Tallinnast Horvaatiasse

Tere! Kuhu sooviksite sõita Tallinnast Horvaatiasse? Millisesse piirkonda,kus oleks ilus loodus, rannad jne ? Mis koht panna näiteks GPS-i ja kui palju kilomeetreid oleks?

Déjà vu. Sel teemal siin foorumis palju (ka värsket) juttu. Kui need kõik loetud, siis esimeseks reisiks ju infot küll ja veel. GPS-i pane ikke koht kuhu Horvaatias tahad välja jõuda + soovi korral vahepealsed huvipunktid + võimalikud ööbimispunktid tee peal. Kui lõpp-punktis pettud ja otsustad tagasi tulla, siis pane aga jälle Tallinn GPS-i ja hakka vurama. Kilomeetrid tulevadki eelmisest välja. Ise panen esialgu Google Maps'is tee paika, vajadusel täpsustan ViaMichelinis, peenhäälestuse teen kohalike infoportaalide ja on-line kaartide abil. Eelnevast tuleb jälle välja nii kilometraaž kui orienteeruv ajakulu, mõnest kohast ka kütusekulu ning teemaksud.

Tere! Ma küll ei soovita panna lõpppunkti otse GPS'i. Koos vahepunktidega veel kuidagi sobib nii, kuigi olenevalt softist võib olla vahepunktide muutmisega palju jändamist. Horvaatiasse minnes pole see küll probleem, aga mitu inimest on sõitnud GPS'iga Kalingingradi piirini peaaegu välja, enne kui said aru, et GPS saatis kõige otsemat teed mööda Lääne-Euroopasse või Lääne-Euroopast Tallinnasse. Ega ju GPS ei tea, kas Venemaa viisa on olemas või mitte. Tulemus aga on mitusada kilomeetrit pikem sõit. Pigem ikka hoida paberkaardi pealt järge ja panna GPS'i sisse mõne kuni viiesaja kilomeetri kaupa järgmist sihtkohta.

Eks see lõpp-punkt ikke väikse irooniaga oli öeldud, sest pole midagi loogilisemat, kui GPS-i panna punkt, kuhu välja tahad jõuda. See tulekski esmalt endale selgeks teha ning selles valguses tundus küsimus naljakas... Ka Kaliningradi pole mind GPS suunanud - jällegi eelnev kodutöö abiks. Eks ma tegelikult panen sihtpunktiks jooksva päeva öömaja, siis kohe näha, kaua veel sinna sõidab ja arvestades kõiki võimalikke plaanist kõrvalekallutavaid faktoreid umbes teada, kui palju peatuspaikades aega puhata/šopata, et soovitud ajal saaks päeva finišis õlle lahti nööpida.

Eks seda GPSi pandud lõpppunktini jõudmist tasuks algajal demost järgi vaadata. Vanad sõitjad teavad kindlasti peast teed poola piirini ja ei lähe Kaliningradi peale. Ja Horvaatia on ilus nii ülevalt alla, kui alt üles. Jah, kahjuks pead läbi lugema eelnevad postitused. Jõudu.

MapPoint igatahes saadab sind kohe läbi Kaliningradi, kui muid vahepunkte ei pane. See väike error üllatab tavaliselt pigem mõnda alustavat reisimeest. GPS kasutamise varjukülgedest on juba aastaid räägitud ja eksijaid on ilmselt üksikuid. Aga õige ta on, et kuni Varssavini vanemad sõitjad sõidavad lihtsalt teeviitade järgi. Pole vaja ei kaarti ega GPS-i abi.