Kas keegi on käinud Rwandas?

Olen huvitatud, et kas keegi on Rwandat külastanud ning oskaks oma muljetest rääkida, ise olen plaaninud tulevikus kohta kindlasti külastada, ette tänades.

Tere

Käisime seal kolm aastat tagasi, kuid viibisime seal kõigest paar päeva. Üldmulje oli sümpaatne ning ka turvaline.

Peamine põhjus, miks enamik turiste (nii ka meie) sinnakanti suunduvad, on mägigorillade külastus. Maksab see küll sigapalju (mälu järgi miski 400 USD ning hind tõuseb igal aastal), kuid vähemalt meie retkel oli väärt iga senti.

Alljärgnevas blogis (ei ole küll meie oma), on nii gorilladest, rwandast kui ka ugandast, mis samuti igati vahva riik külastamiseks, päris muhedalt pajatatud:

http://chiba.travellerspoint.com/

0
0

Aafrikas võib kõik muutuda mõne päevaga... Viimased päevad on Kongo DVs Tutsi mässulised alustanud sõda Ruanda piiri äärsetele linnadele endi sõnul Ruanda Hutude rünnakute vastu. See milleni konflikt välja võib minna ei oska veel keegi arvata... Parimat kajastust sealt regioonist kannab edasi BBC http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/7698882.stm

0
0

Tere!

Hea meelega kuulaks muljeid, kui keegi on Rwandas ise autot rentinud ja ostab soovitusi jms jagada. Mis rendifirmat kasutasite, kas 4x4 auto või tavaline, kuidas liiklus ja teed jne.

Mõte on Rwandat külastada ja hetkel plaan autot rentida.

Kõiksugused muud soovitused Rwanda kohta on samuti teretulnud!

Tänud!

0
0

Rwandas on täitsa normaalsed teed ja minibussi liiklus. Kigalis on supermarketid umbes nagu meil siin.

Samas on rendiautoga alati mugavam ja sõltumatum. Kui mina seal olin, siis väideti et araablased on ära ostnud õigused Akagera National Park-is ja tahavad seal luua sellist infrat nagu Keenias või Serengetis on. Loodus pidi olema samasugune läbilõige Aafrikast. Reaalsuses me ei jõudnud sinna ning keegi midagi ei teadnud, aga see oli 10 aastat tagasi.

Ja kindlasti saad selgeks kohad nagu Virunga Mountains ning avastad, et Rwensori mäestik on 1000 km pikk ja mäed kerkivad 5000 meetri kõrgusele, kus on ka lund näha. Aga eelkõige on nad mäed udus.

Kivu järv Kongo DV piiril on üks kolmest maailma ohtlikumast järvest, mille taolisi  vist 2 on Kamerunis. Seal koguneb vee alla gaas ning ühel hetkel mullistub järvest välja tappes kõik elava hetkega.

Aga jõudu ja kihku!

2
0

Môned nàdalad olin see kuu Rwandas.

Teed ja infra bueno.

Enne rahvusparki sisenemist peab olema kohapeal tehtud COVID test.

Riiki sisendes tuli minna dedicated hotelli, teha seal test ja olla testi tulemuseni karantiinis - oma kulu ja kirjadega sellesamas hotellis.

Riigis kehtib öine liikumiskeeld, 22st (st asjad hakkasid veic varem sulguma, et töötajad jõuaksid koju ja ise ka)

jm piiranguid.

Riigis maski kohustus avalikes ruumides, vàlitingimustes, ka autodes.

Kui ma ei eksi, siis ka kôik rahvuspargid ei olnud avatud.

Rahvusparkides krôbedad hinnad eestlastele, need vulkaanid jms enamjaolt rahvuspargi alad. Rwnada on ka üks tihedamalt asustatud riik Aafrikas.

Autosid leiab ka. Ise autot ei rentinud seekord.
Uberit / Bolti seal ei ole - kes minemas tõmmaku alla VW Move On äpp.

Kohalik kõnekaart - MTN või Airtel. MTN parem. Hinnad taskukohased, aga peab ennast regama, KYC'i protsess vist nõuab - et oma passiga esindusest läbi käiksid.

Turiste seal väga vähe. Kes neid gorillasid väga vaadata tahab, siis oluliselt odavam on minna Ugandast või Kongost - need rahvuspargid/vulkaanikesed on riigipiiridega piirnemas.  

Kiwi järve äärde saab minna, sai vähemalt.
Nüüd on seal suvi saabumas, see lühike kui aeg. November oli seal veic sajune, aastajale kohaselt.

Positiivne on vahest see, et nüüd detsembrist on erinevad piirangud vist leenema hakanud - lubatud on kontaktsport ja basseinides ujumine lubatud - muidu võisid seda basseini lihtsalt eemalt vaadata (see oli kevadest saadik nii)

2
0

@ spek

Tänud, soetasime Rwanda piletid ja kui koroona-testid lubavad, suundume sinna järgmisel nädalal. Koroonast lähtuvalt plaan rentida auto ja ise ringi sõita. 

Millises dedicated hotellis Sa olid? Ma just vaatan seda nimekirja ja püüan valida, mis meile meeldiks. 

Kus Sa tegid seda koroona-testi, mis riigist lahkudes on kohustuslik? Kigalis? 

Vaatasime, et käiks Akagera pargis (safarisid oleme küll mujalgi teinud, aga kui juba seal kandis, siis miks mitte ka seda parki vaadata), Kivu järve ääres, Nyungwe pargis (mõte oli, et võiks äkki taaskord šimpanse vaadata ja siis nende see canopy walk tundub ka huvitav) ning viimaks teeks Volcanoes pargis golden monkey´i träkkingut (gorillasid oleme Ugandas juba näinud). 

Kui oled mõnes neist kohtadest käinud või miskit arvata - oleksin tänulik.

0
0

Akagera kohta oleks huvitav kuulda. Seal notiti segastel aegadel suurem osa loomadest maha ja nüüd nad on mõnda aega üritanud sinna taas loomi tuua (muuseas ninasarvikuid Euroopa loomaaedadest) ja parki käima saada.

0
0

Rwandas on veidi reegleid muudetud. Nüüd on hotelli saamiseks vajalik SARS-CoV 2 Real Time Polymerase Chain Reaction (RT-PCR) või Antigen Rapid Covid-19 test, rahvusparkidesse (v.a. Akagera) on vajalik RT-PCR test. Info siin (pdf).

1
0

Aitäh, Veigo!

Kui ma saan õigesti aru, siis 

  1. saabumisel tehtava testi kestus pikenes (enne see oli vist 72h, nüüd 120 h)

  2. selle saabumisel tehtava testiga saan ma käia hotellides 120h peale testi tegemist

  3. kui see 120h saab läbi, pean tegema antigeentesti enne igat peatumist hotellis...?

Mulle tundub, et reisijale on kôige parem teha 2x PCR testi - üks saabumisel ja teine siis kui see aeg saab läbi.

Aga eks siis näis kuidas see kõik praktikas toimib.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased