Suvel Lapimaale matkama

Tere!

Sooviks kuulda kogemustest suvel Lapimaal :)

Kuidas läksite, kaua olite, mis te tegite ja kus-kuidas ööbisite :)

Aitäh

Soovitaks ikka sügise poole (sept II pool), ruska on liiga võimas asi, et seda mitte kaeda.

Sügis kõlab ka hästi. Tahaks siis minna, kui oleks veel soe. Loodust tahaks näha...ilma lumevaibata. Mis see ruska muidu on?

Kui soe on "soe"? Näiteks kõndimiseks on just selline 10-15C väga mõnus, ööd on muidugi jahedamad. Ja kas see Lapimaa peab just Soomes olema või pädeb ka ülejäänud ala?

Soojemal ajal minnes tasub end ka sääskede travis ette valmistada, eelkõige vaimselt.

Sparky - googelda netist 'ruska' pildiotsingut, saad teada. Kas sa oled juba Tripi info Lapimaast, suvest ja ruskast läbi lugenud?

Veel ei ole. Läksin lihtsama vastupanu teed. Eks ma hakkan nüüd peale. :)

HEi. Mina käisin sõbrannaga kahekesi Pallastunturis ja matkasime 5 päeva, matk algas juuli alguses 3ndal vist. Ja seal oli väga ilus. Üle-eelmine suvi olime seal. Sääski polnud üldse palju. Matkama hakkasime õhtul 17.30 ajal ja kella 22ks olime 14 km ära kõndinud, seal oli ka esimene, õigemini teine ööbimiskoht. Esimene oli juba 7,5 km peal. Üks öö ärkasime kell 3 ja hakkasime siis kõndima, see oli kõige huvitavam kogemus, sest seal on siis polaarpäev ja nn öösel oli kõige lahedam, ei olnud nii palav, kuigi oli tiba rohkem sääski, aga see eest nägime rohkeem loomi ja linde kui päise päeva ajal. Ükspäev puhkasime jalga ja jäime tunniks tukkuma lumelaigu lähedale, nii hea värske, puhas õhk, oehh, kohe läheks tagasi:)

http://www.luontoon.fi/page.asp?Section=5758