Stockholmi ummikumaks - kas saab vältida

Käidud siin ja sealpool nii autoga kui ilma, kuid Stockholmi pole põhjust olnud siiani autoga minna. Nüüd tuleb seda aga teha. Stockholmis endas pole mul tegelikult vaja minutitki veeta, vaid peale Tallinki laevalt maha saamist Värtahamnenis asuda kohe sõitma Jönköpingi suunas. Kas oskab keegi diletandile selgeks teha, mismoodi ma sadamast liikuma pean, et vältida nn ummikumaksu? Nimelt lugesin siit ja sealt, et see peaks õnnestuma tänu Lidingö reeglile. Tänud.

1
2

Mis seal keerulist on -- peale sadamast väljasõitu keerad kohe E20 kiirteele (viidad näitavad, tänaseks peaks ehitustööd ka lõppenud olema) ja ei küsi sinult keegi miskit maksu. Umbes aasta tagasi sai valmis päris muljetavaldav tunnel Stockholmi linna all, mis selle eelpoolmainitud kiirtee kasutamise sadamast ja sadamasse sõidul eriti mugavaks teeb. Tunnelis tuleb ainult hoolikalt viitasid vaadata, et ikka piki E20 lõuna suunas sõita kuna GPS teadupärast maa all ei toimi ja seal on päris mitu suurt ristmikku.

1
0

Kas sadamast kohe kiirteele minnes pääseb tasust? Ma ei saa selle aasta kaardi (https://transportstyrelsen.se/globalassets/global/vag/trangselskatt/bilder/trangselskatteportaler-1-januari.pdf) järgi täpselt aru, kas sadama juures ringteel on mõni tasuta pealesõit kiirteele.

Lisaks veel Essingeledeni maks, mis korjatakse vist kõigilt sellel samal linnaringil Kristinebergi juures. Summad iseenesest on ju normaalselt väiksed. Laevalt tulles kehtib juba päevane kõige soodsam hind, mis on 11 krooni.

1
0

Jah, selle Vatse poolt viidatud kaardi järgi tundub, et täna pigem ei pääse maksmisest. Minu kogemus on eelmise suvest, siis ei korjatud kusagil raha piki E20 sadamasse sõites.

1
0

Tänud. Mida aga arvate järgmise lingi abil leitavast Lidingö reeglist?

https://www.transportstyrelsen.se/en/Other-languages/eesti-estniska/Ummikumaksud-Stockholmis-ja-Goteborgis/#123619

Kui ma sisenen maksustatavasse tsooni läbi mõne mainitud kontrollpunkti, siis paistab, et justkui võiks klassifitseeruda maksuvabaks sõiduks.

2
0

Kirjas on, et sa pead 30 min jooksul mööduma kahest kontrollpunktist. Seega kui sa näiteks sadama lähedalt Gasverksvägenilt kiirteele sõidad (ehk väljud linnast), siis pead sa hiljem linnaringilt uuesti kuskil maha sõitma ehk siis linna sisenema. Sellega saad arve nulli. Aga nüüd pead sa uuesti linnast välja saama, kas samale linnaringile või mõnda teist teed mööda. Seega sõidad uuseti kaamera alt läbi ja maksad oma tasu ära.

Üldiselt on kõik sellised tee-, ummiku- jm maksu süsteemid rajatud nii lollikindlalt, et sa ikka maksu maksmata ei pääse. Ja antud juhul on see ~1 euro nii väike summa, et ei tasu hullult majandama hakata. Eriti Rootsi hindu arvestades.

1
0

Vatse, kui sa E20 pidi lõunasse sõidad, siis teine kontrollpunkt on see Essingeledeni oma, mis sinu poolt viidatud kaardi järgi asub kiirteel. Seega peaks reegel kohalduma küll.

Pealegi jääb mulle veidi segaseks, kuidas välismaalased täpselt maksta saavad -- see eelnevalt Meli poolt viidatud leht ütleb, et Kui sõiduk on registreeritud välismaal, võtab Rootsi Transpordiamet ühendust teavituspartneriga. Sel juhul saadab teavituspartner sõiduki omanikule makseteate.. Juhul kui ma möödunud suvel ka miskid maksetsooni märgid tähelepanuta jätsin, siis ei ole keegi mulle miskit teavitust saatnud seni...

