Tai abi

Tere!

Oleks soov Tais paar kuud olla ja oleks paar küsimust üle küsida.

Olen uurinud iseseisvalt ja lugenud ka Trip.ee lõputuid postitusi, saatnud meile saatkondadesse ja muud toredat, et võimalikult leida tekkivaid probleeme. Trip.ee on muuseas parim koht kust saada infot aga siiski paar küsimust sooviks üle küsida mis pole kuskil täielikult vastatud (või kui on siis mitte teadlik mulle kuna otsing tulemusi ei adnud ja ei ole nii püsikülastaja, et teemasi peast mäletaks). Siiski on mõned põhiasjad küsimärgi all ja mitte 100% selged. Vaevalt ka saavad ilma, et ise läbi elada sündmus.

1) Enamus juttu on 15 päeva viisadest. Mis viisil on lihtsaim saada 3 - 6 kuu viisat teie arust? Kuuldavasti kui pikemaks ajaks siis ei ole vaja tagasisõidu piletit et viisat saada? Seega kas ongi asi nii lihtne, et saadad vajaliku summa, vajalikud dokumendid ja saad tagasi vastuse? Oli vist ka selline jutt, et ega 6 kuud viisat ei saagi.

2) Kumb saatkond on siis ikka parem? Soome oma on kuuldavasti sõbralikum aga ei saa pikaajalisi viisasi? Stockholmis olev asutus vastupidi?

3) Mis viisi soovitate odavate piletite saamiseks? Kas kõige parem moodus oleks siis kuskile Venemaale lennata ja pilet saada? Või praamiga Soome või Stockholmi? Milline neist tuhandest lennupileti saidist on kõige täpsema infoga piletihinna + varjatud kulude suhtes?

4) Äkki keegi võtab lühidalt kokku kui lihtne üle piiri käimine on ja kui kulukas, et viisa aega uuendada piiri taga käies?

Hetkel rohkem seda foorumit ei vaevaks oma küsimustega. Eks peagi saab ära käidud ja järgmine kord Trip.ee's ehk juba abistaja rollis olla. ; )

Esiteks viisa saad 60+30 päeva,see tähendab seda et 60 päeva pärast pead käima kohalikus immigratsiooni büroos ja 1900 Bahti eest pikendad 30 päeva. Soomes kahe sisenemisega saab nii et kehtivus aeg ikka 3 kuud, nii et Stokholmi varjant parem, sealt saab kehtivusega 6 kuud. Sellega on vöimalik korraks üle piiri käies ka 6 kuud kohapeal olla. Teine varjant on teha tavaline ühe kordne viisa ja 3 kuu pärast lihtsalt viisa run näiteks Laosesse, mis maksab 5000 Bahti, ning sisaldab Tai, Lao viisasi, edasi tagasi söitu, hotelli ööd Laoses ja nelja söögi aega. Praegu köige soodsam varjant ühe otsa piletiga minnes on ikkagi www.norvegian.com , kas Stokholmist vöi Oslost.

Naksitrall isiklikult. :) Tänan väga hea vastuse eest.

Stockholmis saab 6 kuud? Seal panen tähele ainult 2 kuu single entry visat + 30 päeva siis kohal olles pikendus mis ühele Eestlasele oleks võimaldatud tourist visaga.

Milline see 6 kuu varjant oleks? See sobiks palju paremini muidu. Samuti Stockhomi peab kohale minema? Kas Göteburgis asuva Tai saatkonnaga on kogemusi, et teevad sama asja ära mida Stockholmlased ainult paki/kirja teel?

Samuti saatsin veel ühe kirja Stockholmi Tai saatkonda ja seal vastati, et kui single entry tourist visa siis ei ole vaja saata neile return ticketit. On selle kohta kommentaare?

Viisa kehtivus aeg on 6 kuud, mis ei tähenda et saad 6 kuud järjest olla, pead 90 päeva pärast ikka korra maalt lahkuma, lihtsalt pole vaja uut viisat teha.
VALIDITY OF A VISA
•Validity: One/Single entry tourist visa is valid for 3 months.
•Two/Three entries tourist visa is valid for 6 months.
•The Embassy issued visa from the date you hand-in visa application.
Göteburiga kogemusi pole. Stokholmist sain mitme sisenemisega viisa ilusti ilma piletiteta, ütlesin lihtsalt et lahkun vahepeal maad mööda, ning täpset plaani veel pole, millal ja kuhu.

