Toitude, ööbimiste,trantspordi ja riiete hinnad Berliinis!

Berliinis on söök ja riided võrreldes Eestiga palju odavamad.
Näiteks saapad mis ma ostis sügisel Trend Expressist 799.- , sellised poolsaapad, maksid saksa poodides igas valikus ja tegumoes alates 9 euri paar kuni 20 euri paar, arvesta see nyyd Eesti rahasse ümber. Tohutu.
Enamus riietest olengi saksast ostnud.
Söök: väljas söömas käies oli näiteks suur hiinatoidu portsjon koos joogiga 5 euri.Seda jätkus kaheks söögikorraks. See on kuskil 78 krooni.
Aga poest ostes on näiteks 1 L head veini mingi 1,50 euri, kvaliteetjuust alla 1 euri, samas maksab see juust Eestis 40-50 krooni.
Üldiselt ostsin suure koti täie juua ja süüa ja maksin mingi 10 euri.
Riided: 2 euriga saab vabalt endale pluusikesi, särgikesi, isegi lühikesi pükse, jakke jne.
Aga enamus siiski kuskil 4-10 euri.Mitte rohkem.Seda siis kui allahindlused on, Ise olen soppamas käinud oktoobris ja novembris. Siis muidugi seda põhi allahindluse perioodi ei ole. ma ei taha teada mis hinnad on siis kui on põhiallahindluse periood.
Muidugi kosmeetikat ei ole mõtet ostma minna sinna, hinnad umbes samad.
Metroo: otsime 5 inimesele 24h kaardi, mis maksis 15,40 euri.Ehk siis 3,08 euri inimene.Sõida nii palju kui tahad ja kuhu tahad.
Ööbimine: soovitan siiralt Meininger stasse hostel in berliin.Asub keskuses.Olen ise seal olnud kahel korral, kokku nädala aega ja ei ole midagi negatiivset öelda.
Hinnad odavad: 4-ses toas üks öö koos hommikusöögiga mingi 200 krooni.
Kui võtad näiteks 8.e toa maksad enda koha eest mingi 130 krooni, sisaldab ka hommikusööke.
Lendamine: Easyjetiga.
Soodusaegadel saab edasi tagasi inimene 700 krooniga.
LEND KESTAB NATUKE ALLA 2 TUNNI. see läheb kiiresti.
Ja Berliini lennujaamast läheb metroo kesklinna.

Tänan info eest on kohe kohe berliini minek ja palju targem kohe :)

aitah info eest,plaan minna lastega palmi pargisse Berliini lahedal kuidas kiirem ja odavam sinna minna?metrooga vist.Sugulased elavad Kolnis nii et nende visiidi ajal Berliinis tahaks ka olla moned paevad.

Merlice, vana sa oled? Lihtsalt huvi pärast:)

Äkki oskad soovitada kuidas odavaid rongipileteid Saksamaal leida. Tahaks sõita Berliinist Bad Alolseni, see on umbes 3,5 tundi Frankfurdi suunas, netist leidsin edasi-tagasi hinna 150-170 Euri, kallim kui Easyjeti pilet Berliini. Minejad on 17-aastased õpilased, ehk on mingi võimalus odavamalt saada?

Metrooga sinna kohe kindlasti ei saa, see asub ikka jupp maad linnast väljas. Linnalähirongiga tuleb sõita ja siis veel veidi bussiga. Nii tunnike sõitu kindlasti.

Troopikasaare ehk Tropical Islandsi kohta on siin varem ka kirjutatud, otsinguga leiab kõik vajaliku, link ka siin: http://www.berlin.de/tourismus/spezial/mytropicalislands.php. Metrooga sinna tõesti ei saa, vajalik rongisõit.
Teemaalgataja ahhaa-elamus Berliinist on ju igati tore, tegemist on tõesti suurlinna kohta soodsa hinnatasemega kohaga, kus eriti noorel ahtama rahakotiga reisijal hea esimesed välisreisikogemused saada. Kui kingavarud täiendatud, siis leidub seal ka muud vaatamist, sel kevadel on näiteks seal suur jääskulptuuride näitus, hetkel on käimas Berlinale filmifestival ning 5.-7. märts toimub seal maailma üks suurimaid turismimesse ITB. Mess toimub 20 hallis, millest igaüks on umbes Eesti Näituste suurune ning kahe päevaga kõiki bokse külastades on võimalik teha terve ümbermaailmareis Afganistanist Yucatanini.
Mis rongisõitu puutub, siis esmapilgul võivad hinnad tõesti ehmatada, ent pea alati on võimalik saada odavamalt erinevaid sooduspileteid kasutades. Näiteks noortegrupile on ideaalne nädalalõpul reisimiseks Schönes-Wochenend-Ticket: 35 euro eest saavad 5 inimest päev otsa rongis sõita niikaugele kui kulub.