Ja kui ma nüüd veel huvi pärast kaevasin, siis leidsin Meli poolt viidatud lehe inglisekeelselt analoogilt viite miskile lehele https://www.epass24.com/, kustkaudu siis saab maksta? Ja minult ei küsitud maksu ilmselt seetõttu, et juuli on maksuvaba. Vaat kui hea on foorumit lugeda, saab ka pool aastat peale reisi midagi uut teada :-)

Üldiselt ma olen nõus, et see ca 1€ maksu ei tasu skeemitamist kuid päris keeruline on aru saada, mida välismaa numbriga auto omanik tegema peab, kui ta selle ära maksta tahaks...

1
0

Süsteem on vist nii, et tuleb postiga arve ja siis sellelt epass24 lehelt maksad ära. Essingeledeni maks on vist erimaks, mis pole täpselt sama, mis tavaline ummikumaks. Põhimõtteliselt kõik toimib samamoodi, aga see Lidingö reegel arvesse ei lähe. Ma täpselt ei viitsi otsima hakata. Puht teoreetiline huvi tekkis lihtsalt :)

0
0

Ma lugesin kuskilt, et lõuna poolt tulles sadamasse ei pea seda maksu tasuma, kuna poolsaarekene on maksuvaba. Lisaks on maksul kellaajad, mil peab maksma. Olen "Mel"-ga sarnane, Rootsis ise autojuhtimisest ei tea suurt midagi. Ehk annate keegi mõned näpunäited - tulen juulis lõuna poolt Norrköpingust E4 hiljem E20 pidi Stockholmi, linnas asjaajamisi ei ole ja tahan ainult laevale saada. Kus maksmised jmt?

0
0

834arr -- kui neid eelnevalt toodud linke vaadata, siis juuli on maksuvaba.

https://www.transportstyrelsen.se/en/Other-languages/eesti-estniska/Ummikumaksud-Stockholmis-ja-Goteborgis/#123614 --> Erinevatel aegadel erinev maksumäär

1
0

Tänud kaasamõtlejatele-vastajatele, teema on igal juhul põnev. 1 euro pole palju tõepoolest, aga paistis, et kui hakata seda pangaülekande teel, valuutaks SEK, üle kandma, lähevad kulud üsna ebamõistlikuks, kuna näiteks minu pank võtab üsna soolast tasu muus valuutas (peale euro) tehtud ülekande eest. Seega oleks see üks põhjuseid, miks võimalusel seda maksu vältida. Samas nüüd Alari viidatud lehelt nähtub, et peaks saama justkui maksta ka krediitkaardiga. Teisalt paistab ka Rootsi riik ise tegevat üsna ebamõistlikke jõupingutusi, et minu käest see 1 euro kätte saada (postiga arve jne).

Aga kas maks - oletades, et Lidingö reegel ei toimi - piirdub ainult ühe euroga või kõliseb sinna iga kord, kui juhtun tuvastuskaamerast mööduma, vastavalt sel hetkel kehtivale tariifile midagi juurde? Kaart on praegu ees ja tundub, et kaameraid jääb teele rohkem.

2
0

Need kaardil olevad punktid märgivad kiirtee ristmikke. Seal on kaamerad ainult maha- ja pealesõitudel. Erandiks Essingeledeni kaamera, mis on kiirteel. Seega peaksid maksma kahe korra eest - sadamast kiirteele minnes ja Essingeledenil.

0
0

Sõidan Eesti numbreid omava autoga pea igapäevaselt Stockholmis ja pole minuni ükski arve jõudnud veel. Pühapäeviti ja pühale eelneval päeval on ummikumaks ka 0 SEKi

0
0

Palun mõni sõna kiirtee E4/E20 maksmisest. Tulen peale Norrköpingus ja sõidan sadamasse. Kas eurodega saab maksta?

0
0

834arr -- saad ilmselt maksta ka naeltes, jeenides või rublades kui soovid :-))) Stockholmis ei ole teedel miskeid maksukogumispunkte nagu näiteks Horvaatias või Prantsusmaal vms.
Loe eelnevaid postitusi -- kogu jutt käib selle üle, kas ja kuidas välismaise (näiteks Eesti) registreerimismärgiga autole arve saadetakse.

0
0

Tänan! Ma tõesti ei leidnud kiirtee maksu kohta mitte kuskilt viiteid. Seepärast küsisin siin! Ummikumaksust leidin ka teistes kohtades viiteid ja selgitusi. Kas ma saan õieti aru, et peale Kopenhaageni silla maksu tasumist kuni sadamani enam Rootsis maksta vaja ei ole?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased