Telkimine Itaalias

Plaan minna juuli lõpus augusti alguses autoga Itaaliasse. https://www.camping.info lehel on ilusaid telkimise kohti Como järve ääres, Veneetsia, Rimini juures (mere ääres). Kuidas seal kõrghooajal saadavus on? Kas keegi oskab rääkida, on käinud? Kas saab löögile kui lähed mingi 3 autoga ja ette miskit ei boogi?

Sai käidud mõned aastad tagasi. Kõrghooajal kämpingud üsna täis. Mõnes neist ei olnud kohta isegi ühele autole ja väikesele telgile. Üldse oli Itaalias üsna vähe kämpinguid. Eriti raske on kohta saada nädalavahetusel. Veneetsia lähedal oli kämping puupüsti täis ja autode järjekord väga suur.

0
0

See on kõrghooaeg ja ma ei usu, et ukse tagant midagi eriti saaks. Enamik eurooplasi on tõenäoliselt oma plaanid ja broneeringud juba teinud ning ülejäänud teevad võimalikult kiirelt ära. Lääne-Euroopas on hulk piirkondi, mis on olnud autoturistide hulgas populaarsed juba pea sada aastat. Viimased 70 aastat on neid külastanud juba mitu põlvkonda keskklassi esindajaid ja seega on see juba veres sees, et kui puhkus paigas, siis broneerid kõige populaarsemates kohtades kiirelt oma kohad ära ja siis poole aasta pärast sõidad muretult kohale. Isegi kui on 44 kraadine kuumalaine või paduvihm ja äike.

Kõik need kolm on tuntud turismipiirkonnad ja ma ukse tagant eriti seal sel ajal midagi saada ei loodaks. Alati on muidugi üksikuid juhuslikke kohti ja viimase hetke tühistamisi, aga neid kohti tahavad lisaks teile veel teised krabada.

2
0

Kuulasin hiljuti kolleegi kirumist, kelle põhiline mälestus Lõuna-Euroopa reisist oli lõputu öömajade / kämpingute otsimine ja stress.

Kolme autoga sinna minnes peavad kõik asjad olema ette paigas ja bronnitud. Muidu ei tule sellest puhkus, vaid nuhtlus.

Ma ise prooviks minna ka veidi teisel ajal - august on kõige halvem valik üldse - või veidi mujale. Küsimus pole ainult öömajades. Võivad olla ummikud, parkima ei mahu, muuseumite jne pileteid pole. Olen ise sama vea teinud - käisime ka sealkandis (Sloveenia ja Põhja-Itaalia) augustis, sest sõpradele "muu aeg ei sobinud kohe üldse". Tulemus on mingid imelikud mälestused autode rividest ja hämmeldusest selle üle, kas ülejäänud Euroopa siis puhkabki nii.

Viimane Itaalia autoreis oli meil 2022. juuli alguses Dolomiitidesse ja see oli küll üleni meeldiv kogemus.

6
0

Tipphooajal on jah seal keeruline. Korra olen Veneetsia lähedal kohta otsinud. Juhtus üks vaba olema. Aga kohe selgus ka põhjus. Kõrval oli WC... vahel viskas haisu ka. Ööbimise kannatas ära. Aga tipphooajal on ka mindagi head. Näiteks õhtu saabudes on väiksemates linnades selline korralik melu. Rahvas liigub, kohvikutes käib elu ja täitsa mõnus on.

1
0

Kui ma ise kaks aastat tagasi Garda järve äärde ööbimist otsisin, siis panin tähele, et seal on palju selliseid kompleksse, kus on kämpingud, haagissuvilad ja ka telkimise ala, aga kus samas on olemas ka nt arvestatava suurusega bassein, koht grillimiseks jms ühiskasutatav ala, kus on mõnus aega veeta. Samas Como järve ääres ei ole ma taolisi ööbimisvõimalusi üldse näinud. Mitte et neid poleks, kindlasti on, aga mul on endal lihtsalt see tohutu kontrast silme ees, kus Gardas oli nagu palju valikuid, erinevaid ööbimiskohti ja igas hinnaklaasis, kuid Como ääres taolisi valikuid ei näinud. Lisaks, ma ise ööbisin Sirmiones, mis on seal, ilmselt vaieldamatult, kõige turistikam koht üldse. Samas, rentisime rattad ja ca 3 km vanalinnast eemal nägime järve ääres seltskondi, kes olid seal telkimas või haagissuvilaga. Seetõttu soovitaksin ma ise teemaalgatajal kaaluda Garda järve, sest see on ööbimise mõttes igal juhul odavam kui Como ning seal on valik on suurem.

Mis puudutab saadavust, siis soovitan kohe esimesel võimalusel plaanid lukku panna ja ööbimiskohad ära bronnida. Lisaks sellele, et on kõrghooaeg, on Teile huvipakkuvad kohad ka kõige suuremad turismimagnetid. Telkimisest rääkida ei oska, aga nt Como järve puhul tuleb arvestada sellega, et tegu ei ole teab mis suure piirkonnaga ja majutusvõimalused on sellest tulenevalt piiratud. Aja möödudes hinnad tõusevad, heal juhul jäävad ehk samaks, aga odavamaks küll vast ei lähe.

2
0

Reisimine Itaaliasse juuli lõpus ja augusti alguses, eriti populaarsetesse piirkondadesse nagu Como järv, Veneetsia ja Rimini, nõuab head planeerimist, sest sel ajal on kõrghooaeg. Telkimiskohad võivad olla eriti nõutud, kuna paljud turistid ja kohalikud eelistavad suvel telkida. Siin on mõned sammud, kuidas seda reisi kavandada:

Varajane broneerimine: Kui plaanid reisida kolme autoga ja soovid kindlat kohta telkimiseks, on väga soovitatav broneerida telkimiskohad ette. Kõrghooajal võivad populaarsed telkimisalad kiiresti täituda, eriti nädalavahetustel.

Kontrolli saadavust ja broneeri online: Kasuta veebilehti nagu camping.info, et uurida saadavust ja teha broneeringuid. Enamik telkimiskohti pakub online broneerimist, mis on kiire ja mugav viis kindlustada oma koht.

Paindlikkus: Kui oled paindlik telkimiskohtade suhtes või nõus ööbima väiksemates ja vähemtuntud telkimisalades, võid leida rohkem saadaolevaid võimalusi. Samuti võib kaaluda argipäevadel reisimist, kui nõudlus on väiksem.

Varukava: On tark mõelda ka varuplaanile, juhul kui soovitud telkimiskohad on täis. Uuri lähedal asuvaid alasid või alternatiivseid majutusvõimalusi nagu väiksemad külalistemajad või hotellid.

Kohalikud piirangud ja nõuded: Uuri enne reisi, kas piirkondades, kuhu plaanid minna, kehtivad erinõuded või piirangud, eriti seoses COVID-19 olukorraga.

Kui oled varakult valmis ja teed vajalikud broneeringud, peaksid suutma nautida oma puhkust Itaalias ilma suuremate murede või üllatusteta.

2
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased