Taba piiripunktist edasi?

 Oleme mitu korda olnud Taba piiripunkti juures olevates hotellides( Movenpick ja Nelson). Nüüd tahaks ka edasi hotelle vaadata, kas siis võtta takso piirilt? Seekord ilma meheta reis ja vaid lastega suht kõhe tunne mõne takso sulleri otsa sattuda...

Kas keegi on edasi sõitnud sealt? 

Omal ajal Ovda bussi oodates tuli päris palju rahvast sealt kaugematest hotellidest!

Takso on ikkagi kindlam variant kui buss. See buss on seal ka paras õnnetus, esimeseks omal käel seiklemiseks kindlasti ei soovita.

Kui kaugele sa edasi plaanid liikuda? Kui päris Sharm sihiks, siis tasuks vast bussi kaaluda, lähemad otsad ei ole ka taksoga kallid. Sõidukeid on ka üsna viisakad, kokku tuleks leppida selles, et te olete ja jääte ainsateks reisijateks ning sihtkohas võimalikult täpselt asukoht eelnevalt fikseerida. Vastasel juhul selgub kohapeal, et viimase 1-2 km läbimiseks tuleb tasuda vähemalt sama suur summa, kui algselt sinna sõidu eest.

0
0

Lihtsalt infoks, et kaugematesse hotellidesse minnes tuleb nii Iisraeli kui Egiptuse poolel piiriületustasu maksta.

0
0

 Iisraeli tasu võtsid nad meilt ka viimasel Mõvenpickis olemisel, kuigi varem seda ei ole olnud ning Nelsoni hotelli rahvalt võeti ka. Nii et see piiritsooni reegel, siis enam ei kehti vist? 

Ei, Sharm on ikka kauge ja käidud koht. Vaatan piirist 15km kaugusel olevaid ja siis veel edasi Nuweiba kanti...

0
0

Takso. Muud variante pole. Mina isiklikult valiksin Sharmi, sest mujal on ikka tühjus ja vähem turvalisem kui Sharmis. Sharmi pakuti meile 60 Euri eest sõitu piirist , aga valisime bussi, kuna tahtsime lihtsalt seigelda. Buss on aeglane ja teist korda ei võta :)   Egiptuse poole peal tuleb maksta, ei mäleta kas 200 või 400 kohaliku aga midagi sinna kanti .  Aga jah, kui lähemal siis takso ja lepid eelnevalt hinnas kokku ja maksad saabumisel. Kui midagi tahavad rohkem, saadad pikalt ja kõik. Ega need kes seal piiri peal on, nad on kõik lubadega ja mingid väga suured huiarid ei pääse sinna .

2
0

Ranniku ääres pannakse turvalisusele väga palju rõhku. Nuweiba oli äärmiselt turvaline. Kuigi, tõsi, turisti liikus vähe. See-eest oli suhtlus kohalikega väga vahetu ja ehe. Keegi ei "müünud", kuigi lastele pakuti jäätist ja kui oma igapäevase pagari juurest kooke ja küpsiseid ostsime, anti alati miskit peale. Kogu see sadamat ümbritsev küla teadis meid ja olime justkui vanad tuttavad. Hotelli adminnid ja turvameeskond uuris alati, kuhu plaanime minna ja ei keelanud meil ka õhtul, peale päikese loojumist ette võtta jalgsimatka ca 1,5 km .

Hetkekski ei tundnud end ohustatuna. Välja arvatud hetkel, kui ringi uitavaid kaamleid liiga lähedalt uudistama läksime ja üks neist ka meie vastu huvi tundma hakkas.

Turistide heaolu ja turvalisus on rannikul kõigile väga oluline ja karta ei maksa.

0
0

to jaanusm

Aasta alguses sõitsime Taba-Sharm - noh ausalt ütlen pilt väga nukker . Dahabis ja Nuweibas buss tegi peatuse - ei tekkinud üldse mingit soovi seal peatuda. 

