Toskaana farmimajutus

Tere,

Minek Toskaanasse oktoobri lõpus, 2 inimest. Olen otsinud sobivat farmimajutust (agriturismo), kuskile Siena või Certaldo kanti. Pakkumisi on üsna palju, sestap oleks kena kuulda kellegi kohalkäinute soovitusi. Hinnaklass võiks olla nii 60-70€ öö kahene.

Toskaanasse on kavandatud 8 ööd, 9 päeva, mõtlesime, et hea oleks leida siis baas, kust teha rendiautoga päevatrippe või niisama kohalikus kandis ringi kolada-rattaga sõita. Igasugused mõnusad veinikeldrid, farmid, söögikohad, kuskil väiksemates külades - oleksid soovitustena ka teretulnud!
Või on kellelgi reisikirja. Olen siinseid postitusi lugenud, kuid päris head infot pole saanud.

Tänan, Nicky

Kaks aastat tagasi, umbes samal ajal oktoobri lõpu poole olime nädal aega Sienast u25km kaugusel Le Fioraie-nimelises agriturismos (http://www.lefioraie.it/index.htm). Sai ka sinna pesa sisse seatud ja siis rendiautoga mööda Toskaanat ringi sõidetud. Le Fioraie jääb vist küll kahele inimesele natuke suureks, kahjuks. Aga sedamoodi natuke kohalikuma elu elamine on väga tore, eriti kui itaalia keel ka suus on ja saab kohalikega - nii farmimajutuse omanikega kui küla toidupoekese müüaga - juttu teha. Ning autoga ringi sõites näeb palju, kindlasti palju-palju rohkem kui rongiga vaid suurematesse linnadesse minnes. Väiksematest kohtadest soovitaksin kindlasti Volterra'sse minna: on natuke vähem turiste kui San Gimignano's, aga atmosfäär on sarnane (olles mõlemas käinud, meeldis mulle isiklikult Volterra isegi rohkem).

Endale sobiva agriturismo leidmisel soovitan ostida midagi väiksemat, kus ei oleks kümneid ja kümneid teisi inimesi. Kui sul on ikka nädalaks ajaks oma väike majake kuskil viinamarja välja kõrval, siis on päris mõnus tunne hommikul aken lahti paisata ja vaikuses üle põldude ja pehmelt künkliku maastiku vaadata. Samuti, kui itaalia keelt vähegi oskate, otsige kohti eelkõige itaaliakeelsetelt lehekülhedelt.
Päris head on:
http://www.agriturismo.st/
http://www.agriturismisiena.com/

Toredat reisi!

Tänan väga, Liisu, sain nendest linkidest abi küll. Itaalia keelt üldiselt ei valda, kuid keelevaist ja sõnastikud olid ka elementraaselt arusaamisel abiks.
Valisin mõned kohad välja ning siis teen nende vahel lõpliku valiku, kavatseme terve aja ühes kohas peatuda, et välistada pidevat ringirapsimist ja üliinnukust -et ikka kõike ja korraga näha :). Volterra tundub ka hea mõte tõesti, ka inglisekeelsetel saitidel rõhutatakse seda, et on rahulikum ja vähesema turistidevooluga ilus linn.
Tahame võtta eelkõige rahulikult, nautida loodust, kohalikku elu, sõita väikestel külatänavatel ja süüa head toskaana toitu. Kui on veel enda kogemustest soovitusi veinifarmides degusteerimiste, toredate ja eheda olulistikuga restoranide osas, oleks seegi väga tore :).
Nicky

Just ka sarnaselt reisilt tagasi, majutusi leiad teeäärest ka mitmeid, soovitame basseiniga kohtasi. Mõned pildid ja kogemused: http://toskaana.wordpress.com/

Soovitan seda linki - www.homelidays.com
Itaalia ja Prantsusmaa osas on seal väga suur valik ja koos kommentaator 'elamus'ega soovitan valida basseiniga koht.