Tenerife osas palun abi

Soovin reisida järgmise aasta mais Tenerifele. Sain suure osa infost (kuhu minna jne) saidilt www.tenerifeinfo.eu küll kätte, kuid siiski on mul mitmeid küsimusi/muresid. Tegu oleks mu esimese lennureisiga ning piletite broneerimisega pole kursis. Kuidas/kust pileteid kõige targem broneerida oleks ning millal seda tegema peaks (maini on veel tükk aega)? Praeguse arvutuste kohaselt leidsin easyjet'iga Tallinnast-Inglismaale-Inglismaalt-Tenerifele-tagasi piletid (kahele inimesele, ümber istumisega inglismaal) 680 euro eest. Kas see on üldiselt mõistlik summa või oleks ka odavamaks võimalust (veidi olen ka kuupäevadega piiratud - saan minna ajavahemikul mai lõpupoolest kuni juuni alguseni)? Kuidas üleüldse reisi ja eelkõige lendu Tenerifele hästi kokku panna? Tenerifeinfo saidil oli kirjas, et on lootust ka 200€ nägu lend saada, kuid juuresolevad saidid mind väga edasi ei viinud.. kas peaks minema kõigepealt Riiga või Inglismaale või Helsinki ja sealt Tenerifele või kuidas?
Või peaks üleüldse ootama viimaste hetkede pakkumisi? Tõenäoliselt on sihtpunktiks Playa de Las Americas.

Oeh, vabandan oma teadmatuse pärast, pole varem reisi kokku pannud ja olen pabinas. (Aga no alati on ju esimene kord.)

Ryanairil on päris mitu liini Tenerifele. Ise ostsin Vilnius-Cork ja Cork-Tenerife üks suund, jaanuaris-veebruaris. Kokku läks natuke alla 90-ne euro. Lisaks bussipilet Tln-Vln 20 eurot. Maikuuks praegu veel vara osta, kõiki liine pole müügil.

Võid vaadata ka www.skyscanner.net

Üritasime ka lendu leida Tenerifele nüüd talvehooajaks, aga selguski kurb tõsiasi, et see läheb küllalt kalliks ja ebamugavaks kuna Ryanair Tallinnast enam Barcelonasse ei lenda. Muidu oligi seda kaudu kõige odavam ja mugavam. Ise resideerun hetkel Soomes ja ka siit ei saa kuidagi odavalt ja mõnusalt Tenerifele, nii et otsustasin hoopis seekord pakettreisi kasuks, mida siit leidsin. 10 päeva otselennu ja majutusega 600-700 EUR nägu. Kui sul sihtkoht pole nii oluline, siis maikuus oleks juba hea ka kuskile Vahemere äärde minna, kuhu kindlasti odavamalt saaks. Kui aga oled kindlasti Tenerife kasuks otsustanud, siis ega ilmselt väga palju odavamalt saagi. Mul on aga ka küsimus tripikatele. Kuna on teada, et ilm Tenerife eri piirkondades võib olla väga erinev, siis kas oskate öelda, kuidas Puerto de la Cruzi kandis on võrreldes näiteks Playa de las Americasega? Plaanin minna jaanuaris ja eesmärk just päike ja lebotamine ja tahaks nagu kindla peale minna:)

Aga millal oleks mõistlik hakata lennupileteid kinni panema?

->Sun and Sea Siis tuleb valida Playa de las Americas piirkond.

Aitäh Naabrimees ja Sotuke. Teen nii nagu teie ütlete :) Aga lertile ei oska ka muud soovitada kui hoia asjadel silm peal. Kui juhtud ikka midagi odavat leidma, siis tasub see ka ära osta. Praegu aga, kuna miskit väga ahvatlevat silmapiiril pole, siis tasub oodata, sest aega ju on. Kuidas sul muidu öömaja on planeeritud? Reisi kokkupanekul olen ise ikka alati kogu komplekti kokku löönud ja siis vaadanud kuidas kõige säästlikum on, aga et samas ka väga keeruliseks ei läheks. Kui hinnavahe on väike, aga ebamugavused liiga suured, siis ei tasu see säästupoliitika alati ära. No näiteks kui reis ei ole väga pikk, siis ei tahaks kulutada palju aega pikkade ajavahedega ümberistumistele ja ehk isegi kuskil vahejaamas ööbimimsele. Rannareisidel võib teinekord pakettreis osutudagi soodsamaks kui enda kokkupandud. Suurimaks luksuseks tavaliselt sellega kaasnev otselend. Samas mulle väga meeldib ka ise oma reis kokku panna ja otsida erinevaid variante. Nii et kõik on suhteline ja sõltub sellest, mida parajasti vajad ja millised võimalused on (nii ajalised kui rahalised). Tenerifele Ryanair käib päris paljudest kohtadest. Kui aega otsida on, siis leiad ka kindlasti midagi sobivat. Soovin edu ja ilusat reisi!