trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Nooh. Ma piiraks veidi erutust ja läheks sellel parimal ajal, ehk aug-sept. ;) See on ka migreerumise aeg.

Joburgi kohalik kirjutab nii: June and July are the "winter" months, June it's nice to travel up north, July are the school holiday and it's not nice to travel, August to mid September is getting warmer but still nice to go up north! From mid September to December is very hot up north but bearable in southern Namibia and southern Botswana, then the rains start and with the heat you have the mosquito to fight with (no malaria in Namibia and central/South Botswana from December to end of April it's disgustingly hot 40-47. Deg and flash floods… Winter in Johannesburg is 15-20 deg, Cape can be cold, but Namibia central and northern is 25 deg not really cold but the best during this time is that it is not raining

Ma ei räägi mitte sooduskoodist vaid sellest, et sa võid sealtpoolt "tulles" jalutada sadamasse ja osta terve kajuti 35euroga.

Jah, nii on. Nt saab Stockholmis väga tihti TERVE kajuti viimase hetke pakkumisest kruiisina ostes kätte umbestäpselt 350Sek ehk 35€ eest.

Well, kui sa Algarvesse kavatsed minna siis sa küll inglasest rahu ei saa :P Ei suvel ega talvel. Aga jah - kui just rannikule seda pueblot ei tee siis on mõttel jumet ja loodust on ka piisavalt. Samas on mul tunne, et seal on ilmselt üldse miskid seadusest tulenevad eripärad, et keegi paate jms ei laenta. Kõik on suured paadid ja firmad kes asjaga tegelevad.

Jah, vahemaad on pikad ning päevad samuti. Teekond ja retke planeerimine on tehtud inimese poolt, kes seal elab ning olusid teab ning seda ka varem teinud on ehk teisisõnu - selle osa pärast ma ei muretse.

"Tigu" tegelased on Portugalis kuid minuteada mitte ALgarve regioonis vaid pige m Kesk_Portugalis kus inimesed elavad :)

Well, paneme siis Krugeri perspektiivi. Kruger on 20k km2, Eesti on 45k km2. Ehk siis poole Eesti suurune rahuspark. Sul on võimalus sõita Tartusse mööda Tartu maanteed, mööda Piibet või sõita sedasi, et teed sellise trassi, et võimalikult vähe asfaltkattega teid kasutaks. Arva, millisel puhul sa kõige rohkem "seda päris" asja näed? Sama on Krugeriga. 2WD'ga sõites näed sa ta ära aga paljud kohad jäävad nägemata, mida Bakkie või 4WD'ga oleks palju julgem minna avastama.

http://www.krugerpark.co.za/Kruger_Park_Travel_Advisory-travel/kruger-park-4x4-adventure-trails.html

https://www.sanparks.org/parks/kruger/tourism/activities/4x4.php

Jne.

Krugeris on ka 4x4 trasse, kus 4x4 on mandatory ja ilma selleta peale minemine enda vastutusel. Yherattaveoga autoga läbi kihutamine on sama kui Tallinna loomaaia läbi jooksmine poole tunniga

Mul on säärane sel sügisel ootamas. LAV-Botswana-Namiibia. Kahe nädalaga ei tee sa seal midagi, nt on "meie" reisipikkuseks praegusel hetkel arvestatud ca 8000km ja 20+ päeva. Trass on paigas ja ööbimiskohad ka. "Metsikult" ööbimine hea plaan ei ole. Muus osas soovitan sama mis teised - lennata Joburgi, rentida ja alustada ning lõpetada reis seal.