Tai viisa pooleks aastaks?

Sellest on küll palju räägitud, et Tai on kuni 30 päeva viisavaba ja kolmekuulisi viisasid saab teha Helsingi saatkonnas ja kuuekuulisi Stockholmis aga paar asja on jäänud arusaamatuks. Nimelt on plaan oktoobrist aprillini Phuketil olla aga Tai viisasüsteem ajab pea halliks. Esiteks mida nad mõtlevad "kinnitatud" lennupiletite all? Kas lihtsalt broneeringu kinnitust või väljaostetud pileteid? Kõige odavam on osta piletid Kuala Lumpurisse ja vahepeal paar päeva seal olla. Viisade vahendusfirma ütles, et aasia riigid ei sobi kuuekuulise mitmekordse viisa puhul ja piletid peavad olema mõnda kaugemasse riiki ja pikema vahega kui paar päeva. Teine variant on võtta kolme kuu viisa, korra pikendada ja siis visaruni tegema hakata. See on natukene keeruline, sest üks reisijatest on imik kellele ei pruugi sellised reisid iga kahe nädala tagant meeldida. Phuketil pidavat eestlasi hulgim elama, kuidas nemad on viisaprobleemi lahendanud? Väheusutav, et kõik käivad iga kahe nädala tagant riigist väljas.

Tere, kui ei ole teil passis palju Tai turisti viisasid siis soovitan tulla VOA Taisse, saad 30 päeva. Enne selle tähtaja kukkumist lähed teed uue viisa Laoses, kas Vientiannis või Savannakhetis. Seal teed kahe sisenemisega turisti viisa. Iga sisenemine annab 60 päeva, esimese 60 päeva lõppemisel lähed kohalikku immigratsiooni büroosse ja pikendad seda veel 30 päevaks. Mille lõppedes lähed teed viisa run-i. Saad järgmise 60 päeva. Millega ongi sul pool aastat täis, kui vaja saad ka teise 60 päeva mõõdumisel veel korra 30 päeva pikendada.

Teadmiseks, et hetkel on Tais "nn" pikaajaliste turistide suht tihe kontroll. Kui passis on rohkelt turisti viisasid ja viisa run-e, siis inspektor jätab kindlasti su lihtsalt kahe piiri vahele. Olenematta sellest, et passis viisa olemas.

Kui just asi muutunud ei ole, siis Vietiannes kahe sisenemisega viisat ei anta. Vähemalt oli nii selle aasta märtsis.

Vabandust eelmine aasta, see aasta mul oli Stokholmis tehtud 2 sisenemisega.

Terve eelmine aasta anti ja ka selle aasta juunis sain viimase kahe sisenemisega turisti viisa. Hetke olukorda enam ei tea, olen "non imm 0" viisaga. Hakati neid pikaajalisi turiste siin taga kiusma. :)

Otsustasime ikkagi viisade kasuks ja praeguseks on asi niikaugel, et saime täna kahekordse sisenemisega kuuekuulise viisa kätte ja 10 oktoobril minek :) Enda esimese postituse vastuseks, et saatkond tahab saada väljaostetud pileteid. Küsisime Stockholmist enne meiliga üle, et Aasia riikides tahame ainult rongi-bussiga sõita ja neid pileteid nii pikalt ette ei müüda ning mida tegema peame. Tuli vastus, et vajame ettenäitamiseks vaid lennupileteid Taisse ja tagasi. Hiljem muidugi keegi seda ei mäletanud ja viisa.ee tüdrukutel oli natukene vaidlemist. Kui vahepealse väljasõidu pileteid pole, siis kindlasti peaks enne saatkonda kirjutama ja üle küsima, mida vaja (kõigi reisijate kohta). Üldiselt jäi mulje, et Helsingi saatkonnas on inimestel igav, uurivad põhjalikult kõik üle ja nokivad palju jaksavad, aga Stockholmis käib rohkem konveiermeetodil ja viisad antakse kergemini kätte.

Tänud neile kes sõna võtsid. Hakkame nüüd asju pakkima, elamine vaja üürnike jaoks tühjaks vedada ja hambaharjad seljakotti mahutada :) Lennutrajektoor on enam-vähem sama, mis Boratil Ameerikasse minnes, aga vähemalt sooja talve nimel pole see kõige suurem kannatus.

Hei! Ma pole varem Suwarnabhumi lennujaamas viisat teinud - kuhu seal täpsemalt minema peab ja kui palju umbes aega läheb? Edasi-tagasi pilet on ette näidata ja reis veidi alla 30 päeva.

Lähed lihtsalt passi kontrolli, mingit viisat ei tee, kui on Eesti pass.

Oh! Siis ju ikka tore lugu küll. Ma nagu teadsin midagi, aga ei uskunud, et nii lihtne! :)