Tai saared Phuketi lähedal: KO LON, KO YAO YAI, KO YAO NOI

Millisele neist oleks lastega mõtekas minna 6,13 aastased. Mida seal peale rannapuhkuse veel näha võiks.  Koh Samuil oleme aastaid tagasi olnud ja Bondi saarel ka käinud.

Mei käisime eelmine aasta sõpradega Koh Yail. Väga meeldis,selline mõnus ja rahulik. Ühe päeva rentisime rollerid ja sõitsime ringi, ülejäänud 1,5 päeva olime oma hotelli territooriumil.Muidugi oleneb palju ka hotellist, meie oma oli lihtsalt võrratu ja see aasta lähme sinna lapsega.

Sai käidud nii Yail kui Noil veebruaris 5 päeva mölemal saarel. Hakkame siis pihta Noist. Hotell oli valitud saare ida kaldale. See on ka ainuke  pool saarest kus saab ujumas käia. Seda ka kuni lõunani,siis algab mõõn. Vesi oli kogu aeg üpris sogane. Ühtegi ilusat valge liivaga randa ma saarelt ei leidnud. Ühe kena resto leidsin saare kaguosas mäe tipus. Saare keskel 7 eleven, kus ei müüda mingit alkot. Õnneks on ka üle tee mingi taikate koht, kus kõik olemas. Hotell soovitan võtta bassuga. Liiklus muidugi rahulik, loodus ilus. Saarel saab rentida külgkorviga vingeid rollusid. 

 Pisut siis ka Yaist. Yais oli hotell võetud saare keskel läänes. Pikk liivarand, kus sai ujuda ka pealelõunase mõõna ajal. Saar ise suurem ja kahe 7 eleveniga kus muidugi alko puudub. Saare lõunatipu kõrval imeilus valge liiva ja läbipaistva veega rannake. Mõlema saare kohalikud on enamuses moslemid. Olen käinud väga paljudel Tai saartel ja need saared mulle ei meeldinud. Puhtalt minu arvamus. Vesi ikka soe ja päike kõrgel, head puhkust.

Yai meeldis rohkem. Noile ei leidnud esialgu majutust ja tegelikult oligi hea, sest seal poleks midagi teha olnud ja mõõn oli tõesti väga suur randades. 

Paar päeva Yail lihtsalt olla ja ringi kolada on ok, pikemalt hakkab igav. Nagu Hiiumaa meie mõistes vms.

Kui pikaks ajaks on plaan minna? Meie käisime lastega (küll oluliselt pisematega - 10 kuud ja 3,5 aastat) Yao Yail, kus veetsime 5 päeva. Hästi rahulik ja vaikne saar, kus aeg nagu seisaks. Liiklust palju ei ole, kohapeal leiab tõenäoliselt rentimiseks rollereid. Ise läksime enda autoga Phuketist (mis oli praami mõttes juba elamus omaette ja nõrganärvilistele ei soovita :)). Väga erilisi vaatamisväärsusi ei ole, aga on ehe, turistidest suhteliselt vähe mõjutatud elu. Suurt möllu sellelt saarelt ei leia. Meile meeldisid inimtühjad liivarannad mangroovimetsade vahel ja kautšukiistandused. Pakuti ka ATV tuure, millega oleks saanud minna kaema saare idakallast, aga meil see laste vanuse tõttu ei õnnestunud.
Kui oleks plaan pikemalt kusagile minna, siis pigem soovitaks kindlasti ka mõnusa vibe-iga Koh Lantat, kuhu saab 3-tunnise kiirpaadisõiduga ka Phuketist.