Temperatuur 37kraadi, kas on õigem loobuda plaanist?

Koostasin reisiplaani Itaalia-Prantsusmaa. Leidsin siit foorumist idee külastada ka Verdoni kanjonit, tundus põnev ja ahvatlev looduseretk. Täna uurisin huvi pärast ilmaprognoose ja ehmusin, selleks ajaks prognoositakse 37 kraadi! 30-ga arvestasime küll, aga 37 tundub karm. Me polegi varem niisuguses kuumuses vist käinud. Nüüd mõtlen, kas julgeb ikka minna või peaks reisi maršruuti muutma hakkama? Kuidas on sellises kuumuses päeva veeta? Tõsi, liigume põhiliselt autoga ja teeme lihtsalt peatusi ilusamates kohtades, matkamine ei mahtunud plaanidesse juba ajalimiidi tõttu, sellise kuumaga ei tahaks ka.... Kogemustega reisijad, andke nõu :)

See võib tunduda irooniline, aga kui 45+ ära kogetud, siis teemat justkui polegi. Mis samas ei tähenda, et 35 ei võiks olla hullem 45 kraadist.

Igasuguseid soovitusi võib jagada, paljud on individuaalsed, aga ühte küll oma 45+ Kreeka kogemusest soovitaks: tarbige soola/soolaseid asju. See on vist suht absurd soovitus igasugu terviseteadlaste arvates, aga kui pidev higistamine on kõik soolad välja viinud, siis ausalt, te olete varsti kapsad. Kondikaga autoga puhul see vist nii oluline pole.

Muidu, ma ei näe Euroopas väga suurt vahet, kas on 25 või 35 kraadi.

Kui pelgalt autoretk, siis pole ju miskit hullu. Natuke jalutamist parimatele vaatekohtadele ei tohiks ka sellises kuumuses väga kurnav olla. Kõrgemates punktides on ka kindlasti tuult ja tundub jahedam. Lisaks saab ennast vahepalaks jahutada Sainte Croix' järves.
Matkamisplaani puhul oleks loomulikult keerulisem. Kui pole sellise palavuse ja permanentse päikesepaistega harjunud, siis tasub enne hästi järgi mõelda.
Kindlasti võtke varuga mineraalvett kaasa, sest seda kulub ka autoretke puhul ohtralt.
Igatahes tasub minna. Kindlasti piirkonna, kui mitte kogu Euroopa üks vingemaid kanjoneid ja looduselamusi kindlasti.

Tänan :) Siis pole hullu, teeme selle retke ikka kindlasti ära, ei raatsi loobuda.

Kui pikk see matk (eeldan, et ka jalgsi?) ajaliselt on? Vett kaasa, pea peaks olema kaetud. Arvestage, et ilmaprognoos annab temperatuuri varjus (kanjonisse siiski ei tohiks päike pikalt paista). Võimaluse korral kolage seal hommikul või õhtul, ka pildid tulevad erksamad. Aga minge kindlasti:)

44 kraadi Tara kanjonis ja läheks uuesti, pole hullu midagi :)