Suvereis Istanbuli

Tere! Loeks hea meelega reisikirjeldust suvisest Istanbulist. Vaatamisväärsuste kohta leiab üsna lihtsasti infot, kuid pigem huvitaks kohapealne elu-olu: Millises hotellis olete peatunud? Või olete hoopis korteri kasuks otsustanud? Milliseid liiklusvahendeid lisaks jalgsikäimisele olete kasutanud? Hinnakategooria või viide ühistranspordile. Milliseid reise olete linnast välja teinud? Mis on teie jaoks olnud nt. 3 "must do" asja Istanbulis? Toidukohad, mida peab tingimata külastama?

0
0

Käisin Istanbulis 1998 suvel, ja nüüd sellel talvel, ja homme lähen uuesti.

Ühistransport toimib imeliselt. Eriti uued trammid. Aga bussid ja praamid on samas süsteemis. Osta endale Istanbuli transpordi-kaart, lae suvalises peatuses krediitkaardilt raha peale ja sõida. Hinda ei mäleta, ja sõltub transpordiliigist, üks ots oli (sel talvel) igatahes alla euro. Praam üle Bosporuse maksis täpselt pool eurot :)

3 "must do"

  • Sinine / SultanAhmeti mošee ja Hagia Sofia
  • Suur turg
  • Istiklalil jalutamine

Toidukohad - Mado jäätisekohvikud.

1
0

Basilica Cistern, see kohe Hagia Sofia kõrval maa all. Trammipilet ühekaupa zetoone ostes 4 raha,ehk umbes 1,3 eurot. Hotellis olime Laleli linnaosas,3 peatust trammiga Hagia Sofiast, maksis 30 Euri 2-ne tuba.Igati OK, nime ei mäleta kahjuks.

1
0

Ehk on tulevikus veel keegi sedasi omal käel Istanbuli minemas ning infot otsimas, seega otsustasin enda kogemuse kirja panna.

Esmalt, Istanbul on nii lihtne ja loogiline linn, seda tasub minna täiesti omal käel avastama! Käisime abikaasaga kahekesi ning planeerisime kõike minimaalselt. Ostsime lennupiletid, broneerisime ühe korteri ning mõtlesime põgusalt sellele, mida teha võiskime. Olime kohal 6 täispikka päeva.

  1. päeva kasutasime seiklusteks ja avastamiseks. Meie korter oli Besiktasi linnaosas, kust oli 15 minutit kõndimist Kabatase transpordikeskusesse (ma ise nimetan seda nii) - sealt sai edasi väga lihtsasti laevakestega Aasia poolele, trammiga Sultanhamedi ja lõppkokkuvõttes metroopeatusinigi, et lennujaama liikuda. Üks toredamaid asju oli kogu ühistranspordi korraldus - ostad magnetkaardi, kuhu saad igas peatuses vajaduse korral raha juurde laadida, ja lihtsalt sõidad. Üks sõit keskmiselt 2,15 TRY. Esimese päeva turistikad olid Taksimi väljak, Galeta torn.
  2. päeval läksime Aasia poolele ja lihtsalt kõndisime seal tänavate vahel, mäest üles ja alla, mere ääres ja nautisime palavust ning vaateid. Sealt sõitsime Suurele Turule, mis oli tõepoolest päris tore vaatepilt ja kogemus.
  3. pool päeva ajasime lennujaamas kaduud pagasit tagasi, teise poole jalutasime Sultanhmetis, vaatasime järgi, kus need põhlised turistikad on, tegime pika-pika jalutuskäigu taaskord promenaadil, seekord Euroopa poolel Topkapi palee all (see promenaad siis).
  4. Meie turistikas - läksime varakult kohale, et vältida rahvamasse (sest inimesi oli ikka väga palju), kuid kohe oli neid jälle palju ja aina juurde tuligi. Alustasime Topkapi paleest, kahjuks oli Haremis suurem osa renoveerimistöödeks suletud. Alguses tekitas see nördimust, kuid kui jõudsime ringkäigu lõpus renoveeritud ossa, siis see kompenseerisi kõik - väga ilus on niigi ja veel ilusamaks tehakse. Ajaloohuvilistel läheb seal kindlasti kauem, kuid meie saime paari tunniga hakkama, sest lihtsalt ei jaksanud seal trügida. Edasi HagiaSofia - minule oli see tõeline elamus - suur ja kaunis, samuti renoveeritakse, kuid see ei seganud, mulje on vägev! Ja siis siin eelpool soovituste hulgas välja toodud Basilica Cistern - jällegi vaatad suu ammuli ja imestad, kuidas need inimesed selle kõik valmis ehitasid, kui neil puudus võimalus guugeldada, kraanadega tõsta ja koppadega kaevata?! Lõpetasime Sinise mošeega - kaunis!
  5. Eelmistel päevadel olime märganud taamal hunnikus pilvelõhkujaid, otsustasime need üles otsida ja järgi vaadata. Sõitsime metrooga Sisli linnaossa ja seal need siis võimutsesitki. Tegelikult oli üheks eesmärgiks teada saada, kas Euroopat ja Aasiat ühendavast sillast on võimalik jalgsi üle kõndida, ei olnud. Sõitsime bussiga ja leidsime täiesti kogemata ühe suure kaubanduskeskuse ehk siis mul oli võimalus ilusaid töörõivadki osta.
  6. Viimasel päeval käisime Printsi saartel. Ei teagi, kas oli see pikkade jalgsi käimiste tulemus, aga mulle ei jätnud mingit muljet. Ja tõepoolest on seal vaid teenindusautod, turiste on palju, jäätis kordades kallim ...

