Suusareis aprillis

Sel aastal ei mängi muud moodi välja, kui et suusatama jõuab alles aprilli esimesel nädalal. Kas keegi oskab omast kogemusest soovitada, millises keskuses veel enam-vähem okeid olud võiksid olla? Praegu ise vaadanud nii Val Thorensi kui ka Šveitsi erinevate keskuste poole (Verbier, Zermatt).

Aprilli esimene nädal on Åres peak snow  + koolivaheajad on selleks ajaks läbi. Kui tahta garanteeritud ski-in/ski-out, piisavalt pikki laskumisi, natuke off-piste'i, pehmet talveilma, siis ma ei vaataks mujale.  Rootsi mahub aga meie eelarve sisse, Šveits ilmselt ei mahuks.

Alpides vaataksin vanast harjumusest eellõige Söldeni ja Obergurgli poole aga 1400-2200 m vahel metsa vahel võib juba pudrune olla?

0
0

Hiljuti uurisin Andorra kohta ja näis, et esimesed 2 nädalat on suustajad oodatud. Tingimuste kohta ei oska öelda, aga lennud Barcelonasse ja Austra/Shveitsiga võrreldes soodsamad hinnad olid suureks plussiks.

0
0

Ise läheme Aprilli viimasel nädalal Ylläsele. Seal lumepuudust sel ajal olla ei tohiks :) Keskus on avatud minimaalselt 1. maini. Ilmselt Leviga sama lugu, aga pole uurinud.

0
0

Andorra tundub täitsa huvitav variant, viskan pilgu peale! Soome ja Rootsi jäävad natukene lahjaks, rajad minu maitsele veidi lühikesed. Aga tänud kaasa mõtlemast :)

0
0

Olen käinud ka lihavõtete ajal, mis aprilli keskel Alpides. Shveitsis Davosis ja St.Moritzis näiteks. All on korralik kevad aga üleval täitsa normaalne suusatamine. 

Prantsuse kõrged keskused ala Val Thorens, Alpe d’huez ka kindlasti väga okei. Päris all võib rada kehvake ja vesine olla aga enamus aega niikuinii päris alla ei sõida ju.

0
0

Kas keegi on käinud Rukal aprilli alguses? Kas lund peaks jaguma?

0
0

Mayrhofen peaks olema ka ok, kuna Hintertux on ju 3200m peal ja seal on ka jaanipäeval suusatatud.

0
0

Alpid peaks igalpool olema üle 1500 m aprilli algus OK. Eelmine aasta Courtmayer ja La Thuille aprilli alguses palju lund, super rajad, päike, rahvast väga vähe. Üleeelmine aasta Cervinia, kõrgus 1500..3900. All kevad ja +15. Superolud ja meie lahkudes 7.aprill suleti keskused. Mida kõrgem keskus, seda kindlam alati ja võimalus valida olusi kõrguseid. Cervinia meie jaoks super asukoht, Wizziga Malpensasse 100 euriga ja 2 tunni pärast mäel. Suusarent netist etteostes ka odavam kui Kuutsekal.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased