Viimased kommentaarid

Soovitan seda linki - www.homelidays.com Itaalia ja Prantsusmaa osas on seal väga suur valik ja koos kommentaator 'elamus'ega soovitan valida basseiniga koht.

TEED: Itaalias, eriti mägipiirkondades hoiduge punktis A punkti B liikudes kohalikest teedest, eriti nendest, mille numbrikood on kolmekohaline. Viimastes on keskmine liikumiskiirus ca. 30km/h. Seega kui kaardilt vaadates on ühest kohast teise kitserada pidi 50km ja kiirteed pidi 100km, siis kasutage viimast. Kiirem ja uskuge mind, ka oluliselt ohutum. Oma viimase reisi ajal nägin ma kahte laipa ja need olid just nendel külateedel. RESTORAN: Söögiga on selge - proovige kõike, kuid Kesk- Ja Põhja-Itaalias proovige kindlasti vasikaliha. Nad teevad seda nimelt fantastiliselt hästi. Samas hoiduge restoranides softdrinkidest, jooge vett või veini. Näiteks lauavein, mis on seal erinevalt Eestist väga hea, on alati odavam kui Sprite, Fanta või Coca. 0,33l Fanta eest kooritakse teilt 3+ euri. Pastatoitu tellides veenduge, et teile serveeritakse värsket pastat. AUTOJUHTIMINE JOOGIS PEAGA: Ei kontrollita, kui te just peale keskööd ja väga ohtlikult ei sõida. Keskööst alates on politseinikud ja karabinjeerid väljas, kuid nad püüavad peamiselt purjus noori mopeedijuhte. TŠEKID: Igal pool antakse teile tšekid, isegi (sic!) turul, nii üllatav kui see ka ei ole. SHOPPING: Itaalias on palju gigantseid outletkeskusi (googeldage), seega, kui te kesklinnas ei näe parasjagu tühjendusmüüki minimaalselt -50% ja rohkem, siis säästke oma raha selliste keskuste jaoks. TOIDUPOES: Jälgige hindu! Väljanägemiselt samalaadse singi (näiteks) puhul võib hinnavahe kõikuda kuni 5x, sõltuvalt päritolu piirkonnast ja tootjast. see kehtib kõige, nii juust, värske pasta kui ka alko puhul. Supermarketite veiniosakonnas on alati hinnalandused kuni (max) -70%. Veini, mille 0,75 pudeli hind on alla 2 euri (tavahind), soovitan suhtuda tõsise eelarvamusega. KOHALIKUD: Erinevalt prantslastest ei feigi nad oma keeleoskusega - kui ei oska inglise keelt, siis ka tegelikult ei oska. Mis ei tähenda seda, et nad ei ürita sinuga suhelda ja/või sind aidata. Nad on hurmavad selles mõttes. Vähemalt Kesk- ja Põhja-Itaalias.

Kõik on suhteline. Kui sulle pole oluline bassein, siis hind on odavam. Samuti 2-ne apartment on 4-sest odavam. Minu jaoks personaalselt on bassein vajalik, sest peale päevast ringlemist 30-35 kraadises kuumuses on ikka überhea hüpata basseini. Dušš ei asenda seda eales. Kui sa varem pole selle probleemiga kokku puutunud, siis peale seda reisi sa mõistad mind. Samas, ma usun, et hinnavahe nende kahe portaali vahel ei pruugi enam nii suur olla, kuna inglise nael on rängalt kukkunud ja samas ei saa sihtturu jaoks märkimisväärselt hinda tõsta, kuna inglaste sissetulekud enda vääringus on samaks jäänud. Aasta tagasi oli vahe keskmiselt 1,3 kordne võrdväärsete pakkumiste korral. Muide, Codiponte piirkond on väga ilusa loodusega ja sealne köök on väga hea.

Kui kellelgi on plaanis külastada nii Firenzet kui Roomat, siis saan ma soovitada konkreetset peatuspaika nende kahe linna vahel, 6-7km kiirteest, suhteliselt Trasimeno järve lähedal. Toskaana kuulsaimad veinipiirkonnad on kohe teisel pool kiirteed, umbes 15km kaugusel. Tegemist on suure basseiniga 2-korruselise stiilse talumajaga, kus on suured korraliku köögiga apartemendid. Vaade on fantastiline ja perenaine veel fantastilisem. Juur- ja puuviljad on hinna sees, veini kohta seda ei öeldud, kuid nädala jooksul tarbitud ca. 10 liitri punase veini (mis oli üllatavalt hea) eest ei võetud sentigi. Samuti korraldasid nad ühel õhtul õhtusöögi maja kulul. http://www.homelidays.co.uk/castiglione-del-lago/apartment-flat-36017en1.htm Hmm... muide, nad on hindu tõstnud ca. 10-15% võrreldes eelmise aastaga.

Tegin ajavahemikus mai-juuni 2009 korraliku hinnavõrdluse ja sinu soovitatud leheküljel hinnatase on kõrgem ja valik poole väiksem. Mina pean heaks hinnaks, kui juunis saad basseiniga (mis on vägagi oluline palaval ajal) apartemendi 4'le inimesele 400 euroga nädal. Seda Toskaanas.

Soovitan kindlasti broneerida, kui sa reisid perioodil juuli-august. Eriti hull on olukord augustis, isegi kämpingud on puupüsti täis. Kuna Toskaana on turistide seas on Itaalia üks populaarsemaid piirkondi, siis on seal ka hinnad veidi kõrgemad. Mujal piirkondades võib veel juuli esimeses pooles saada nn. viimase minuti pakkumisi. Parim keskkond ööbimiskohtade broneerimiseks on http://www.homelidays.com/. Parimad hinnad kohe kindlasti. Eriti soovitan maakohtasid (nn. agriturismo), kuid see eeldab auto olemasolu. Hotellid on Itaalias nigelad ja kallid, kvaliteedi-hinna suhe on üks hullemaid Euroopas. Olen ise 2 korda perega Itaalias käinud, ca. 3 nädalat korraga seal, nii et kui huvi on, võin lähemalt rääkida.

Kas keegi oskab midagi öelda Mauritiuse ilma kohta märtsis? Plaan on sinna eelmisel aastal puudujäänud päikest püüdma minna, seega vihmaperiood oleks äärmiselt ebasoovitav. Ja veel üks küsimus - on kellelgil kommentaare sealse köögi kohta, olen nimelt gurmaan.