trip-krainetrip-ukraine-dark
Taist Vietnamisse Saigoni(Ho Chi Minh citysse)

Kuidas oleks voimalik Bangkokist koige odavamalt pääseda Saigoni? Lennukiga ei taha minna, sest tahaks midagi näha kah ja vahepeal peatuda ööks. Millist variante olete kasutanud ja kas viisa saab piiripealt. Ma motlen molemaid nii- Kambodzat kui Vietnami. Tänud. Samas kui moni eestlane viibib Pattayal hetkel ja soovib nt sukelduda ja tahaks eesti keelset abi siis oskan väga head kohta soovitada ja ise sukeldun kah koos nendega hetkel... . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt ja järgmise keelelise kolepostituse kustutab!

Tai-Kambodza piir peaks minema probleemideta, mais maksis viisa 20dollarit ning võttis aega 2 minutit pluss 20 minutit ametniku äratamiseks. Vietnami viisat vähemalt Hiinast tulles piirilt ei saanud, pead kas Phnom Penhis või siis Bangkokis valmis tegema. Kõige odavamalt saab hääletades, nii Tai kui Kambodza on selleks ideaalsed paigad. Kui hääletada ei taha, siis bussid. Reisibüroodest broneerides on küll mugav, kuid maksad ekstra. Kõige lihtsam on bussi või tukitukiga bussijaama sõita ning seal ise orgunnida. Igati lõbus!

Meie läksime kunagi Laose kaudu. Rongiga Bangkokist põhja. Sealt tuk-tukiga Laose piirini no umbes 30 min. sõitu. Piiril teed viisa ja taksoga Vientianesse. Omaette kogemus see linn. Meie küll rentisime sealt jeebi, kuid tee on hea ja oleks ka saanud edasi vaniga või bussiga. Kuna Vietnami viisaga on maad mööda minnes raskusi, siis on tark teha mõlemad viisad Bangkokis ära. Võtab aega ehk 1 päev( kui kasutad keskuse büroosid). Vietnami piiril eriti range kontroll. Sealt on juba kiviga visata Huesse. Vahepeal ilusad vaated mägedes ja palju autosignaale. Huest ostate 20 taala eest bussi abonemendi Saigoni. Saadaval sadades väikestes reisibüroodes. Teel saate väljuda, kus meeldib ja sama piletiga jälle edasi. Eelnevalt tuleb küll päev ette registreerida. Palju mõnusaid linnu tee peal. Kasuta minu eelnevaid postitusi ja üldse otsi trip.ee. Ei kahetse. Head reisi.

Unustasin lisada, et olles käinud ka Kambodza kaudu võin lisada, et see reis saab küll olema üks meeldejäävamaid. Kui sa just Angkori ei taha minna siis minu soovitus oleks küll valida mingi muu reisimisviis.

Muuseas, air asiaga lennates tuleb odavam kui maad mööda. Põhja Kambodzast ära mine. Seal ei ole teid. Loksusime ca 24 h mööda põlde ja sõime nn tee ääres sea soolikaid.Eluski ei lähe meelest. Tagantjärele teeb muidugi nalja. Teel olles sai aga 15 km/h rappumisest kõrini. Lõuna poolt Sihanoukvilli kaudu minnes saate suure osa teest vähemalt korralikult sõita.Samuti saate ka seda kuurortlinna ja tohutu pikka liivaranda nautida(õllekann baaris 0,5 usd, moba takso 1 usd, korralik motell rannas 10 usd/ööp ). Saigonist tagasi soovitan lennata air asiaga.Ühe otsa pilet 300-400 EEK. Jaanuaris Pattayal räägite, kuidas läks. Edu ja seiklusrikast reisi Teile. P.S. Olge Saigonis rahakottide ja kaameratega ettevaatlikud.

Air Asiaga jah hetkel läheks ainult 2200bahti. Tagasi ei tulegi. 9 jaanuar läheb mul Saigonist lend Darwinisse. Suutsin netist leida 230 daalaga pileti. Alguses plaanisin jääda taisse kauemaks, aga ausalt oelda on juba korini. Vb selle pärast et esimene 2 nädalat sai ainult vihma ja tormi. Pohieesmärki sukeldumist ei saanudki teha, sest lihtsalt keeegi ei läinud sukelduma. Lopuks sain onneks pohi kohad Koh Taol veeall yle vaadata, kuigi nähtavus oli maks 6m. Egiptusega ei andnud vorreldagi kus oli nähtavus yle 20m. Aga koige ponevam tundub endalegi, et kui minna Laose kaudu. Ma pole siin kohapeal yheltki packerilt häid sonu Kambodia kohta kuulnud, Laost kiidavad koik. Ja need templid mind nagunii ei tomba. Aga juba tänud ette, ja votke siis tais yhendust nr 0815357035. Hannes.

Kambodza viisa saan piirilt. Aga kust saan BKKs vietnami viisa teha. Pattayal reisibyroost kysivad 2500bahti. Natuke kallis tundub? Kui Kambodza viiisa piiril 20 taala siis tundub see 800eeku kuidagi palju. Pigem siis soidan ise BKKsse ja teen viisa. seega kus teha ja palju maksab ja mitut pilti vaja on? Kirjavigade ja muu\kolepostituse pärast vabandan,sest toksin siin postitusi oma kommunikaatoriga käigu pealt....

http://www.trip.ee/node/43952 Vietnami "visa on arrival" saamiseks "approval letter"i eest tasusin läbi interneti,20 USD. Hanoi lennujaamas maksin veel lisaks 25 USD, ja saingi viisa passi. seega kokku läks 45 USD. Bangokist saab viisa Vietnami saatkonnast,mis Bangoki kaardil ära märgitud(LPs ka) Kuna sul on vist plaanis läbi Kambodza minna.... siis tee Vietnami viisa hoopis Kambodzas Sihanoukville´s Vietnami saatkonnas,mis on kuulus oma ülikiire viisateenuse poolest.

Abi eest. Varem olin kuulnud et saab ainult Phnop Penis teha sinna aga pole asja..

Pidasin silmas jah Kambodza viisat, mis läks 20 doltsi ja mida sai Vietnami-Kambodza piiril imelihtsalt teha. Ja seda kohalike backpackerite juttu küll ära usu, minule jättis Kambodza võrreldes Laosega just eriti eheda mulje. Ent ehk plaanid teistsugust reisi kah. Igastahes edu!

Oskab keegi öelda kuidas kõige odavam on lennata Phuketist Ho Chi Minhi?