Takso Kutaisi lennujaamast/rendiauto parkimine (nõuanded kohalikult:))

Viimasel ajal oleme ise kogenud ja oma külalistelt kuulnud, et turistide arvu suur kasv Kutaisi lennujaamas on hakanud kahjuks kohalikele teenusepakkujatele kohati halba mõju avaldama, ja mõnikord proovitakse "rumalatelt turistidelt" rohkem raha ära võtta, kui see ehk asjakohane oleks. Sellega seoses mõned soovitused:- Kui on võimalus, siis kasutage lennujaamast Kutaisisse sõitmiseks Bolti. Bolt toimib Kutaisis juba alates 2019. algusest ja reeglina on mitu masinat lennujaama juures ootamas. Hind 20-25 GEL.- Kui Bolti ei kasuta või ühtegi lähedal olevat autot pole, siis on võimalus ka minibuss, kuhu saab osta pileti (hind 5 GEL inimese kohta) ja mis viib kesklinna. - Lennujaama ootealal on ka lademes taksojuhte, kes teile aktiivselt oma teenuseid müüvad. Põhimõtteliselt on ok ka nendega liikuda, eeldusel et lepite kokku normaalses hinnas enne sõidu algust. Normaalne hind lennujaamast linna ei ole rohkem kui 30 GEL! Viimastel kuudel oleme kuulnud, et küsitakse vahel ka juba 50 GEL ja enamgi. See ei ole hind, mida peaksite maksma. Kui hakkate kauplema, siis jääge endale kindlaks ja ärge tehke kompromissi 40 GEL, kuna taksist krimpsus näoga väidab, et teeb juba suure allahindluse. Teine ja eraldiseisev teema nendele, kes võtavad rendiauto ja pargivad sellega linnas. Kesklinnas parkimine on enamasti tasuline ja kontrollitakse suht sageli. Maksta saab kõikides arvukates terminalides, hind on mõni GEL. Kuid lisaks sellele on mingites piirkondades toimetamas isehakanud "parkimiskorraldajad", kes helkurvest seljas ja sau käes proovivad teile abistamisteenust osutada. Reeglina neist muidugi mingit abi ei ole ja mingit ametlikku alust nende tegevusel samuti mitte. Küll aga ootavad nad pärast oma kasutu teenuse pakkumist teilt väikest raha. Sisuliselt on tegemist kerjustega, kellele kohalikud ka enamasti heast südamest 20-40 tetrit maksavad.  Kui 10st sendist kahju ei ole, võite teha sama. Aga kuna turistid ei saa sageli aru, kelle ja millega tegemist, siis on osad neist jällegi seda kurjasti ära kasutama hakanud ja nõuavad kohati üsna intensiivselt isegi 2-3 Lari, ähvardades vastasel juhul trahviga. Sellisel juhul olge konkreetne, öelge paar sõna kõvema häälega ja sõitke lihtsalt minema. 

Minul on jaanuaris minek Kutaisi Riiast ja kuna tegin mitu broneeringut, siis näiteks Wizzair pakkus kohe, Kutaisi sõiduks autot 2éuri reisija ja ööbimiskoht pakkus 30 lari transfeer ööbimiskohta. Need on reaalsed hinnad millega võib arvestada.
Kui aga keegi Kutaisis rännanu teab kohaliku taksojuhi kontakti anda kolmeks neljaks päevaks, kellega võiks arvestada nendel päevadel, oleks hea.
Sõber Gela https://www.facebook.com/gela.giorgevichi
on muidugi valmis Tbilisist kohe tulema, aga siis tuleb mul mõelda ka tema ööbimiskulude peale.

0
0

Rahavahetuse esimine võimalus Kutaisisse jõudes lennujaamas???

0
0

Jah, aga linnas on soodsamad vahetuskohad

0
0

Kas seal peab olema ka väljaprinditud pardakaart või on seal ka kohapeal see tasuta võimalus olemas?

0
1

Lennujaamas saab raha vahetada, kurss on veidi kehvem, aga esialgu 10-20 eurost piisab. Linnas on soodsa kursiga kontorid Colchise väljaku kõrval ja ääres ning turu kandis. Detsembri alguses sain 1 euro eest 3,26 kuni 3,28 lari, kurss võib iga päev muutuda, nii üles kui ka alla. 

Pardakaart peab olema, kas nutiseadmes või eelnevalt välja trükitud.

Lennule registreerime (Kutaisis) toimub enne turvakontrolli leti ääres.

Kutaissi saab soodsalt (5 lari) Georgian Bus- iga, pileteid müüakse nende letist või saab ette osta kodulehelt.

0
0

Üldiselt Gruusias rahavahetusega liialt muretsema ei pea - ostu ja müügikursside vahed on reeglina minimaalsed. Kesklinnas on vahetuskontor iga 50 meetri tagant. Osad nendest küll nõuavad dokumenti ja protsess aeganõudvam. Ehk siis ise vahetan enamasti just pisut räbalama väljanägemisega kohtades (kursivahet enamasti pole), kus asi kiirem ja lihtsam. 

Georgian Bus-i häda on see, et vahel peab kuni 30 minutit ootama. Kui mitu inimest, siis on takso reeglina mugavam.

2
1

Lihtsalt infoks, et 2024 a hinnad lennujaamast Kutaisi linna saamiseks on suurusjärgus 40-50 lari. Öösel 70. Ja umbes poole tunni tee on see sõit.

0
0

Mirksa, see siis arvatavasti nende taksistidega, kelle eest hoiatati ja kes lennujaama ees passivad, et rumalat turisti pügada....?

(Vaatasin praegu bolti hinda, varahommik, kell 5.40.) 25 lari kõige odavam, järgmine 30 lari...

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased