trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai transfeerviisa

Tere, mul on plaan lennata Bangkoki kaudu Phnom Penhi, Finnairi ja Thai Airwaysiga. Kas mul peab olema Tai viisa (või transfeerviisa) ja kas seda saab Bangkoki lennujaamas teha? Tänan ette vastajaid!

Tere,

Tulin just üleeile just Kambodzast läbi Tai ja üritasin seekord ka ilma viisata tulla. Asi toimib! Juhul kui sul on Finnairi ja Thai airwaysi piletid (Kui on Airasia, siis neil ei ole Transferi korrusel kassat ja selleks et 4 korrusele pääseda on vaja viisa koha peal teha). Kui Finnairiga Tai lennujaama saabud pead jälgima silte TRANSFER.Mitte mingil juhul minema sinna kuhu enamus lähevad (ehk IMMIGRATSION). Põhimõtteleliselt kui kõik lähevad otse edasi, pead sina hoopis pikast koridorist tagasi kõndima ja Information Desk-is näitama oma piletid ja ütlema, et transfer ja Pnomh Penh, siis nad suunavad juba sind täpsemalt edasi.Lõpuks peaksid jõudma 3 korrusele,kus siis otsid üles Thai Airwaysi check in kassa (minumeelest oli see WEST 1) ja teed 2 h enne lendu check-in. 3 korruselt pääsed ka 4 korrusele,kus siis saad vastava gate juurde minna! Muidugi oleneb kas pead pagasi vahepeal Tais välja võtma,kui JAH,siis tuleb kohapeal viisa teha, et pagas kätte saada (väga haige). Pagasi lint on kohe pärast IMMIGRATSION-i. Kuid kui saad pagasi saata otse Pnomh Penhi,siis on KÕIK tip-top!

Alati on võimalik pagas saata lõppsihtkohta. Sealt, kus lendu alustad saad saata pagasi kui ka teha kõik check-inid.

Alati EI OLE võimalik pagasit lõppsihtkohta saata. Erinevate lennufirmade puhul on seda võimalik teha reeglina siis, kui lennud on samal piletil või erinevate piletite puhul on mõlema vedaja vahel pagasileping (alliance või kahepoolne), mis annab õiguse pagasit vastastikku suunata. Loomulikult võib ja peab check-inis alati proovima kotte reisi lõppsihtkohani registreerida, kuid tihti pole see võimalik.

Samad põhimõtted kehtivad check-inide kohta.

Kui antud lend ühel piletil ei ole, siis Finnair pagasit Phnom Penhi ei saada. Nad tegelevad üldiselt ainult One Worldi firmade pagasiga. Sel juhul on pagasiga variandiks ka transfeer check-in Bangkokis, kus peaks saama ka pagasi uuele lennule suunata. Vastavad töötajad võtavad selle ise lindilt ja viivad õigesse kohta sinu asemel.

Tere, on samuti plaan minna läbi Tai(Phuket-Bangkok)-Phnom Penhi.. Oskab äkki keegi öelda, kas piisab Taisse jõudmisel tehtavast "visa on arrival"ist, mis kehtib siis 15 päeva ja Kambodzast tagasi tulles uuesti "visa on arrival"ist või tuleb teha saatkonnas pikem viisa? Reis kokku 22 päeva

Kui tuled Kambodzast tagasi lennukiga, ning ei viibi Tais mölemal korral üle 15 päeva, vöid teha mölemal korral visa on arrivali.

Tänud-tänud teile kõigile vastamast! Palju abi oli, eriti Liisike-Piisike, kes viitsis mulle kõik puust ja punaseks selgeks teha. :)

Kui ei ole seotud piletid, siis üldjuhul nad ei saada pagasit lõppsihtkohta. Väga palju sõltub lennujaamast, kust reisi alustad. Tulin just äsja Myanmarist. Mul olid seotud piletid; Finnair/Bangkok Airways. Tallinnst Check ini tehes sain pagasi lõpuni ja ka kolm pardakaarti. Ei mingit muret. Yangoni lennujaamas aga tahtsid nad pagasi Bangkoki saata. Seletasin mitu korda üle, et pagas peab minema Tallinna. Pagas õnnestus Tallinnasse saata, aga pardakaardid saine ikka ainult Bangkoki lennule. Nad ütlesid, et nemad ei saa pardakaarte väljastada Finnairi lennule. Läksime siis Bangkokis Transfer counterisse ja saime kolm tundi enne lendu oma pardakaardid.