Stockholmi bussijaamast sadamasse tipptunnil

Kas keegi teab, kaua circa sõidab takso ja umbes mitukümmend minutit buss Stockholmi bussijaamast tallinki sadamasse tipptunnil? Leidub ehk keegi, kes teab ka bussi nr 1 väljumise aegu kella 16.50 paiku argipäeval? Tänud.

Miks mitte söita metrooga Silja terminaali juurde, sealt 10 min jalutada ja tipptunni suhtes muretu.

Thanks, Naksitrall, mõte on hea, aga ma ei ole kindel, et keskealine inglise keelt mitteoskav inimene, kes lennujaamast sadamasse iseseisvalt homme jõudma peab, et ta metrooga ekslemisega toime tuleb. Eriti, kui veel väga kiire ka on.

Minu mälu järgi lähevad iga 5 min järel nr.1 bussid. Ma ei tea, kust nad hoo sisse saavad aga kesklinnast turu vastast lähevad iga 5 järel.

Kas tõesti nii tihti? Ma nagu mäletaksin, et bussi nr 1 peatus on bussijaama taga, kas keegi kinnitaks seda? Mingi aeg tagasi sai pileteid ka bussist, kas tõesti peab praegu pilet enne valmis ostetud olema?

Stockholmi bussijaamast (City terminal) käib Tallinki terminali juurde spetsiaalne ekspressbuss. Käis vist iga poole tunni tagant ja jõudis kuskil 30 minutiga ka kohale. Stockholmi transpordikaart selles bussis ei kehti ja tuleb eraldi maksta. Pileteid saab bussist, kuid enne peab kindlaks tegema millisest peatusest see buss täpselt väljub. Tallinki terminali saab ka linnaliini bussidega 1,72 ja 76, kuid neid pole kasutanud ja ei tea kuskohast ja kui tihti nad väljuvad. Metrood ei soovita kuna metroopeatus jääb ikkagi natuke eemale ja suurte kottidega oleks see liiga tüütu seiklemine.

Tallinki buss väljaub 16.50, ehk samal ajal, kui lennujaama buss cityterminali jõuab. Järgmine tallinki buss väljub tallinki andmetel 17.30 ja see jõuab sadamasse liiga hilja.

Word Trade Center`ist on nr 1 Fridhamni bussiga pool tundi, mis väljub otse bussijaamast aga jaama põhjapoolsest otsast(nn bussijaama tagant jah).Buss keerabki jaama ette põhjapoolsest otsast sisse. Siis tuleb mööda bussiderive tagasi kõpsida ja siis paremale, seal ongi peatus. Piletit saab bussi pealt automaadist klõbistada. Vist 30 sek.Keegi aitab, pole probleem. Suur sinine pikk buss. Intervall on plaani järgi 4-6 minutit. www.sl.se näitab 26 minutit. Från Cityterminalen (på Kungsbron) (Stockholm) till Frihamnsporten (Stockholm) Cityterminalist eesti keeli Kuningasild, Fridhamni sadamasse Teine variant on nr 13 Ropsteni tunnelbanaga aga see tuleb enne ülesse otsida ja siis piletijärjekorda end asutada ja siis Ropsteni-lõpppeatusesse sõita ja sama bussipiletiga saab sadama bussi peale. Vahe bussijaama ja tunnelbana vahel ikka on ja eriti rahvarohkel ajal ja kiirel ajal ja eriti kui esimest korda. Tegelikult sildid näitavad ka ikka. Kindlasti vaata see asi ise üle rootsi keeles sellelt lehelt ja seleta Keskealisele arusaadavalt üle, et ta jõuaks ajanappuses ilma paanikata otsustavalt ja õigesti käituda. Ehk Romantika ootab teda ikka sadamas kui vaja. Loodan, et olete eelnevalt sadamas talle check in teinud, et saab kohe laeva järjekorda end asutada. Stockholmis on bussil ja taksol ühine rada, eraldi teistest liiklus vahenditest, seega taksoga kõige kindlam-kiirem. Kui kallis, ei tea kahjuks. Nüüd võimalustest Arlandalt Stockholmi Cytiterminali-bussijaama. Expressrong tuleb 20 minutiga, 4-6 rongi tunnis, pilet 220 rootsi krooni. Keskealine. www.arlandaexpress.com Buss sõidab 45 minutit, 110 rootsi krooni. www.flygbussarna.se Nädalalõpp, reede, tipptund! Kirjutasin võimalikud variandid, sest kas keegi teab, millal see lennuk ikka maandub täpselt. Mina küll ei tea. Seega saate variandi A, B ja C kokku panna aga ka D. Aja suhtes (no kas laev ootab - lennuk on hiljaks jäänud ja kavatsen ühiskondliku transpordiga sõita sadamasse)ja mida näitab rahakoti seis. Rootsi transport on kallik, kahjuks.

Leena, suured tänud igati ammendava vastuse eest. Loodan, et Keskealine jõuab kenasti kohale. Thx

reisin palju ja läks sassi. Bussijuhile tuleb kohe esimesest uksest sisenedes ticket ette näidata.Just vaatasin bussitulba pealt teadeannet. Fjord, vaata ise üle www.tallink.se kõige alt bussanslutning ja siis Cityfranster-Frihamnen ja siis vaata üle ka linnaplaan www.eniro.se Viimane variant on muidugi takso. Jugoslaavsed või türklased taksojuhid. Kontrollida sisseistumise tasu.Kohe krutitab taksojuht ju mingi summa taksomeetrile ette ka. Kiiresti saab kohale küll, taksodel navigaatorid peal. Citytransfer lubab ju 20 minutiga kohel olla. Siis tuleb bussi pealt tulles otse joones edasi kõpsata ja ongi taksod. Jaama hoone sees mingis müügikohas ikka saab ühe sõidu piletit. Kõlisesin just Tallinki Eesti kantoorasse, öeldi, et 15.50 ja 17.30 käib buss aga 17.30 kui jõuate sadamasse, siis check in juba kinni. Vahel on isegi kell 19 lahti ja laev sadamas.Koos minuga. Pange Keskealisele inglise keelne teade pihku, et mida tahab ja küll ta ära klaarib. Peaks ta ainult õigel ajal vöi varem bussijaamas/T-centralenis olema. Küll kõik läheb hästi! Rahu, ainult rahu!

Seda rahu, ainult rahu, sisendan omale alati, kui mõni pereliige kuskil piiri peal ajastusega reisimas on. Siiamaani on hästi läinud tänu jumalale. Läks ka täna. Keskealine jõudis taksoga sadamasse 5 minutit enne, kui check in kinni pandi. Ehk siis- vedas. Jälle. Paberi peal olid eesti- inglise keelsed laused kirjutet. Ja õnneks saab lennu maandumis- väljumisaegu netist näha, ehk siis kontroll oli olemas terve päev, et kus ja mis ja mitu minutit graafikust maas. Kuivõrd pere liikmed elavad kolmes riigis samaaegselt, siis kogu telefonimajandus reisimise ajal ehk pisut komplitseeritud. Aga- lõpp hea, kõik hea. Tänud Leena, kui Norra asja, siis astu läbi!