Temperatuur Gran Canarial

Kas 5 märtsil minnes on seal väga külm või pilvine?

Ehk on eelnevatel aastatel suht samal ajal olnud seal keegi? Ma ei loodagi, et keegi täpsed kraadid ütleb, aga siis teaks ikka kas tasub minna üldse sinna praegu või ei.

Olen olnud Kanaaridel märtsis korduvalt. Olen kohanud seal soojakraade pea 40 kui ka 20 kraadist soojust, seda siis kõike märtsi alguses. Olen saanud paduvihma, on olnud ka täiesti kuiv. Ja õhtud-ööd on tavaliselt jahedad.

Mul on seda foorumit lugedes korduvalt tekkinud küsimus, et kust inimesed need kraadid võtavad, kas tänavalt posti otsast? Neid on seal küll jah, kuid need asuvad päikese käes ning see pole see: olin möödunud aastavahetusel GC-l ja autotermomeeter näitas igapäevaselt 19-21,5 kraadi (hommikust õhtuni), samal ajal kui postiotsas oli näiteks 25. Tegelikkuses on nii, et päike on seal aus ja päevasel ajal (rannikul) on kogu aeg soe. Kui keegi väidab, et Kanaaridel on meie suvi, siis need eksivad, sest unustavad lisada, et seal on ilus soe suvi Eesti mõistes (nagu meil juulis, kui meil inimesed tavaliselt kurdavad sooja ilma üle). Külma ei tasu karta. Kui päike loojub, siis on hea panna pikk suveriietus, kusjuures ka lühema riietusega on meesterahval ka OK. Temperatuur võib öösel olla 15-17 kraadi, põhja pool lennujaama kandis ka 12 kraadi öösel. Kui päike läheb pilve taha, siis hakkab ka veidi jahem rannas. Ja saarel tuleb elada sellises kohas, kus enamasti päike paistab ja ka see on loomulik, et mingil hetkel võib vedada vihmaga. Mägedesse minnes tuleb võtta needsamad õhtused riided kaasa, hea, kui mingi jakk/tuulepluus on ka kaasas. Kuid seda ei usu ma iialgi, et GC-l on 40 kraadi märtsis, isegi mitte 30! Räägime ikka temperatuurist varjus. Tahan kõigile öelda, et Kanaarid on alati stabiilse kliimaga, sekka võib mõni pilvine päev ehk ära eksida, kuid seal on tõesti soe, külma ei tasu karta, kusjuures erinevus Eestiga on veel see, et seal ei ole päikese käes mitte lämmatavalt soe nagu Eestis, vaid lihtsalt hea soe (sellepärast ka Euroopa pensinärid ka sinna ronivad, neid lodevaid kehi on seal uskumatult palju). Suveperioodil peaks temperatuur olema seal 10 kraadi ringis soojem kui talvel (varjus).

Tulin eile gc-lt. Enne uurisin www.meteomaspalomasest temp. kohta ja see näitas pilves- vihma ja poolpilvitust. Täpselt meie sealoleku ajaks. Kohapeal "pettumus" suur, lubatud kasina 19 kraadi asemel kiskus ikka 25-28 peale. Nii, et mine kohale ja naudi sooja.

Ilmaga om nii et kaed hommikul välja ja kus pool om pilvi vähem sinna sõidad. Põhiliselt on kõige paremad päevitus kohad, Mogani sadam ja ja paar randa enne neid. Esiteks on need rannad kaljude vahel ja mere pool on muulid ees, nii ei ole suuri laineid ja vesi on soojem. Saab lastega käia rahulikult ja temperatuur on 25-28 vesi 20 kanti alati olnud

Ilmaga on tõesti nii, et kuidas joppab, 23 ja 24.02 olid pilves kuurortis ja sooja 19-21 kraadi, edasi läks soojemaks, teisipäeval 26.02 näitas termomeeter Playa del Faro's 29 ja 30 kraadi. Hetkel ilma mega hea

http://www.postimees.ee/270408/esileht/valisuudised/326662.php?ohutemperatuur-kanaaridel-voib-kerkida-49-soojakraadini See sama calima oli Kanaaridel 2000 aasta märtsi algul õigemini vist 11 märts ja enne seda. 12 märts 2000 oli juba täiesti mõõdukas Kanaaride ilm.

www.weather.com on ka hea abimees ! (Fahrenheitides küll, aga infot saab suure enamuse maailma riikide kohta ikka:))

Weather.com lehel tuleb otsida üles link Metric (asub kõrvuti kohe English'ga ülemises jaos) ja sellel klikkides saab temperatuuri näha ka Celsiuse järgi.

Aga mis ilm seal praegu? On keegi tulnud alles Gran Canarialt? Meil minek kaheks nädalaks.

Ma pakun, et selle parast koik poevadki et 21C pole just eriti soe. Eestlane tahab ikka 5000 krooni eest esmaklassilist reisi!!! Kuid kui ikka Kanaaride ilma peale jutt laheb, siis loeb igast jutust valja, et kohati vali tuul, uhel paeval vihma, paar pilvist paeva ka otsa ja siis vaatad veel ilmatedet ja seal vahib vastu mingi +20, siis paneks ise ka teema ules, et ¨mis ilma pakutakse!¨ Eriti, kui oled nadala aega kohapeal.

Kuid endal ka minek mone paeva parast, eks vaatab jarele.....

Vahem podemist ja edu!