Surmaorg juulikuus

Sooviksin kuulda muljeid Surmaoru külastamisest juulis. Kuivõrd talutav on kuumus ja kuivus ning millised öömajad sel ajal avatud on?

Käisin seal augusti alguses. Kuumus on mitte ainult talutav, vaid ka huvitav. Päikeseprillid ja müts ja veepudel kaasa ja ongi kõik. Tegime väikse jalutuskäigu ja isegi see oli 50C-st hoolimata täiesti OK. Kui tahate kuuma lahtise liiva peale kõndima minna, siis korralikud jalanõud kah, varbavahedega on valus. (Badwatersi jaoks pole vaja, seal on kõva pind.)

Me ise käisime

  • külastuskeskuses (Furnace Creek)
  • Zabriskie Point'is
  • Badwater'is ja Devils Golf Course peal
  • Artists' Drive peal
  • Golden Canyon - väga ilus, seal oleks võinud pikemalt jalutada
  • Stovepipe Village's - turistikas, aga kui suveniire tahad, siis hea
  • liivadüünidel

Lõpuks sõitsime Dante's View tippu, mis oli just lõpetuseks fantastiline vaade, 1669m kõrgune mägi otse kõige madalama koha (Badwater) kohal.

Ööbimisest ei tea ma midagi, meie olime lähedal Las Vegases. Lähedal on veel Pahrump, mis on kohalike seas tuntud kui lähim legaalsete litsimajade linn :)

0
0

Muuseumis töötajaga vesteldes kuulsin, et nn kohalikud külastavad Surmaorgu talvisel ajal, aga kaugemalt- Euroopast, Aasiast, Austraaliast käivad juulis ja augustis. Sel ajal on tavaline üle 50 kraadi. Meil oli kõigest 47. Ellu jäime ;-)

0
0

Termomeeter näitas 50 kraadi ja sellises kuumuses üle 5 minuti eriti hea olla ei olnud. Pikemaid jalutuskäike sellises kuumuses teha on väga ohtlik, keha kuivab kiiremini kui jõuad vett juua :)

Öömaja soovitaks ka pigem Las Vegases, mis on paaritunnise sõidu kaugusel ja kus saab hotellitube väga soodsalt. Ise leidsime booking.com kaudu Hiltoni 40USD 2 inimest/öö.

0
0

Termomeeter näitas 50 kraadi ja sellises kuumuses üle 5 minuti eriti hea olla ei olnud. Pikemaid jalutuskäike sellises kuumuses teha on väga ohtlik, keha kuivab kiiremini kui jõuad vett juua :)

Kuidas keegi. Me jalutasime sellesama 50C (120-124F) käes mitu korda päris pikalt ringi - poole tunni ringis - ja häda polnud midagi. Vesi tuleb muidugi lähedal hoida.

0
0

Külastasime Surmaorgu mõne aasta eest aprillikuus ja siis oli temeperatuur talutav, kuigi väga kuiv. Juulikuine kuumus hirmutab mind, aga abikaasa tahab seda omal nahal tunda. Auto muutub ilmselt ruttu praeahjuks.

0
0

Miks peaks kuumus hirmutama? Hoia veepudel ligi ja pole häda midagi. Kuumus ongi ju selle koha üks huvitav eripära.

Auto konditsioneer saab selle 50c-ga lõdvalt hakkama.

0
0

Paljudel autodel tuleb valida sisemise õhu kasutus, automaatne kliima igakord seda ei jaga ja kont ei jõua seda 50c õhku piisavalt jahutada.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased