsembris olid üsna igapäevased, tavaliselt umbes tund päevas. Viimane nädal olen ringi sõitnud ja tundub, et katkestusi vähem. Olen ööbinud 50-100 EUR/öö hotellides ja igal pool olid generaatorid ka olemas.

Kütusega ei tundu hetkel probleeme olevat, järjekordi ei ole näinud (Matara, Ella, Nuwara Elia, Sigiriya, Colombo piirkonnas).

Me võtsime 5 päevaks auto koos juhiga. Maksis 30 000 LKR (umbes 80 EUR)/ päev.

Arstiabi erakliinikus kenasti kättesaadav. Haigestusime ja tehti vereproovid ja röntgen. Ravimid ka kättesaadavad, nt laste panadol, paratsetamol supermarketites olemas.

1
0

soovitan Sri Lankal giidiks Karnal da Silvat. Ta on väga profesjonaalne ja koostab teile programmi ja broneerib ringreisiks hotellid ja on igal pool abiks ning ei ole röövellik. Temaga koos on mööda sri lankat juba nii palju eestlasi käinud, et ta juba atuke saab eesti keelest aru--mina jätsin talle inglise-eesti-inglise sõnaraamatu. tema telefon:+94776644295võimalik ühendust saada wathsappi kaudu ja [email protected]

ülo

[email protected]

0
0

Infoks, et praegu on märtsikuu lõpuni Sri Lankal Taavi , kellega saab ühendust WathsAppiga +3725130723

0
0

Kas Sri Lankal autorent on lihtne tegevus? Sōitmise pärast väga ei põe.

Aga rentimise protsesuuris on midagi keerulist? Politsei eriliselt naaskel kiusama jne samuti?

Ei taha juhiga autot aga tundub et see on seal põhiline viis seiklemiseks? Kui liinibussid välja jätta.

Minek 5 ja 7a lapsega

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased