Talv Lõuna-Aafrikas

Tripikad,

kas keegi on külastanud LAVi ka nende talvel ehk vahemikus juuni-august?

Käisin ise LAVis veebruaris, ehk siis südasuvel kui temperatuurid olid nii laes, kui võimalik, aga sooviks kuulda kellegi isiklikku kogemust ka sealse talve kohta.

Külastada on plaanis Pretoriat, Johannesburgi (Gautengi provints üleüldisemalt), Golden Gate National Park (Free State) ja siis ehk Drakensberg Mountains ja pärast seda juba Durban või laias laastus KwaZulu Natal veidi pikemalt.

Cape Town on ilmselt arktilise hoovuse tõttu oluliselt külmem ja sinna sellisel perioodil ei roni.

Statistika jms on väga tore - päeval viskab väidetavalt 20+ ja õhtul ligi 0, aga kuidas omal nahal seal sel ajal olla võiks, on kellelgi kogemust? Kuna õhk on kuivem, siis kas tajutav on oluliselt külmem või kannatab meil, põhjamaa inimestel, ka lühikesi riideid päeval kanda?

Durbanis ilmselt on oluliselt teistsugusem asi, kui sisemaal. Vähemalt netis kirjutatu ja kohaliku tuttava sõnade kohaselt aastaringselt pigem suvine, ainult vihmase ilma korral on kellad.

Ühesõnaga, kui kellelgi LAVi kohta talvist kogemust, võiks jagada, ehk tuleb kellegile veel tulevikus see info abiks :)

Me käisime eelmine aasta Augustis, siis oli Pretorias ja Kruegeris päris palav ning Kaplinnas normaalne , soojem kui Eesti suvi. Vesi oli vaidi jahe kuigi käidi ujumas.

1
0

Ise käisin 2016 juuli-august. Üldiselt oli Gautengis oluliselt külmem kui arvasin, eriti öösel (temperatuur langes u nulli ja majades pole soojustust). Päeval väga hea meelega lühikesi riideid ei kandnud, päikese käes kiskus palavaks küll ja pidi jaki ära võtma aga kuna see juhus enamasti ainult keskpäeval oli teksatagi vms alati kaasas. Miskipärast mäletan, et varbad külmetasid tihti. Ja õhu kuivusega on nii, et mul esimestel päevadel oli isegi ebameeldiv hingata, nina limaskest oli väga kuiv ja veritses. Mpumalangas nt oli pisut soojem kui Gautengis, seega arvatavasti kehtib sama ka KwaZuluNatali kohta.

1
0

wandersell, päris hirmutav postitus :D aga õnneks Gautengis on planeeritud kõige vähem aega veeta. Kahjuks jah see meie "suvi" ainus võimalus riiki külastada ja loodetavasti see nende "talv" saadavaid elamusi liigselt ei varjuta. Safari külastamiseks pidi jällegi parim aeg olema hõreda ja läbinähtava taimestiku tõttu.

0
0

Joburgi kohalik kirjutab nii: June and July are the "winter" months, June it's nice to travel up north, July are the school holiday and it's not nice to travel, August to mid September is getting warmer but still nice to go up north! From mid September to December is very hot up north but bearable in southern Namibia and southern Botswana, then the rains start and with the heat you have the mosquito to fight with (no malaria in Namibia and central/South Botswana from December to end of April it's disgustingly hot 40-47. Deg and flash floods… Winter in Johannesburg is 15-20 deg, Cape can be cold, but Namibia central and northern is 25 deg not really cold but the best during this time is that it is not raining

1
0

Tänud :) Rääkisin enda tuttavaga Pretorias ka ja otsustasime, et mingi osa reisist võiks olla külmemates alades nagu näiteks Golden Gate National Park ja Drakensberg ja siis juba siirduda KZN'i, täpsemalt Umhlanga ja siis sealt mööda rannikut põhja poole mõnda game reserve. See rannikuala pidi tõesti "talvel" kõige mõnusam isegi olema reisimiseks.

Kui Eesti suvesse usku pole, leiab lootust mõne riigi talvest :)

0
0

Nooh. Ma piiraks veidi erutust ja läheks sellel parimal ajal, ehk aug-sept. ;) See on ka migreerumise aeg.

0
0

Läheks hea meelega sellisel ajal, aga kahjuks töö seab teatud ajalised piirid ja võimalik vaid juuli-august.

0
0

Kogemus küll septembrist, aga väga mõnus oli Johannesburgis. Piisavalt soe ja mõnusad õhtud. Aga Aafrikas erinevatel aastaaegadel reisides on kliima alati meeldivam olnud, kui näiteks Aasias, kus kohati viskab ikka päris ära kas temperatuuri, niiskuse või mõlemaga.

Johannesburgist mitte kaugel on selline koht nagu Sun City. Täiesti ajuvaba koht (kasiino) ja seal väga kõrval on üsna kentsakas Pilanesbergi rahvuspark. Kind of Disneyland, sest seal on osad loomad kaelavõruga ja kohe teada, kus nad on. Aga samas näed 2 tunniga väga palju loomi, sest neid on seal tõesti väga palju. Hommikune tuur tasub ära, kuigi Krügeri elamus on ikka teine tera.

Jah, hommikud on veidi jahedad, eriti lahtises autos. Aga see on küll garantii, et alates 10 on soe.

1
0

Tänud ülevaate eest! Kusjuures see Sun City oli 2016 veebruari reisil plaanis, aga jäi napilt välja kuna otsustasime pigem Mabalingwe Nature Reserve kasuks, mis jättis ka kustumatu mulje :) Täiega vedas ja nägi ikka väääga lähedalt ära kõik 4 suurest viisikust, kes seal pesitsesid.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased