trip-krainetrip-ukraine-dark
Suusaboksiga üle lahe

Tere,

Kuna endal puudub kogemus ja kedagi teist targemat ei leidnud siis... Plaan minna kevadel suusapuhkusele Soome ja Norrasse autoga ja suusaboksiga. Kõik tundus tore, et auto on, suusaboksi leiab ka ja siis tekkis takistus. Tallinkil on autopaketis auto kõrgus 1.8m, Vikingil 1.9m, kuid see 1,8m on siiski liiga vähe ka sõiduato puhul. Siis vaatasin Tallinki sõidukite hindu ja paneb kiruma küll, 1,8m ületav auto on 2-2,5x kallim kui madal auto. On kellelgi kogemust, et sadamas silm kinni pigistatakse, kui auto mingi 5-15cm kõrgem? Või kirute aga maksate, kuna variant B-d pole? Paneks või suusaboksi laevas olles autosse :D, mist vist väga vale polekski.

Sadamas check-innis kõrgusemõõtjad üleval, aga kas riskida, ise tead, paraku boxiga auto läheb tallinki puhul kaubiku hinda, kahjuks. olen näinud ka kumme tühjendavaid juhte, et kõrgus mõõtu saada

maksta tuleb reaalse kõrguse eest nii et ikka koos suusaboxiga.hind on kirves kui ikka üle 1,8 m.aga mis teha asi on selles et kui palju autosi siis lastakse alla ülemine autode dekk (siis saab 2 korrust sõiduautosi)ja sinna ei mahu eriti rohkem kui 1,8m. autosse panna box laevasõiduajaks on hea lahendus, kuid siis enne check-inn,teised reisijad saab saata laeva ka reisijate silla kaudu kui ruumi vähe,kuid siis vaja jälle eraldi pileteid.kuid see tasub ära.

Ise oleme tõstnud mitmel korral suusaboxi autosse. Tallinkiga Eesti poolt üldiselt üle ei saa. Soome poolt tulles on juhtunud, et ei ole pidanud seda sisse tõstma. Ja ei ole meid kunagi tõstetud niisugusesse kohta, et boxiga auto ära ei mahuks. Oleme check-innis kasti maha tõstnud, autoga laeva sõitnud ja seal selle jälle peale tagasi tõstnud. Ei saa mina igal juhul aru sellest sõiduauto kõrgusepiirangust, et mis kulusid see laevafirmale juurde toob, mida hüvitada tuleks.

mul ka just plaan minna soome suusaboks katusel ja hakkasin ka seda kõrguse asja mõtlema.On vist kõrgem jah kui 1,8m aga kas on 1,9m boksiga.Sinna on krdi hea asju toppida.Auto on küll universaal kerega aga ikkagi...

see kõrgus 1,8 on Tallinkil,SOOME sõitke Nordic jet line ja kõrgus võib olla 2,8 , maksate vaid pikkuse järgi.

Olen ka käinud suusaboksiga ja üle 1,8 meetri Rootsi liinil ja siiani on õnneks läinud. Rootsi laevadel ei ole näinud siiamaani, et ülemisi tekke kasutataks ja kas neid üldse olemas ongi. Nii, et üleval pool on ruumi maailm.. Aru ma ei saa kuidas on võimalik boksi autosse tõsta. Üldjuhul on boks suuski ja asju täis. Ja ega autogi tühi eil ole suusareisile minnes(toidud, õlled, linad, riided). Peab vist väga väike boks olema, kus ühed kepikõnni kepid sees on. Aga nende jaoks poleks boksi vajagi. Ja kui boks autos on(üldjuhul märg ja porine), kus siis tagumise rea reisijad on? Ei kujuta ette märjal ja tuulisel kail autot lahti ja kokku pakkida. Sõitke Vikingiga kellel vaba aega on. Üks ots läbi Helsingi ca 2200.- EEK ja piirang kuni 2,4 meetrit. Ei pea check-inis värisema.

Üldjuhul ega enamus autotel vist ei saa jah. Meil on niisugune auto kuhu mahub. Istmed annab kokku pakkida ja need on nahast, pärast tõmbad lapiga üle kui vaja. Box on ise päris suur ja reisijateks oma 4 liikmeline pere. Ja sõita kannatab box salongis täpselt nii palju, et jõuab laevale. Ise eelistame ka neid laevu, kus ei ole kõrgusepiirangut. Hetkel saaks vist kõrge autoga Soome Viking Linega, aga aeg ei pruugi sobida. Ja ei ole küll kunagi autot kusagile niisugusesse kohta pandud, kuhu boxiga ära ei mahuks.

Rootsi liinilaevadel calaxy Victoria on küll ülemine autodekk,kuid seda kasut mega arva.noo jah üleval on ja ruumi kuid maksad ikka.

Rootsi sõidavad ikka Victoria 1 ja Romantika. Mitte Galaxy.

Sai käidud aasta algul Rootsis suusatamas, boks katusel. Polnud probleeme ei minnes ega tulles(Tallink).