Taisse (Phuketile) perega

Plaan reisida kuuks ajaks (kas jaanuaris või veebaruaris) perega (k.a. 1a 8k laps) Taisse, Phuketile. Esialgu mõtlesin Patongi minna, aga kas see on perele sobiv koht (ööelu nt ei huvita) ? Samuti oleks vaja elamiskohta kuuks ajaks. Oluline on bassein, WIFi ja võiks asuda sellises kohas, et jala pole randa või poodi jne pikk maa minna. Oskab keegi ehk soovitada?

Ja kui keegi on perega ja väikeste lastega käinud, siis oskab ehk kogemusi rääkida või millele veel tähelepanu pöörata :)

Tänan!

Olen käinud lastega ning Patong ei ole vast kõige parem koht. Pigem sihi Karon beach'i või Kata beach'i. Eriti kui sind ööelu ei huvita. Samas võta arvesse, et ikkagi Phuket ning möll on igalpool. Kuigi Patongi rajoonis on see kõige suurem. Alati saad võtta takso-bussi ning sõita ostukeskusesse Patongi piirkonda. Selleks ei pea seal elama. Pisemaid poode on üsna palju igal pool.

Hotellide valik sõltub juba sinu enda rahakotist sest neid jagub igale maitsele. Kasuta Agoda või Booking.com ning leia omale sobiv. Saad omale omale filtrites valida just need parameetrid mida vaja.

Häid elamusi!

Kho Tao saar on mõnus perepuhkuseks! Või Phuketil Nai Yang piirkond (villade piirkond). Patongis käisime ise 1 päeva ja öö...oh õudu noh! Rand kole, linn läbune, ja ehe prostitutsioon...ladyboyid ja kõik jutud! Kas teil on lennupilet Phuketile?

Piletid ei ole veel ostetud, aga plaan oli Phuketile jah minna muidu.

No ütlen Sulle ausalt, puhtalt enda kogemusest, et Ko Tao, Ko Samui , Krabi piirkonnad on kindlasti lastesõbralikumad, ilusamad. Phuketi Patong ajas mul ihukarva püsti, olles noor 20ndates eluaaastates, aga põrr oli. Sa oled 101% turist, lisaks nilbed vanamehed oma saakidega, läbus pubid, meesnais prostituudid, noored euroopa noored maani lakku täis! Lapsi kindlalt ei viiks sinna. Jah seal on piirkondi, mis on paremad, nagu kirjutasin, ja paar ilusat randa. Miks Phuketi valik?

Kui ööelu ei huvita, pole Patongil mõtet. Lisaks arvesta, et Phuketi saar on Tai kõige kallim koht. Ko Samui on ilmselt sobivam (kuid majutus kipub olema kallim kui Phuketil). Phuketi juurde jäädes vali Kata, Karon, Rawai. Ko Taol hakkab igav kuu ajaga. Phuketil on mõtet peatuda, kui investeerida ringsõitudesse saartele (aga nii väikese lapsega pole mõtet) või mõnda kallisse atraktsiooni (FantaSea?) ja kui lasta mees siiski mõneks ajaks Patongi ööellu hullama (ta võib ju öelda, et ei huvita, aga paar-kolm korda nädalas soovib ehk käia seda arvamust värskendamas).

Võib teha 3 saare tuuri Ko Tao, Ko Panang ja Ko Samui nt ;)

6unauss, ma ei teagi, miks Phuket.

Sõbranna käis Krabil ja ütles, et Phuket on puhtam nt..

Äkki tasuks mõelda ka Khao Lak'i peale (Phuketist ~80km). Ise pole küll varem Tais käinud aga enda valik langes pärast põhjalikku vaagimist just selle koha kasuks ja peamiselt selle tõttu, et see tundus olema ideaalne perepuhkuse ja/või rahulikuma olemise kuurort. Seal ei ole rannad ülerahvastatud ja enamus hotellid asuvad ranna ääres. Ise olen sinna minemas koos perega (k.a. 1a 4k laps) 6-27 veebruar ja hotelliks sai valitud Khao Lak'i keskuses asuv lastesõbralik "Centara Seaview Resort" (Poed, restoranid, arstiabi jne on jalutuskäigu kaugusel. Hotellis on olemas lisaks lastebasseinile ka laste mängutuba ja väljak).

