Tai viisa

Tere! Kuna on plaan viibida Tais 60 päeva, siis tegime turistiviisad. Viisatemplil on kuupäevad 28.11 17 ja 28.02. 18 Meie lennud on 10 01 18 Bangkokki ja 9 .03 .18 tagasi Küsimus selline- kas see viisal olev kuupäev 28.02.18 tähendab seda, et see on viimane päev sisse sõita või et kohapeal võime olla ajavahemikus 28.11 kuni 28.02 60 päeva?
Viisa väljaandja ütles, et selle viisaga saame olla riigis ilma probleemideta 10 jaanuarist 9 märtsini aga teised reisibürood väidavad, et viimane kuupäev tähendab riigis viibimise viimast päeva? Kas keegi teab täpset infot. Muidu peame hakkama kojusõidul trahvi maksma ja polegi neist viisadest kasu.

Kohapeal võite olla nii nagu turistiviisal näidatud e. 28.11. 17- 28.02.18. Samas saab ka kohapeal viisat pikendada.

Üldiselt peaks 60-päevasel viisal olema midagi sellist
https://www.locationindependent.co.uk/thai-visas-digital-nomad-guide/#SETV

Väljastamiskoht ja selle kõrval "issued at" väljastamiskuupäev saatkonnas.
Ning teine kuupäev "enter before" - siseneda riiki enne seda kuupäeva.

Teie puhul võiks olla näiteks 28. november see päev, kui viisa väljastati saatkonnas
ja 28. veebruar võiks olla "enter before" ehk kuupäev, enne mida peab riiki sisenema.
60 päeva hakkab jooksma riiki sisenemise päevast.

Kas teil on need kaks kuupäeva kuidagi teisiti viisas?
Näiteks kui Tai kodanikud tulevad Euroopasse, siis on Schengeni viisal kaks kuupäeva. From (alates) ja To (kuni). Nemad saavad küll viibida rangelt nende kahe kuupäeva vahel ja mitte tundigi kauem.

Kui teil on From ja To, siis saate samamoodi olla päevast päevani, aga neid kuupäevi ei võeta lambist, vaid konkreetse lennupileti broneeringu järgi. Tai ju broneeringut ei nõua ja mis põhjusel oleks teile just sellised kuupäevad valitud?

Aga teil on kindlasti mingi selgitus juures nendel kuupäevadel. Ja 28. veebruar on ilmselt "Enter before", mis tähendab, et 10. jaanuaril saate viisa, mis kehtib umbes 12. märtsini.

Valid from 29 nov 2017 jaValid until 28 feb 2018

Njaa, siis peate suhtlema sellega, kelle kaudu viisa tegite ja küsima, kust need kuupäevad tulid.
See on tõesti kuupäevast kuupäevani viisa ja peate kohapeal pikendama.
Tallinna Lennujaamas vist check-ini tehes küsitakse, kauaks jääte, aga tagasilennupiletit ei küsita. Eks siis öelge midagi a la "kaheks nädalaks". Viisat keegi vaevalt hakkab otsima passist.

Tai piiril ilmselt tuleb siis selgitada, et pikendate.

Siin on ka õpetus pikendamise kohta Tai immigratsiooniametis
https://www.locationindependent.co.uk/thai-visas-digital-nomad-guide/#ExtendingVisaStamp
Maksab 1900 bahti (50 eurot) ja kulutab mõned tunnid kuni pool päeva.

Kui tegite oma viisa mingi reisibüroo kaudu ja kuupäevadega on nihu läinud, võite üritada selle kulu neilt sisse nõuda.

Trahv on vist 500 bahti päevas ehk odavam on pikendada. Teoorias võib ka mingisse musta nimekirja sattuda, eriti kui paar nädalat üle aja olla. Samuti kui märtsis peaksite hotelle vahetama, võib mingi jama tulla, kui nad näevad, et te ei tohi enam riigis olla. Teoreetiliselt võib ka iga politseinik märtsis uurida, mis kuupäevaga tempel teil passis on, ja probleeme tekitada (või pisut pappi tahta, et mitte probleemi tekitada).

Suure tõenäosusega, et Tai piiril ei küsita tagasisõidu kohta. Kui küsitakse, öelge, et käite vahepeal näit. Kambozas. Enne tagasitulekut peab kindlasti pikendama, sest seda nad vaatavad hoolikalt.

Ilmselt ei küsita Tai piiril midagi (tavalilse 30-päevase viisa puhul ei küsita ligi 100% tõenäosusega), aga piirivalvur võib enne viisa tembeldamist kasvõi pulli pärast tagasilennupiletit küsida ja kuupäevade erinevust märgates silmi pööritada.
Siis on oluline, et on kokku lepitud, mida räägite.
Taist Kabodzhasse lahkudes vist 60-päevane viisa kaotab kehtivuse ja tuleb mingi re-entry stamp küsida. Ehk siis jällegi asi, mis võiks olla välja uuritud eelnevalt, et vajadusel näidata - jah, teame küll neid asju.

Huvitav, enne anti 90 päeva aega riiki sisenemiseks turistiviisa puhul, kuupäevad nagu sobiks? Lennupiletid olid ju ka dokumentidega koos saatkonnas? Kui te tegite mujal kui Soome saatkonnas võivad tingimused küll erineda.

On jah väga huvitav viisa, aga "valid from" ja "valid to" tundub suhteliselt konkreetne.
Kui oleks vaba sisenemisajaga, siis kindlasti oleks need kuupäevad tähistatud sõnaga "entry" mingil moel.

Tais ei käi need asjad nii nagu meie siin arvame.Kõige mõistlikum On korraks riigist lahkuda . Teine variant pikendada kohalikus migratsioonis.Trahv trahviks aga üle läinud päevade eest võite saada riiki sisenemise keelu.Minul juhtus nii Austraalia s kui lugesin et paari päevaga ei juhtu midagi.Juhtus see et sain 3 aastase keelu.

Tuulasin veidi ja leidsin ühe uuema foto viisast: http://offbeatexplorers.com/thailand-tourist-visa-bangalore-chennai/
sellist näen tõesti esimest korda ja kahjuks on ka teemaalgataja infoga suht kitsi kuskohast ja mismoodi selline viisa tekkis.

Tere,
Kuidas saab uue 30 päevase viisa passi kui olen juba pikendanud Phuketis oma viisat, kas piisab lihtsalt sóidust Malaisiasse ja tagasi ning tagasitulles pannakse uus tempel passi ?

Ühe öö pead vähemalt Malaysias veetma, muidu nad ei taha sind sisse tagasi lasta ja kindluse mõttes peaks 10000-20000 Bahti ka sulas kaasas olema, kuna suht tõenäoliselt nad maismaa piiril seda näha küsivad.

Paariks päevaks làheks lennukiga edasi- tagasi Malaisiasse , kas ka siis tagasitulles kùsivad piiril sularaha náidata?

Ilmselt mitte, aga kindluse mõttes ma hoiaks selle summa ikka rahakotis kuna neil on õigus mitte riiki sisse lasta ilma cash'ita. Visa waveriga tulles peab vist ainult 10k olema ja turisti viisaga 20k.

Ùhesònaga vòtan passi, lähen teise riiki ja tagasi, ilma et peaks vahepeal kuhugi immigratsiooniametisse minema?
Tänud