Tartu - Riia airBalticu ühendus

Olen vist ajast maas. Kas seda Tartu ja Riia vahelist airBalticu otseliini enam pole? Vaja jõuda suvel Riia lennujaama lennukile, mis väljub 05:45. Tallinnast oleks buss, mis jõuab enne kolme öösel Riiga. Aga Tartust vist paremat võimalust pole kui eelmisel õhtul minna. Kuidagi tobe tundub ka pooleks ööks hotelli võtta, nagunii suurest ärevusest magada ei saa, võõras koht veel peale selle. Kas keegi oskab midagi soovitada?

Lendu tõesti enam ei ole. Kui ka tagasilend lõpeb Riias, siis võiks kaaluda autoga minekut ja selle jätmist lennujaama parklasse.

Tundub nii. Mingit märget pole, et mis ajast teenus tühistatud on.

See tasuta buss jõudis muidugi ka oluliselt hiljem kui see 5.45 lend. Ja kasutada asid seda ainult AirBalticu reisijad.

Kui hoopis lendu mõtlesid, siis seda pole juba väga ammu.

Agustis 2011 lõpetati see Tartu-Riia-Tartu lennuliin ära

http://www.tartu-airport.ee/eng/news/?newsID=4747

05:45ks ei jõuaks lennukiga isegi Tallinnast minnes, ka Tartu lennuk jõudis omal ajal alles kl 7 ringis. Tartust läheb Riiga kaks ööbussi, mõlemad jõuavad aga samuti kl 6-7 ringis.

Variandid on seega kas auto või hotell Riias. Olen ise mõlemat kasutanud ja Riia hotell pole sugugi paha mõte - kui just suurürituste aeg pole, siis juba 20-30€ eest võib saada korraliku kahese toa (+10-15€ takso lennujaama) ning kui isegi uni jääb poolikuks, siis vähemalt saab duši all käidud ning olla puhanum kui öö otsa bussis loksunu. Samuti saab juba eelmisel õhtul checkini ära teha ja kohvrid ära anda, sel juhul piisab juba kl 5ks lennujaama jõudmisest.

Buldooza õpetus eeldab, et peab kaks korda lennujaamas olema,õhtul kohvreid andmas ja hommikul lennukile ronimas. Kaks otsa hotelli ja lennujaama vahel maksab ka midagi.

No õhtul minnes, saaks linnaliiniga lennujaama kotte viima ja tagasi linna hotelli, 60 senti 1 ots, kui just buss väga öösel ei jõua..

Edit: buss nr 22, stocki vastast, viimane läheb linnast 23.30 ja tagasi lennujaamast linna läheb 0:05

Edit: ja Luxexpressil sisaldub hinnas vist ka otse lennujaama transport.? Nii et linnaliiniga tuleks loksuda vaid 1 ots.

Aga jah mugavaim on kindlasti auto. samas parkimine ka maksab

Olen ise seda varianti kasutanud autoga käies, jättes auto hotelli juurde. Võimalik ka siis, kui bussiga otse lennujaama saab, vastasel juhul ei tasu jah eriti vaeva.