Teeremondid Lätis ja Leedus

Oleks soov sõita Varssavi, et mis teed soovitate et saaks kõige kiiremini ja sujuvalt? Sõit algab Kesk-Eestist.

1
234

Kasuta Google maps'I, see näitab ära kiireima tee ja võimalikud teeremondid marsruudil

2
0

Käisime 10-15.juuni Lõuna-Poolas. Teeremondid (küllalt pikad foorid)on kohe Läti alguses ~kuni 15km. Hiljem ka enne Leedut ja Leeduski. Ajakulu tuli Poola piirini minnes juurde 2h, tagasitulles 1h. Arvestusega, et peatustega koos nt Tallinnast (meie sõitsime Haapsalust) Varssavini oleks normaalne sõita 12h. Arvatavalt on teetööd edenenud ja vb hullu enam pole. Leedus armastatakse nüüd hirmsasti väikeste teedega ristmikele ehitada saarekesi ja lisaks on kohe 70km/h ja kiiruskaamera. Kas ja palju need töötavad ei tea, kuid me ei hakanud riski võtma. Poolas muud varianti suurt pole kui läbi Augustowi - Lomza - Ostrowi minna. Augustowist Bialystok´i on küll asjalik kiirtee juba valmis, kuid Bialystokist kuni ~70km Varssavi poole on tee täielik hullumaja. Lisaks on see transiit-tee. Auto-autos, rekka-rekkas kinni.

Varssavis on hunnikus teeremonte nagu ikka, kuid midagi võimatut pole. Bialystok sees meil seepärast, et ööbisime seal tagasitulles, et võita aega järgmiseks hommikuks, kui Varssavist hakkab "laviin" tulema. Kui seal vaja ööbimist, soovitan soojalt Villa Tanona´t, suurepärane teenindus, head toad, konti küll pole, kuid meid see ei kõigutanud, hind oli taskukohane: 2x 3sed toad kokku 90€. Hommikusöök oli mõistlik-maitsev, ei midagi erilist.

Ma ei tea palju googlemaps näitab, ma kasutasin ViaMichelini, seal on küll enamik remondid peal.

19km-post Leedus - toidud on allakäinud ja kallimaks läinud. Me sõime Panevežise ringtee Poola poolses otsas. Seal on Hesburgeri kõrval/taga Hotell koos kohviku ja restoraniga. https://www.hesburger.lt/restoranai?tid=451 Leedu karbonaad oli ülimaitsev ja kõhu sai hästi täis. Hind ~5-6.-€. Menüüvalik on suur, ooteajaga ~15 min. Poolas on hea söögikoht Lomzas BP tankla kõrval asuv bistroo. http://bistrolomza.pl/kontakt/ Jääb täpselt teele, maitsvad söögid, taskukohane, kuid ainult 19.00-ni lahti. Varssavis saab õgida iga koha peal kebabi, pitsat kui burgsi.

2
0

cocoboco, väga kasulik kommentaar. 2 nädala pärast sõidame ka Lõuna-Poola. Kuidas on lood teedega peale Varssavi? Nimelt lähme Wroclaw'i ja sealt edasi Krakow'i ja tagasi läbi Bialystok'i (seal on ööbimine). Mis oli teie reisi kava? Mida soovitate? Meie lähme koos lastega (6- ja 9-aastane).

0
0

Tere Jaanika !

Peale Varssavit lõuna poole on teedega suht ok. Gps-id näitavad isegi uuendatud kaartidega nii mõnegi koha peal kiirteel 70km/h piirangut :D Samas kui mõned kaardid on liiga uued, siis teedeehitus pole alati järele jõudnud. Mul Garminis 2016.a. versioon juba.

Wroclavi peale minnes Sinu teekond minu omaga paraku ei ühti üldse, tagasitulles samamoodi. Soovitus on sõita läbi Lodži Wroclavisse, alguses E30. Wroclavist Krakowi peale. Mõlemal jupil on tasulised lõigud. Krakowist Varssavisse E77 (võib ka muud valida, E75->E67). Võimalik, et E77 on aeglasem, kuid mitte oluliselt. Teemaks (lõigu kaupa) korjatakse putkades, mis on "risti teel". Mõistlik on sulas arveldada, ega ma teagi kas kaardiga saab.

Kas Sa minnes Varssavis ei ööbi ? Kui ööbid, siis proovi leida ööbimine sellisesse kohta, kust saad linnast kiiresti välja oma trassi peale, võidad kõvasti aega, juhul kui ei taha just ilusat Varssavi vanalinna külastada. Viimast saad aga teha ka nt tagasisõites, sest Krakowist Varssavisse jõuad koos peatus(t)ega max 5h, siis jääb Varssavi jaoks ~3-4h. Bialystoki sõidab kesklinnast ~2,5h.

Meie väikebussiga (laulu)reis viis Racibõrž´i, praktiliselt Tšehhi piiri äärde, kus toimus väike sõpruslinnade rahvusvaheline noorte laulusolistide festival-konkurss. Viibisime ainult seal, ajagraafik oli nii tihe, et ei jõudnudki mujale. Siiski, Tšehhis käisime teise juhiga kastidega õlut kaasa ostmas :) Marsruut oli Varssavist E67->E75->A1. Teel midagi vaadata polnud, peale selle, et mida lõuna poole, seda vähem kiiruspiirangutest kinni peetakse. Tagasitulles külastasime Varssavi vanalinna, kuningaloss oli kahjuks selleks ajaks kinni. Käisime kuningalossi väljakukõrval olevas tornis, kena vaade vanalinnale, pilet ~3.-€. Lisaks käisime Kultuuri- ja teaduskeskuse vaateplatvormil, lift, viis 30-ndale korrusele. Sai vaadata igast küljest üle Varssavi, X-faktori emotsiooni ei saanud, kuid tasus siiski käimist. Piletihinda ei mäleta. Parkimisvõimalus olemas, tasuline. Varssavis on tööpäevadel igal pool (tsoonides) tasuline parkimine. Puhkepäevadel ja pühadel vaba, v.a. tõkkepuuga parklad. Varssavi suurimaks kaubanduskeskuseks peetav "Arkadia" on täielik BS. Ülemiste, Rocca al Mare, Kristiine, Tartus Lõuna-keskus ei jää millegi poolest alla. Hinnad olid sutsu (ainult sutsu) odavamad. Täiesti samasugused "brändi-poed" nagu siin. Pigem tasub minna kuskile kõrvalisemasse suuremasse a´la Tesco´sse, kus võib oluliselt soodsamaid hindu leida. Arvan, et ka Janki-keskus lõuna-Varssavis E67/E77 ääres on oluliselt parem pirukas.

Tahtsin perega võtta ka samalaadse reisi ette, lapsed ka sama vanad, kuid sel aastal siiski vist ei õnnestu (vb augustis). Plaan oli Poolas: Krakow-Zakopane; Tatrad; Slovakkia poolelt samamoodi. Parimal juhul oleks ka Viinis käinud. Üldiselt tundub, et Lõuna-Poola on odavam kui Põhja-Slovakkia. Lastega ei tohiks igav küll hakata. Soovitaks ettevõtta mõni zoopark; veepark; teemapark, vast on mõni ka Wroclavis. Kunagi uurisin, et Wroclavis tundus mitmeid huvitavaid objekte ja asju olema.
Tatrates on suvel ka palju atraktsioone (kogemused Slovakkia poolel). Lastega ei peaks üle ühe põhiatraktsiooni päevas ettevõtma, siis saate rahulikult aktiivset puhkust nautida. Muidu tekib üks mõttetu kihutamine ühest paigast teise. Kui aega on, ma soovitaks ikkagi kas Tšehhi või Slovakkia poolel ka käia, kui leiate enda pere jaoks midagi huvitavat. "Tripadvisor" ja "Things to do in (koha nimi)" on kõvasti abiks nii atraktsioonide kui mõistlikke söögikohtade leidmisel. Otsingus proovige ka maakonna või piirkonna nime, saab laiema info.

Küsimused pole kunagi lollid ! Kui midagi on veel, lase tulla. Küll ikka aidatakse kui on infot.

Parimat Margus

2
0

Margus, suur tänu info eest. Tegelikult Varssavi külastamine ei ole plaanis, aga kas tasub peatuda (siis ainult tagasiteel) ja ringi vaadata? Esimene öömaja on broneeritud 20 km Varssavist lõuna poole. Wroclawis oleme 2 päeva. Esialgne plaan oli küll selline, et sõidame ka Tšehhi, kuid kahjuks eelarve ei võimalda. Parem järgmine aasta külastame Tšehhi ja oleme seal rohkem aega

0
0

Jaanika, väga hea idee peatuda Varssavist juba väljas lõuna-poole. Usun, et Wroclavis 2-päevaga jõuate ka palju vaadata. Tegasiteel soovitaks Varssavi vanalinn küll kasvõi põgusalt ülevaadata. Ega Bialystok´is suurt rohkem midagi teha pole. Samas sõltub kõik kella-ajast ja nädalapäevast, millal Varssavisse tagasi jõuate või läbi sõidate. Sest linna sissesõit ja väljasõit on siiski küllalt suur aeg (kokku vb 1,5h) , võrreldes sellega kui tahate vaid 1/2-1h peatuda. Ilusa ilma korral on aga seal mõnus kasõi maha istuda ja võtta välikohvikus eine või vähemalt jäätiski lastele. Hinnad on oluliselt taskupärasemad kui Eestis. Me jõudsime lõunal 14.00 ja lahkusime õhtul 20.00, s.t. suurem liiklus oli ära just siis kui me ringi käisime. Kui aga jõuate 16-17-00, siis läheb vist keeruliseks ja parem juba edasi sõita. Varssavi ja Bialystoki vahele ei jää mitte koera essu ka, mida vaadata, seega otse Bialystoki sõita.

