Sri Lanka transport ja marsruut lapsega reisides

Tere!


Minek märtsi alguses  2aastase lapsega 10 päevaks Sri Lankale. Eelnevalt oleme 6 ööd Maldiividel, aga just Sri Lanka plaanide paikapanek valmistab suuremat peavalu. Tahaks enda jaoks olulisemad paigad ära näha, aga ka lapse tempot arvesse võtta. Olen netist ja foorumitest maad uurinud ning huvipakkuv marsruut oleks:
Lennujaam (Negombo) - Mirissa - Yala National Park - Ella - Nuwara Eliya - Kandy - lennujaam (Negombo). 
Kuldse kolmnurga haagi jätaks teadlikult välja, arvestades väikest reisiselli ja piiratud aega. Mirissa kandis tahaks veidi pikemalt peatuda (3-5 ööd?), kindlasti sooviks läbi teha maalilise Kandy-Nuwara Eliya-Ella rongisõidu ning jõuda ühte rahvusparki loomi uudistama (Yala jäi valikusse, kuna soovitatakse enim). 

Murekohad:
1. Ehk oskavad kogenumad nõu anda, kas selline marsruut on mõistlik ja tehtav 10 päevaga ning kui reisiseltskonnas on väikelaps? Ta on küll juba kogenud reisisell (23 lendu seljataga ja mitu korda Aasias käinud), aga päevi tohutult pikaks ja väsitavaks planeerida ning teda igal ööl uude ööbimiskohta tirida ei tahaks. Hea, kui ta saaks ka lõuna ajal uinaku teha, kas hotellis või transpordivahendis. 

2. Millised otsad peaks missuguse transpordivahendiga tegema, et ajakasutus ja mugavus oleksid enamvähem optimaalsed (kas vaid Ella-Nuwara Eliya-Kandy rongiga ja ülejäänud otsad pigem auto+juhiga)? 

3. Kuhu ja kui pikalt peaks ööbimised planeerima - nt Yalas käimiseks peab vist sinna ööseks jääma? Mitu ööd soovitate Ellas, Nuwara Eliyas, Kandys olla - nt igaühes kaks ööd? 

4. Olen ka mõelnud, kas ringi on mõistlikum teha päripäeva või hoopis vastupidi - on siin vahet? Last arvestades tahaks kindlasti planeerida rongisõidud pikalt ette ja saada 1. klassi piletid, samuti tahaks vältida nädalavahetusel sõitmist, kuuldavasti on siis rongid väga täis. 

5. Viimane küsimus transpordi planeerimise kohta - kas teil on õnnestunud ilusti 30 päeva netist ette ostest 1. klassi kindla kohaga piletid saada? Kuuldavasti on aktiivselt kasutusel ka firmad, kes võtavad veel kõvasti varem rongipiletitellimusi vastu ja ostavad turistide nimel piletid kohe ära, kui need müüki tulevad. Ning kui palgata teatud otsadeks (nt lennujaam-Mirissa; Mirissa-Yala-Ella ning Kandy-lennujaam), siis kas juhid tuleks kindlasti varem ette broneerida või annab kohapealt ka kenasti leida ja head diili teha?

Ka igasugused muud mõtted ja tähelepanekud seoses marsruudi ja transpordi planeerimisega on väga suureks abiks. 

Aitäh!

Mina 2-aastasele lapsele 10-päevast Sri Lanka ringreisi küll ei soovitaks, arstiabi kvaliteet on ka küsitav. Aga ega veterinaaride arvamust pole ennegi kuulda võetud.

Nojah, sigala, aga inimene küsis hoopis midagi muud. Lapse kohta ta juba ennetavalt kirjutas, et Ta on küll juba kogenud reisisell (23 lendu seljataga ja mitu korda Aasias käinud.


Ma ise saan ülaltoodud küsimustele vastata järgmise nädala lõpus, kui puhkuselt tagasi ja arvuti taga. Moblast ei viitsi pikki tekste toksida.
P.S. Rongi kohta ma juba olen kirjutanud tripis, paluks eelnevaid postitusi lugeda

2015 aastal läbitud 10 päevaga sarnane marsruut  täpselt teispidi ringi - Negombo - Anuradhapura -Kandy- Sigiriya-Yala -Mirissa - Bentota.  Siit tripi kaudu sai leitud autojuht. Transport mikrobussiga maksis ühele 200 eurot, reisisime kahekesi. Kohvrid reisisid tagaistmel ja meile oli ruumi kaks pingivahet magamiseks ja vajadusel riiete vahetamiseks (kui sajab, siis korralikult). Igal õhtul maksime majutuskohale otse, ööbisime seal, kuhu juht viis. Kõik sujus kenasti, vastavalt meie vajadustele. Lapsel ja ka endal on oma privaatbussiga reisida mugavam, kuna teepeal tihti pikki seisakuid. Rong on tore, aga ilmselt keeruline koos kodinate ja väikese lapsega. 