TR1PP1JA, kirjutasin Teile sõnumitesse!

Tere Khao Lak'is kuu aega on liiga pikk aeg,koht on lihtsalt liiga väike . Valige mõni teine koht ka,siis pisut rohkem vaheldust.Ringi reisimist ei maksa tais väga karta,transport üpris soodne. Ivo

ivok65, mõningatel juhtudel kindlasti õige kommentaar aga antud teema puhul tunneks huvi, et mitu last Sul on ja kui ikka on mõni, siis kui vana(d) oli(d) laps(ed), kui esimest korda koos pikemal reisil käisid? Nimelt pole nii väikse lapsega kohapeal ringi reisimine just lihtne ettevõtmine ja soodne hind ei oma antud juhul mingit tähtsust!

Tere Kirjutan pisikese kommentari siis veel juurde.Olen käinud Khao Lak'is vist viis korda,viimati eelmisel aastal.Teemaalgataja tahab veeta kuu aega Tais,kui eesmärk on olla kuu hotellis siis õige koht.Khao Lak'is ei saa jalutada õhtuti mereäärsel promenaadil kuna seda pole.Poed, restoranid, arstiabi jne on jalutuskäigu kaugusel neljarealise magistrali kahel pool,mille jalutate läbi paari päevaga.Ärge arvake et mulle Khao Lak'is ei meeldi,meeldib väga,lihtsalt liiga väike.Ise lihtsalt valiks mõne teise koha veel kus õhtuti kui päike ei küta saaks lapsekäruga rahulikult jalutada Tervitades Ivo

Teemaalgataja, mis lõpuks valituks osutus ja kuidas jäite rahule? 

Plaan minna lastega Taisse. Arvamusi seinast seina. Mõned laidavad maha, teised suhtuvad positiivselt, aga ise olen kindel ma ei ole ei esimene ega viimane ja selliseid perekondi Tais on tuhandeid. Pigem on küsimus selles, et mida teha lastega Tais õhtuti siis kui juba pime on? Ei tahaks passida elamises, alates kella 17:00  kuni hommikuni. Lapsed 6 a  ja 2 a. Ja kui on soovitusi kuhu siis arvamused teretulnud.

Käisin perega (laps 6a) üleeelmisel talvel 14p reisil, millest 6 ööd olime Khao Lak-is ja ülejäänud aja Phuketil ning jäin sellise jaotusega väga rahule. Khao Lak on pikk rannaäärne kuurort, kus paljud hotellid otse rannas ning keskus ise rahulikum - seal keskendusime peamiselt rahulikule rannapuhkusele ning kolasime õhtuti peatänava ümbruses (söök, jook, massaazid). Erilist kaubandust seal ei ole. Üle nädala hakkaks seal vast igav.Phuketil olime Kata piirkonans rannast veidi eemal aga rentisime rolleri (mahutasime end aasiapäraselt kolmekesi sinna kenasti peale) ja kolasime veidi ringi ka. Suurema laste arvuga või beebiga rolleriga keerulisem aga transpordi valikuid peaks leiduma (tuk-tukid / taksoga kannatab ehk mõne sõidu ikkagi teha). Isegi kui ei plaani väga ringi kolada, siis kuu aja sisse soovitaks valida vähemalt 2 piirkonda peatumispaigaks. Kata rannas on suur park, kus lastele ronimisatrkatsioonid, õhtuti seal ööturg, suur valik iluteenuseid, toitlustus-baariteenuseid käe-jala ulatuses ja leiab nii lastepärasemaid kui täiskasvanulikemaid meelelahutusi. Patongi rahulikuks perepuhkuse veetmise paigaks ei soovita. Ajasin oma abikaasa ühel õhtul rolleriga sinna asja üle vaatama, eelistades ise lapsega rahulikult hotellis õhtut veeta. Oli rahul, et sai oma silmaga seda möllu näha aga rohkem sinna ta ka ei kippunud :)

Kui tulete perega ja lastega, siis soovitan lugeda seda postitust:https://phuket.ee/mida-teha-lastega-phuketil/