Kungaloss on "Zamek Krolewski". Me parkisime auto: Świętojerska 4 juurde (umbes) jalutasime vanalinna ja tagasi ning pärast sõitsime autoga Defile platsile (kaardil viimane punkt) ja käisime üleval platvormil. Ametlik parkimine oli võimalik. Gmaps pane jalakäia vaatele, siis saad õigema soti meie käigust. https://www.google.ee/maps/dir/52.2512613,21.0073049/52.2463562,21.0136064/52.2512531,21.0072789/52.2329613,21.0096825/@52.2423165,20.9975352,15z/data=!3m1!4b1!4m2!4m1!3e2

Kui Tšehhit plaanite järgmisel aastal, siis kindlasti võtke ka Austria, vähemalt Viin sinna plaanidesse. Viini lõbustuspark on suvel lastele väga põnev, on suur vaateratas, nii "vana-aegne" kui ka kaasaegne, kust saab linnale hea vaate ning üksjagu teisi atraktsioone. Ei ole ülisuur park. Lisaks käia Schönbrunni lossis ja pargis ning Zoos seal kõrval, mis peaks olema vanim Euroopas. Vanalinnas võib jalutada, kuid lastele ei pruugi olla nii põnev, kuigi kõik on ilusat arhitektuuri täis. https://www.google.ee/search?q=Sch%C3%B6nbrunn+zoo&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Up2OVd_tEsObsAHVw4H4BQ

1
0

Margus, ei oska öelda, mis kell jõuame Varssavi. Krakowist sõidame hommikul (võib olla kl 9) ja see on kolmapäev. Olen lugenud, et liiklus Poolas ei pea plema nii kiire kui tahaks. Kardan oletada, mis kell võiksime olla Varssavis. Bialystoki lähedal peab olema mingi dinosauruse park, kuhu meie lapsed kindlasti tahavad minna

0
0

Poola liiklusega ei maksa üle muretseda, ega Eestis parem pole. Kui tahate 1-sel tagasituleku päeval jurassic parki külastada, siis jätke Varssav välja. Krakowist Bialystoki sõidate u. 7h (koos peatus(t)ega. Te jõuate sinna küllalt hilja, kuid tundub, et park on huvitavam kui ainult paari tunni jaoks. Vaata ja täpsusta lahtiolekuaegu. Teine variant oleks minna sinna pärast ööbimist Bialystokis, mis minu arvates on oluliselt parem ja kindlam variant. Paraku see tähendab küll kojujõudmist alles sügaval öösel. Kuid ega teel pole niikuinii midagi rohkem vaadata, lapsed siis ka värskest õhust väsinud ja eeldatavalt magavad autos. See omakorda annab eelmisele päevale rahuliku ja suvalise ajagraafiku ega pea kuskile kiirustama.

http://jurajskiparkdinozaurow.pl/contact/

1
0

Jaanika, millal reisida plaanite ? Paluks Su käest hiljem tagasisidet just lastele mõeldes Wroclavi ning Krakowi kohta ja mis veel muud huvitavat teepeal leidus.

0
0

Margus, sõidame 11.juuli. Hea meelega jagan kogemusi ja muljeid

0
0

Meie sõidame nüüd kolmapäeval Berliini. Me läheme noormehega kahekesi. Kas tasub pingutada saksamaani et saaks rahus magada või mida soovitate? mõlemil on meil load :) Kus ööbida kui Poolas soovitate siiski pausi teha?

0
0

Ei ole mõtet Saksani lasta, see on ikka väga koormav, juhul kui just väga kiire pole. Otsi öömaja soovituslikult peale Varssavit. Vaata veel Poola teemasid, siin on olnud soovitusi, et kus peatuda. Aga isegi kui ette ei otsi, siis 2-le leiab teepealt öömaja iga kell. Mina küll vaataksin öömaja Varssavi E30 äärde valmis, sest siis rahulik olla ja õhtul Varssavi vanalinnas (või mujal) ringi vaadata ning/või end niisama mõnusalt tunda, mis on ka väärtus omaette. Me oleme 2-juhiga sõitnud otse Lux´i ka välja, kuid seetähendab, et mina öise roolijana magasin olulise osa järgmise päeva algusest maha. Kui 2-kesi minna, siis ju tahaks ikka seltskonda ka autos, mitte norskajat, või mis ?

0
0

Tere

oskab keegi öelda,kas teetööd Iklast Riia poole on nüüd lõppenud?

0
0

poegkaru-le

Tulin pühapäeva öösel vastu esmaspäeva. Piirist kuni Kiluküla sillani on alles 5 foori. Kõige pikem kipuvad olema Kiluküla silla järjekorrad. Pühapäeval kella 19 paiku oli olnud saba kodu poole 2 tundi pikk.

0
0

Soovitan sõita Ainazi-Valmiera-Riia (tulin sealt pühapäeva õhtul). Tee korralik, liiklus väike.

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased