Tagasipöördumistunnistus Aasiast kui pass on varastatud

On kellegi kogemust, millised lennufimad sellist tunnistust aktsepteerivad? Kas pilet võib olla erinevate jätkulendudega nii, et transiittsoonist ei välju, või peab olema reeglina ühel piletil alguspunktist kuni lõpppunkti. Kas on lennufirmasid mis võiksid aktsepteerida teatud dokumentidest tehtud koopiad mida originaalis pole võimalik kohapealt saada. (viisad, elamisload) Olen Kambodzas kus aukonsulit pole ja seega ühtegi dokumenti siia saata ei saa.

Sõbrad ajasid Saksa saatkonna kaudu seal asju. Neil vist kulus oma paar nädalat ajutise reisidokumendi saamiseks.

Vabandust, ma enne ei lugenud pealkirja  ja panin kiiruga vastuse. Nüüd ei saa seda kommentaari enam kustutada ;)

Kõige lihtsam oleks ka seda küsida lennufirmade infoliinilt. Vaevalt see esimene selline olukord on. Ettevalmistavalt võibolla  on vaja politseilt lisaks tõendit,  varastatud dokumendi kohta.

Politsei tõend oligi aluseks, et tagasipöördumistunnistus üldse saada. Tunnistus on juba olemas, aga telefoni teel on keeruline lennufirmadega siit asju ajada. Kindlasti tahavad nad enne mingil elektroonilisel kujul näha millised paberid olemas, üritan mail kaudu siit asju ajada, aga vastused võtavad oma aja. Lufthansa lendab siit ka, aga nemad on oma meiliaadressi ikka täitsa ära peitnud.

Llufthansa kasutab kõnekeskust , mis asub Eestis.

Olen selle kõik läbi teinud. Saksa saatkonnast saime ajutised dokumendid, kus sihtkohta Germany oli pastakaga maha tõmmatud ja Estonia asemele kirjutatud. Tagasilend peab olema kindlasti Eestisse ja transiidi a. Lennujaamasid vahetada ei tohi. Meil algupäraselt olid piletid Riiasse ja Londonis lennujaama vahetus. Inglismaa polnud nõus riiki sisenemisega ja pidime ostma uued piletid. Finnairiga tulime tagasi, vahepeatused Tais ja Soomes. Pane ennast valmis, et ka vahepeatustes lendudele minnes saab sabinat, sest nad võtavad järjest ühendust järgmiste sihtkohta sega, et kas need nõus lennujaama laskma. Me saime igaljuhul koju. Ühtegi koopiat ei aktsepteeritud. Ja saatkonna kiri kindlasti lennujaama kaasa. Seletamist ja selgitamist on palju. Me enne lennukile minekut saime riigist väljumise loa, see lennujaamast üle tee kohe. Aga nädal enne tuleb taotlus sisse anda. Me ajasime asju Eesti Välisministeeriumi ja Eesti esindusega Tais.

Oh sa kuram. Kuidas see ära varastati?

Tänud vastamast. Kas see lennujaama vastas olev Politseist saadav väljumise loa taotlus võttis tõesti teil nädala? Millise lennufirmaga pidite algselt Londoni lendama, kas esimeseks ettevedajaks oli Bangkok Air? Meid oldi juba nõus osade koopiatega Bangkokist edasi lennule võtma, aga äraütlejaks oli just Bangkok Air, kellega teevad koostööd nii Finnair, Turkish, kui Aeroflot kelle kaudu saaks pileti otse Tallinnani osta.

Snoop: varastati tänaval kotist, ilmselgelt oli teada kus passid asuvad.  Pangakaardid ja raha jäti alles, seega mindi ainult passide peale. Kus passid asuvad näeb hotelli adminn, kuna kõikidest passidest tehakse koopiad. Hiinlaste bisness nagu politsei meile vihjas, varas saab $2000.- passi eest, meil oli 3 passi.

See oli nii, et läksime peale vargust kohe järgmisel päeval tegema. Meil toimus vargus reisi esimesel õhtul. Aga siis seal öeldi, et väljasõidu tunnistus kehtib ainult nädala jaläksime nädal hiljem, et reis ikka lõpuni olla. Aga järgi läksime ikkagi väljalennu päeval. Võimalik, et oleks varem saanud. Nii et ajasin enne segamini. Kiiremini saab kätte ikka ka vast. Lennupileteid käisime konkreetselt lennujaamas ostmas. Ostsime interneti vahendusel küll, aga enne makse nuppu vajutust näitasime lennujaamas ette, et kas võtate peale. Aga meil tuli see lennupiletite asi välja alles siis kui väljalennu päev käes oli. Nii et 15:00 pidi algupäraselt lend olema, sinna ei lastud ja mingi imega saime uued piletid samaks päevaks kell 19 väljumisele. Ostsime Finnairile, aga esimese lennu abikaasa mäletab nagu, et opereeris Bangkok Air. Ma soovitan lennujaama kohale minna, seal viimaste check in lettide juurest algavad lennufirmade putkad. Näita pabereid ja küsi kindlat seisukohta.

Aga ikkagi kui mäletate kas kõik oli ühel piletil Phnom Penh-Tallinn või saite ka nii osta Phnom Penh-Bangkok ühel piletil ja siis Bangkok-Helsinki-Tallinn teisel piletil. Neil peaks ju pagasi saatmine otse transiitletist toimima?

Ojaa, ma siin kohalikest lehtedest loen sellest tagurpidi Brasiilia kuritegevusest mis moodi praegu siin läinud on. Seisad foori all oma mope või tuk-tukiga ja siis sõidab su külje alla uhke Lexus vms jeep. mille aknast siis käsi relvaga välja pistetakse ja kotti ja väärisasju nõutakse.

Isaac, just valgete turistide pihta suunatud? On keegi surma ka saanud?

 Valged ei ole nii edevad võõras kohas oma kulla ja iphonedega kui vähe varakamad khmeerid, Aga kõik mis ripakil sobib, ja kui seda mida tahavad ei saa muidugi tulistavad. Mis tomub võib näiteks siit sobrada:

https://cambodiaexpatsonline.com/newsworthy/?sid=341784735518b6b5200a81fb74b70ed2