Purjus peaga on vahest lahe vaeste kohalikete vahel töllerdada ringi aga lastega igapäevaselt ? 

Jaanus rahvast pole Sharmis kiita , jah tasakesi asi läheb paremaks kuid väga aeglaselt . 

Infra on sharmis väga kõvasti kannatada saanud . Restodese lihtsalt ei julge minna kuna rahvast pole ja mingit kala ja liha sealt osta on kahtlase väärtusega ettevõtmine . Pooled poed kinni ja turiste ja ostjaid väga vähe. 

Üldiselt Egiptus on minu arvates ainult korralik AI + Meri . Muud seal pole midagi teha . Jah loomulikult kui kite või surf siis jah Dahab ja kõik mis sinna ülesse jääb

0
0

Mina olin naise ja kahe lapsega (7 ja 11).

Töllerdasime täitsa purukainena.

1
0

Aga miks on vaja Egptuse poole peal maksta, kui on "only Sinay" viisa? Iisraeli poolelt makstu aga saab nagunii tagasi väikse kaotusega, see ei häiri...

0
0

kui raha on juba välja antud, siis kuskohalt sa seda tagasi saad? Jah, kui elamine on odavam, siis katab selle ära, aga tagasi saamiseks seda just ei nimetaks.

0
0

Arvesta ka lennupileti "soodustust". Egiptuse poolel nimetati seda vist miskiks rahvuspargi tasuks, kui õigesti mäletan. Seda ei koguta piiril, vaid juba pisut kaugemal, sisemaal.

0
0

Israeli raha ei saa sa tagasi :) iga kord kui lahkud israelist maksad . 

Just selle pärast Petrasse minnakse laevaga mitte läbi iisraeli . 

jaanusm ütles õieti seda kogutakse nats eemal Taba väljasõidu peal tuleb passikontroll ja seal kogutakse seda raha . Sinai viisa sa saad ilusti egiptuse piiril kätte . 

Muideks soovitan piir peal raha vahetada osaliseks. ATM on mövenpikis olemas ja samuti seal on baar , kus saab rahulikult bussi oodata , tuleb turvadega kokkuleppida ainult . 

Vajadusel sai neti kaardi bussipeatuses vähemalt müüdi seal .

0
0

 Mina ja tuttavad saime iisraelist makstud tagasi( tripadvisoris on ka sellest muus keeles juttu, me ei ole ainukesed...). Antud kviitungitega( kõik! antud maksmiselsulle) tagasiteel kobid vastaspoolele( sealt kus sisenesid ja maksid) ning saad sulas tagasi.  

  Kuid nagu ma mainisin on kolmest( 2017, 2018, )2019 korrast seal Movenpickis olemisest, vaid ükskord iisraeli maksu võetud( ja ka tagasi seega saadud mingi 10% kaotusega). 

Kunagi oli jutt, et Nelsoni ja Movenpicki rahvas ei pea seda iisraeli raha maskma, nüüd vist jälle peab.

 Minu arust, kui tihti üle piiri sekeldad samas aja vahemikus - käid observatooriumis või ekskursioonil Iisraelis, siis uuesti ei pea maskma.

0
0

Emand lugesin natuke selle kohta . 

Ja pean tunnistama et sul on õigus . 

https://www.iaa.gov.il/en-US/borders/taba/Pages/ImTravelling.aspx

Passengers departing to the "Hilton Taba" area are required to present the hotel reservation to
   the Duty Manager or the service steward/stewardess, in order to be entitled to an exemption
   from the passage fee.

Seega jah sellisel juhul tagastakse . Muudel juhtudel ei . minu viga :) 

Aga jah alguses peab maksma 100% , ja kui oled "Hilton Taba" siis saad tagasi

0
0

 Jah, nii on.  Näitad bronni - toll Sinu nähes helistab hotelli ja siis kas maksad või mitte...

Muidugi on vaja näidata ka receptionist saadud  paberit - kviitungit, et hotellis on ööbitud - makstud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased