Suveniirid Shveitsist

Tere

Mida võiks Shveitsist kingituseks kaasa vaadata? Ning millised poed/ostukeskused oleks ka eestlasele normaalse hinnaga?

Tere,

See oleneb tõenäoliselt rahakoti paksusest - alustuseks kellad, edasi noad jne. Muidugi on ka tavalist turistidele suunatud kraami, mis on igal maal suht sama, aga pildid peal erinevad. Poodide nimesid nii konkreetselt ei mäleta, aga vähegi suuremates keskustes ringi vaadates, peaks ka eestlasele mõistliku hinnaga asjad (toit, tarbekaubad) kätte saama. Toidukraam on küll kallim, aga see oleneb ka maitse-eelistustest.

Mina kogusin seal 1-frangiseid münte, et neid siis siin tuttavatele oma reisist mälestuseks anda (tegelikult ei tohiks münte ning väärismetalli riigist niimoodi välja tuua). Šveitsi Frank on ikkagi läbi aegade sellise tähendusliku olemusega. Ja püüdsin leida, et mündi vermimisaasta kattuks selle saaja sünniaastaga.
Aga põhiline on ikka elamused ning maalilised mälestused.
Muide, selle riigi nimi kirjutatakse tema põhilises riigikeeles, saksa keeles - Sweitz ja eesti keeles - Šveits.
Tervisi kõigile Alpihuvilistele!

Schweiz on saksa keeles :))

Kindlasti kuulsat Śveitsi śokolaadi kingituseks, sobib kõigile. Keraamilisi lehmakesi leidub igas suuruses ja moel, näiteks piimakruusi põhjas - lastele väga meeldib.

Võiksin ju oma tekstis muuta, ent olgem ausad. Isegi kõhklesin, et kas on nagu Fritz või ei, kuid "sch" unustasin sootuks. Vaat siis, mis teeb aeg, kui ei ole mitu aastat saksakeelse teemaga kokku puutunud.
Loomulikult on Šveits saksa keeles - Schweiz!

No t seal kohe kindlasti ei käi sõber :)

Osta Victorinox nuge ( nii taskunoad kui kööginoad ja majapidamiskäärid). Väga teravad ja nagu öeldi- 10.a. garantii. Hind normaalne - leidsin sealt selle taskunoa, mis ostsin siit matkatarvetest üle 500.-EEK, 29 CHF eest. Firmapoed igal pool.Isegi küüneviil (25.-EEK) oli nii terav, et võtab või näpuotsa maha.

Lõpetame keelevaidluse ära ja teeme asjad selgeks:

Saksa keeles: Schweiz
Prantsuse keeles: Suisse
Itaalia keeles: Svizzera
Retoromaani keeles: Svizra