Kui kaua stockholmis 6 kuu viisa tegemisega aega läheb?

Üldiselt vist oli 4 tööpäeva, aga olen ka nad nii ära rääkinud, et saanud ka samal päeval kätte. Lähen järgmine nädal uuesti tegema, siis oskan öelda täpsemalt, kas ikka vöimalik neid ära rääkida.

Prr...naksitrall sa ajasid nüüd mul ka pea sassi.

Kui mul on 2 entry viisa, siis kas see kolm kuud enam uuesti teisel sisenemisel ei hakka jooksma, et saaks uuesti 60 päeva sees olla ?

Ehk siis mõlemad sisenemised peavad jääma 3 kuu sisse...või teisel sisenemisel kehtib uuesti viisa kolm kuud ja sees saad olla 60 päeva + vajadusel pikendad migratsioonis ? Aga ma juba tegelikult aiman halba, keegi ju teisel sisenemisel uut viisat passi ei kleebi...

Lähed esimene kord, saad 60+30 päeva olla, teise sisenemisega saad uuesti 60+30 päeva olla. Kui teed viisa Helsinkis, siis on töesti 3 kuud aega, et ka teist korda siseneda, kui teed Stokholmis on aega 6 kuud. Uut viisat passi ei kleebitagi, sellel viisal on peal kirjas, et 2 sisenemist, ning need kuupäevad mis vöid Tais olla lüüakse eraldi templina passi.

Ole tänatud, läks natuke kergemaks, viisa jah Helsinkis aga oluline oli just see, et peale teistkordset sisenemist saaks uue 60 päeva kohal olla, isegi kui see sisenemine 3 kuud kehtiva viisa eelviimasel päeval toimub.

Selline lugu, et kahel passil neljast on puudu vahelt need immigratsiooni maalt lahkumise kaardid mis tavaliselt sinna ikka pannakse kui riiki sisened.
Võimalik, et neid ei pandudki sinna ja võimalik, et lapsed on dokumendisahtli kallal sigudikku teinud.

Teab keegi kas maalt lahkumisel tuleb sekeldusi või pole see mingi suurem asi probleem?

Saad uued küsida. Vöi tegelikult peaks need seal kuskil laua peal olemas olema, kohalikud ju kasutavad ka neid.

Ma ise mõtlesin ka nii, kuigi seal on sisenemise tempel ka peal nendel mis kahe teise passi vahel on. űhesõnaga väga ei muretse. Tänud naksitrall!

Ise nägin viimane kord maalt lahkudes, et ühel venelasel ka see puudu. Inspektor andis leti tagant uue ja käskis ära täita. Tundus, et suurt probleemi sellest ei olnud.

Küsimus küll hoopis teiselt alalt, kuid äkki keegi oskab kommenteerida arvuti kasutamise võimalusi Tais. Ma ei mõtle WiFi-t, vaid kas enamuses hotellides on arvuti ja internet, mida vajadusel kasutada? Lisaks Bangkokile ja Krabile reisime ka Chiang Maisse.
Tänud ette

Enamustes vast õelda ei saa, kuigi paljudes on. Aga internetti kohti on suht palju, suurem jagu umbes 1 Baht minut, aga on ka odavamaid.

Tänaval on netiputkasid küll ja mu sattusid Phuketi piirkonnas ka kõikides hotellides tasuta kasutamiseks arvutid olema. Toas pidi wifi eest maksma.

Tegin viisa Stockholmis, küsis palju vaja, kuna elan talvel Tais, panin risti et kolme korra viisat ja täitsin paberilehe et lähen Laosse ja Cambodza. Kuna pidin varem lendama sain viisa 3 päeva pärast kätte. Kahe kuu möödudes siin Tais soidan Cambodza piirile teen viisa runi ja saan veel selle viisaga 2 kuud olla ning seejärel uuesti Cambodza et teha viimane viisa run, seega saan kokku olla pea 6 kuud nii.

Kahe kuu möödudes vöid minna kohaliku immigratsiooni büroosse ja saad veel 1 kuu lisaks, siis teed viisa runi, ning saad olla jälle 2+1 kuud. Nii on vöimalik olla pea 9 kuud 2 viisa runiga, kui teed viisa viimasel hetkel, kuna kehtivus 6 kuud. Ise olen tavaliselt olnud 6 kuud ühe viisa runiga.