AndresR, eelnevad postitused läbi loetud nii siit kui rohkelt TA-st, aga algul tuleb uut infot seedimiseks palju peale ja kõik ei jõua kohale. Nt sain algul aru, et rongipiletid on veebist broneeritavad, aga hakkan alles nüüd taipama, et rongifirmal endal ju ikka online keskkonda ei ole ja ainus võimalus on broneerida läbi agendi? Aga paljumainitud Visit Sri Lanka Tours tundub nii halva mainega ja ebausaldusväärne... Mis agendi kaudu siis broneerida?


Jorjen, millist autojuhti siinmainitutest sina kasutasid ja soovitad? Kas majutused broneeris autojuht ette või viis teid teepeal jooksvalt kuhugi vabade kohtadega majutustesse? Ja nagu aru saan, siis teie jätsite rongi südamerahuga välja ja nautisite loodusvaateid auto aknast?  Tahaks niiväga kasvõi Ella - Nanu Oya ikkagi mugavalt rongiga läbi teha, et nö full Sri Lanka experience saada :) On sul ka soovitusi, millistesse kohtadesse mitu ööd planeerida?

Ja nagu ma aru saan, siis kõik ikka broneerivad auto+juhi Eestist pikalt ette ja spontaanselt riski peale kohapeal juhi leidmiseks ei lähe?

"kõik broneerivad"?

Ei broneerinud midagi Eestist ette peale hotellide. tuktukimehi igal pool jalaga segada.

Mõtlesin siinkohal sellist juhti, kes pikemalt ringi sõidutab, mitte üksikuid erinevaid otsi. 

Igalt poolt infot aina juurde ammutades hakkab tekkima veendumus, et meil oleks vist mõistlik teha marsruut niipidi:
lennujaam - Kandy - Nuwara Eliya - Ella - Yala rahvuspark - Mirissa
auto+autojuhiga ja planeerida sellel ringil vaid Nuwara Eliya - Ella sõit rongiga, et see kogemus ka saada. Ning lõpus jääda Mirissasse 3-4 ööks ankrusse viimaseks puhkehetkeks enne kojussõitu ja sealt hiljem eraldi transpordiga lennujaama sõita. 

Isadora, mul oli reisiplaani suhtes sulle plaanis sama ettepanek teha, aga nii, et jätke Kandy välja ja selle asemel Habarana (2 täispäeva)! Olge Habaranas mõned päevad ja vaadake/tehke seal:  Sigiriya Rock, Minneriya safari, Dambulla Cave Temple. Ka Yala jäta välja. Võtke autojuht ja tehke temaga Negombost kuni Mirissani. Autojuht vahepeal paneb teid rongi peale ja võtab NE-s uuesti maha. Ühtlasi võite NEs ka selle Bluefield Tea factory ära vaadata. Mirissas olete iseseisvalt, kaua saate ja sealt rongiga siis ülesse.

Seega: Negombo-Habarana-rongisõit-Ella (1 täispäev, kui vaid silda vaadata)-Mirissa-rongiga Colombo-taksoga lennujaama.
Rongisõidusse "sisseelamiseks" siin meie sõit: 

hakkan alles nüüd taipama, et rongifirmal endal ju ikka online keskkonda ei ole ja ainus võimalus on broneerida läbi agendi?
Aga paljumainitud Visit Sri Lanka Tours tundub nii halva mainega ja ebausaldusväärne... Mis agendi kaudu siis broneerida?
Taban ennast mitu korda mõttelt, et kas sa üldse mu antud linki lugesid (sorry)? Mul seal ju kirjas, et vaid kohapealt või läbi vahendaja saab rongipileteid osta.
Ja miks ma peaksin sel juhul halva renomeega vahendajat ise kasutama ja siis ka siin teistele soovitama? Julgen väita, et see firma suurim rongipiletite vahendaja.
Vihje: leia tripis soovitatud autojuhtide hulgast endale sobivaim ja lase tal muuhulgas ka oma rongipiletid ära osta! ;) Küll tema juba teab, mis jaamast kuhuni piletid osta. Autojuht paneb paika kõik su asjad, ise tee eeltöö ära vaid Mirissa asjus ja et kuidas tagasi lenujaama saada