trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai viisa vol.4

Andke palun nõu Lendame 16.12 2-nädalaks Taisse. Lendame Bangkoki sealt edasi siselennuga Phuketisse,lennu vahe 3h. Kas oleks mõistlik teha viisa reisifirma kaudu 50 EUR või teha viisa kohapeal.Kuna lendame Riia-Tashkent-Bangkok on suht suur võimalus et mõni lend hilineb,kui suured võivad sellel ajal olla viisajärjekorrad lennujaamas. . . . Vana ja suletud teema asub siin http://trip.ee/content/tai/tai-viisa-vol-3.html

Viisa järjekord sõltub sellest kui palju visa-on-arrival taotlejaid on sellel hetkel lendudega saabunud, seega ei ole see kuidagi ette prognoositav. Minul oli 50 hindut järjekorras ees ja aega läks tugevalt üle tunni, teistkordsel sisenemisel läks aega vaid 5 minutit. Seega väga suhteline.

Kas 1.aprillini on Helsingis tehtud turistiviisad tasuta?

Seal Tai Helsingi saatkonna lehel küll sellist infot pole, 30 eur ikka.

tere, kas Krabil viisat taotledes saab blanketi kohapeal või tohib kasutada ka saatkonna kodulehel olevat viisablanketti, mille saaks juba aegsasti ära täita, et piiril kallist puhkuseaega kokku hoida?

Seal ei ole eraldi Visa on arrival väravat, ning paar korda kui olen käinud tsharter lennuga, nagu sinagi lähed (kui olen öieti aru saanud), siis sul on seal ka piisavalt aega täita, kuna nad kipuvad ennem Rootslasi läbi laskma, kellel viisat teha pole vaja. Muidu peaks sobima küll, kui on Visa on arival blanket.

Täpselt nii: sõidame Rootsist tsharterlennuga ja kuna meil on väikesed lapsed kaasas, püüan leida moodust, kuidas kiiresti piirist üle saada. Soomes oleva saatkonna lehelt leidsin üksnes Application for Visa blanketi. Kui blanketil peab ilmtingimata olema sees sõna Arrival, siis nagu ma aru saan, kahjuks see ei sobi. Lisaks peavad siin olema pildid kahe värviga.

Ei sobi jah, Visa on arrival on eraldi ja tunduvalt lihtsam blankett.

Juhul, kui kellegil on küsimusi selle vormi täitmisega...

Address in Thailand - võite panna suvalise hotelli nime Name and address of person (s) of reference in Thailand - jätke tühjaks

Ka fotosid saab teha sealt samast lennujaamast.

Kui just viimase paari aasta jooksul pole ülesse pandud, siis Krabis ei ole pildistamis aparaati, ainuke vöimalus kui nad oma telefoniga teevad.

Kas keegi on viimasel ajal kogenud viisa hankimist kui riiki ja riigist välja on rongipiletid? Ise olen suhelnud saatkonnaga kuid täpset vastust nad ikka ei anna küsimusele, kui mul on välja ostetud piletid Singapuri, kuid KL- Tai vahemaad läbiksin rongiga- kas neile piisaks sellest. Tuttav soovitas ka viisa hankimist Singapurist kohapeal, aga väga ei julge riskida, sest kogu reisi planeerimine sõltub sellest, kas saame viisa või ei, ning mingid ööd oleks vaja Tais kindlasti ette ära broneerida. Singapuris maandume neljapäeva hommikul ning kui reedeks viisat kätte ei saa, siis nvl saatkond kinni ning e-t ka sest samal ajal nende aastavahetus. Seega on hetkel tunne nagu nokk kinni ja saba lahti jne...Uurin seepärast, et keegi kunagi siin viisafoorumis kirjutas, et tema taotles soomest niimoodi viisat kui kirjutas juurde kirja, kuidas kinnitab et siseneb ja lahkub maismaad pidi riigist.

Visa on Arivalit sa vaevalt nii saad. Saatkonnaga oli küll kunagi võimalik seletuskirja kirjutades saada viisa maalt lahkumisega (ise lendasin Bangkoki ja lahkusin mõni päev hiljem Laosesse Chang Khongi piiripunktist).

Visa on arrivalit ma ei soovigi saada.

Ma ei tea kas mul on midagi viga vöi, aga minu käest pole kordagi Visa on Arrivali tehes pileteid küsitud, ning olen käinud ka nii, et pilet tagasi kuu aja pärast, ning vahepeal Laos ja Kambodzas käinud, ning siis uue Visa on Arrivali teinud. Ja läksin sama moodi maad mööda. Viimane kord kui tegin Stokholmis kahe sisenemisega viisa, siis küsisid, et kus piletid vahepeal lahkumise kohta, ütlesin et pole, kuna ei tea täpselt millal ja kuhu lähen, polnud probleemi viisa saamisega ja anti 6 kuud kehtivus ajaga. Tookord jäigi kuskil käimata, aga selle eest saan nüüd sama viisaga minna.

to kolmpunkti Mina taotlesin Tai viisat Helsingist, kaasa panin rongipileti KL -> Hat Yai, väljasõidu piletit polnud. Sain viisa passi. Mul oli sama olukord, et tahtsin rongiga Sinapurist Taisse. Kysisin enne saatkonnast, kas rongiga Taisse saabudes saab Visa On Arrival, vastati, et ei saa, rongiga minnes tuleb viisa enne teha.

Ohoo, tore kuulda rannamanni:) See jah jama, et rongiga minnes on arrivalit ei saa, täna helistasime Helsingisse ning ega nad seal väga konkreetset juttu rääkida ei taha kuid andsid mõista, et enne taotlemist peaksid ikka mõlemad rongipiletid olemas olema ja et ilmselt ikkagi võimalus on. Kui mõlema suuna piletid käes, siis saadame taotluse ja ilmselt lisaks rongipiletitele paneme ka Tln-Sin-Tln piletite koopiad sisse, et neil millegagi norida ei oleks. Saadan sulle postkasti ka kirja, ei hakka teemat mujale viima!

Rongiga Taisse minejad, kes ei taha K-Lumpuris viisa parast 2 paeva passida, tehke peatus Butterworthis ja minge Penangi (Georgetown). Viisa saate samal paeval ja jaab aega selle saare loodust nautida.

Üritan lennata veebruari lõpus Bangkokki ja sealt edasi samal päeval Yangooni.Kuna nüüd tuleb teha enne lendu Airasiaga check-in internetis, siis nagu poleks mul vaja väljuda Bangkokis transiittsoonist ja teha mõneks tunniks VOA. On kellelgi kogemusi?

@ Tera

Ääremärkusena - Meil ka veebruari lõpus minek Yangoni, ka AirAsiaga, kuid KL-st :)

Aga ma kahtustan, et ikkagi peab välja minema - pead ju kohvrid kätte saama ja see toimub pärast immigratsiooni. Ma ei ole kindel, kas on võimalik kuidagi niiviisi korraldada, et saaks pagasi enne immigratsiooni kätte.

Ja samuti kui pead AirAsiaga lennates pagasi ära andma, siis see toimub ikkagi väljaspoos turvatsooni (mina ei tea, et seda saaks turvatsoonis sees teha).