Seal avastasin kogu reisi kokkuvõttena, et filmidest nähtud ja raamatutest loetud kireldused romantiliste paikade kohta on tegelikult see vaatamis ja lugemis romantika, kohapeal olles ongi see kõik nii reaalne ja loomulik ja isegi veidi pettumust valmistav, sest nüüd on nagu see romatika rikutud.

Sõime ettejuhtuvates kohtades, saime maitsvat toitu ja veidi ikka ebaõnnestumisi ka. Kebabid on loomulikult liha paksult täis, kuid tuleb ettevaatlik olla, et mingit päev aega pannil rasvas seisnut liha ei pandaks. Grillitud kana on reeglina väga hea. Sain ka suurepärase kalarestorani kogemuse.

Ilmad olid ilusad, linn suur aga imearmas - lähen kunagi kindlasti tagasi, sest seal on palju avastada!

4
0

Tere, Käisime Istanbulis 2013 aasta septembri alguses, mil ilmad meile veel suviselt soojad. Peatusime Erboy hotellis Sultanahmeti linnaosas. Hotelli broneerisin otse nende kodulehelt ja sellega kaasnes mitmeid soodukaid - nagu näiteks 7% hinnaalandust kui maksan sulas, üheotsa transfeer hotelli või tagasi kui tulen Atatürki lennujaamast. (Kahjuks muutis Airbaltic selle Sabiha G. lennujaamaks vahetult enne reisi ja seda kasutada ei saanud.) Tore üllatus oli veel "welcome" õhtusöök:) Hotell oli puhas, kõik toimis suurepäraselt ja asukoht on ideaalne. Kõik peamised vaatamisväärsused asuvad jalutuskäigu kaugusel. Samuti oli trammipeatus kohe ümber nurga ja sealt sai peaaegu kõikjale. Trnspordi eest tasumiseks kasutasime Istanbulkart´i, kuhu laadisin vajadusel raha peale. Väga mugav ja lihtne ning kui plaanin tagasi kunagi minna siis on see mul olemas. Vastasel korral saab selle ka tagastada ja raha tagasi.Transpordi hinda kahjuks enam ei mäleta sest see oli üsna väike. Kindlasti soovitan lisaks eelpool mainitud vaatamisväärsustele Dolmabahce paleed kuhu pääseb kenasti trammiga. Sain algselt kodulehelt aru, et sinna pääseb vaid loetud arv inimesi ja grupiga, ent kui varakult kohal olla siis pole probleemi ja üksiktulijatele moodustatakse vastavalt kas inglisekeelne või saksakeelne (võib olla ka mõni muu keel) grupp ja pilt mis avanes oli minu jaoks hingemattev. Sõime kohalikega pidevalt ühistes söögikohtades ja seega saime väga odavalt läbi(ca 5€ korralik lõuna per inimene). Inimesed olid sõbralikud ja lahked. Soovitus: Kui osta kaasa maiustusi siis palun seda teha kindlasti turult ja , et oleks valmistatud meega (rahaliselt kulukam) sest kirjust kommipoest ostetud maiustused olid lausa vastikud ehkki silmale ilusad vaadata. Väga meeldejääv linn ja loodan kindlasti sinna tagasi minna!

1
0

Kes tahab jala üle Euroopa-Aasia silla minna, siis peaks see olema võimalik 16. nov Istanbuli Maratoni raames. Kiirustage registreerima http://www.istanbulmarathon.org!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased