Tai saared (Samui, Koh Phangan, Ko Tao) lapsega

Tere!

Veebruaris jälle perega Taisse. Eelmine aasta sai käidud Khao Lakis (3-4 päeva sisseelamiseks) ning suurema ajast Koh Lantal, mis väga meeldis ning millesarnast elamust otsiks ka nüüd.

Seekord plaanis maanduda Bangkokis ning kohe edasi lennata Samuile. Hiljem äkki Koh Phangan, Koh Tao. Kas nood on liiga turistikad või oskate soovitada veel autentseid ning peresõbralikke saari? Täiskuu pidusid ega säärast ei otsi. Tean, et nii Samuil, kui Phanganil peaks leidma sobilikke piirkondi.

Kõik ettepanekud/kogemused teretulnud!

Nii lühikest aega kui seal olin ja nii vähe kui nägin, siis Ko Phangan oli väga ilus saar, aga täiskuu peo (FMP) ajal muutus jah suht läbukaks. Samas midagi ekstreemset ei olnud, noored lihtsalt lõbutsemas, kindlasti pole ka nii suur kui Covid eelsel ajal. Antud pidu võtab aset sadama juures, mistõttu muu saar pigem natuke vähema rahvaga. Logistilises mõttes oluline, et kui saarelt lahkumise aeg peaks kattuma FMP-le järgneva päevaga (internetis iga kuu kohta ajad olemas), siis tuleb arvestada ka sellega, et laevad võivad hilineda või te ise lihtsalt ei mahu peale, kuna kohti ei jätku. Endale jäi mulje, et muul ajal oleks saar pigem tühjemapoolne ehk rahulikum (aga kindlalt ei saa väita).

1
0

Koh Tao tundub vinge, kas kellelgi kogemusi?

0
0

Phangan on tõesti ilus saar ja minu üks lemmikutest. Ei ütleks, et saar oleks väga turistikas. Kui on võimalik mingi mootorsõidukiga liikuda, siis on avastamisrõõmu leida saare kõigist osadest. Kui ise sõidukit ei rendi, saab ka songthaewiga, mis liiguvad kindlatel marsruutdel. Seal on kohti igasugusele maitsele. Üks väga ilus, eraldatud väike rand on Bottle beach, kuhu saab paadiga saare põhjaosast Chaloklumist. Põhjaosas on ilus rand ka Mae Haad. Täis- ja poolkuu peod toimuvad põhiliselt saare lõunatipus, Haad Rin ranna piirkonnas. Pealinnas on igal õhtul söögiturg suure valikuga, ka taimetoitlastele. Ise olemegi tavaliselt pealinna lähedal elanud.

Koh Tao on suhteliselt väike saar, igal pool randades on suuri kivimürakaid ja ega seal palju üle 4 päeva midagi eriti ei ole teha. Tasub võtta ümber saare tuuri koos põhjaosas asuvate randade ja väikeste saarte külastusega.

3
0

Millist piirkonda tasuks kaaluda majutuse otsingul Koh Phanganil? Hetkel vaadanud Mae Haad ja Salad beachi kante.

Päris eraldatust ei otsi, läheduses võiks olla ka külaelu.

0
0

Koh Chang ja Koh lanta on väga ilusad ja mitte nii väga turistikad isegi Phuketis on kohti mis ei ole turistikad ja suht kohalik vibe,

0
0

Käidud korduvalt Samui ja Phanganil,soovitan soojalt phangani ja salad beach väga hea koht kus puhata.Vibe on tunduvalt parem kui Samuil ja rahvas sõbralikum.

1
0

Haad Rini rand, kus täiskuupidu toimub, on väga rahulik koht, kui seda pidu parasjagu pole, eriti "poolkuu" ajal, kui mingid üritused toimuvad saare põhjaosas. Seega ei maksa seda üldse peljata - infra on olemas ja käe-jala juures, aga inimesi vähe. Sobib eriti siis, kui Phangani külastus on ühendarud Samuiga ja kui äralend/saabumine on lennukiga. Laev viib Samuilt kiiresti üle otse Haad Rini, lennujaam on minutite kaugusel, Phanganil omakorda rand, restod ja öised peod minutite kaugusel ja jalutatav.

Korra võib Thong Salas käia walking streetil, see on pool tundi sõitu sinna ja tagasi.

Haad Rini kant ei sobi, kui olulised on suured supermarketid (midagi 7/11 suuremat) ja soov saarel ringi sõita, siis võtab sealt nurgast kuskile jõudmine ja tagasitulek ilmatu aja. Samuti pole mõtet Haad Rini eelistada, kui on ette võetud see kolmveerandpäevane ajaraisk odava lennukiga mandrile ja suure laevaga Thong Salasse (või sel moel tagasi). Aga ühendus Samui ja sealse lennujaamaga on väga hea.

1
0

Koh Chang on oluliselt rahulikum, kui Phangan. Väga ilusad on mõlemad.

0
0

Tere PaluK !

Kirjutasin Sulle tripi privasse :)

Kui saad mahti, võid vastata.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased