Takso Viinis

On keegi hiljuti Viinis käies taksoteenust kasutanud? Eelkõige huvitavad hinnad, aga võid ka muud asjalikku infot jagada. Äkki jagad isegi oma lemmiktakso telefoninumbrit;)

Möödunud aastal sai paar korda sõidetud. Sisseistumine oli 3,50. Kilomeeter maksab üldjuhul sõltuvalt sõidu pikkusest, aga oli seal 1,20 kandis, kui ma õieti mäletan. Taksofirmasid ei mäleta, aga tõenäoliselt on juhid türklased või muud tõmmud mehed. Samas, tsiviliseeritud maa, saab kaardiga maksta ja tšekk antakse ka :)

raigo163, selleks ongi ju see foorum, et inimesed saaksid siit küsida ja teised saaksid oma kogemusi, teadmisi jagada. Muidugi kõike võib googeldada, aga milleks siis foorum?

Taksode leidmisega vähemalt minu mäletamist pidi sealkandis probleemi ei olnud, hinnad olid jah umbes nii nagu ixxx mainis juba eespool.

No offence, aga arvan sellegi poolest, et sellisele küsimusele saab parima vastuse Googlest, sest sealt leiab täpsed hinnakirjad.

Lisaks kasutad Google mapsi ja saad teada vahemaa pikkuse ja siis arvutad hinna.

Muidu olen 5Prantsusmaa5-ga nõus, kuid usun, et sellele küsimusele saab parema vastuse Googlest :).

Kui soovid umbkaudset hinda arvutada, siis kasuta http://www.numbeo.com/taxi-fare/city_result.jsp?country=Austria&city=Vienna - sisesta algus- ja lõpp-punkt ning arvuti kalkuleerib eeldatava hinna, samuti annab hinnatabeli sõltuvalt läbitud kaugusest.
Analoogne leht on http://www.worldtaximeter.com/vienna. Mõned numbrid, kust taksot helistada saab, asuvad siin: http://www.wien.info/en/travel-info/to-and-around/taxis.
Arvestada tuleb seda, et km hinnale lisandub sisseistumistasu, ooteaeg (nt valgusfooride eest), ööaja ja pühapäeva ekstratasu, samuti ekstratasu Viini piirest väljasõitmise korral.

Kui tahad näiteks lennujaamast hotelli vms ööbimiskohta taksoga, siis on olemas selline firma nagu ATS, lennujaamast enne väljatulekut vasakult leiad lauakese punase ATS-i logoga. Ise kasutan nende teenust, sest väga soodsalt ja mugavalt saab nii hotelli ukse ette kui ka hiljem tagasi lennujaama. Leti taga olev noorik ütleb kohe, mis see sulle maksma läheks.