Trahv Rootsis valesti parkimise eest

Akna vahele oli pistetud trahvikviitung, mitte sõnakeskti inglise keeles. Helistasin, öeldi, et see minu enda probleem, et välja uurida kas on tasuline parkimine või mitte. No tunnistan ausalt, et ei tulnud tõepoolest selle peale, ja ega ma oma eksimuse pärast muretsegi, pigem selle pärast, et sooviksin trahvi ära maksta, aga üllatus üllatus - kviitungil ei ole pangarekvisiite. Mida ma nüüd küll peale hakkan? Kuidas toimida? Ehk kellelgi mõni hea soovitus? Tänan

Sarnane kogemus aastast 2004. Kuna olime Rootsis vaid ühe päeva, siis kohapeal maksta ei jõudnud. Oli mingi postipanga viide. Koju jõudes otsisin trahviva asutuse e-posti ja kirjutasin sinna, et sooviks maksta, aga pole pangaandmeid. Vastati, et minu probleem on antud edasi ja vastatakse. Siiamaani ootan vastust ja trahv ka maksmata. Summa oli meie rahas umbes 700 krooni.

0
0

Tuttav lugu. Kui veel Rootsis oled, siis mine lähimasse Kassa service`sse, kus rootslased ülekandeid ja makseid teevad ning anna see telleri kätte, kes sealt vajalikud numbrid sulle maksekorraldus lehele kirjutab. Mina ei saanud ka paraku seal mitte muhviga aru tookord, aga vähemalt olid nad seal abivalmid..

0
0

Ei nad tee sul midagi. Mul sõbral Soomes maksmata parkimistraff 40 EUR ja siiamaani pole keegi midagi kysinud :).

0
0
0
0

Sama juhus. Sel suvel sai tuttavaga Stockholmis natuke valesti pargitud. paarkümmend sendimeetrid ristmikule lähemale kui oleks tohtinud. Ja leidsimegi auto juurde saabudes täiesti rootsi keelse jutuga sedeli. Kumbki ei oska ka kohalikku keelt ning lugesime vaid välja et vist liiga lähedal ristmikule. Aga mis edasi sellega teha (ahjaa, summast saime kah aru 700 SEK)? Kuna oli ka vaja kiirustada laevale siis otsustasime et Eestis vaatab asja. Aga hetkeseis selline et pole maksnud, kuna selleks tuleks tõesti kviitung käes Rootsi tagasi minna, ja pole ka tulnud ühtegi "meeldetuletust" sealtpoolt.

Muidugi ei tea kuidas suhtutakse kui sama autoga jälle sinna riiki minna.

0
0

olen trahvi ära maksnud. Kirjutasin kviitungil olnud meilile ja tuli vastus et kuhu ja kuidas kanda. Ja mis oli selle asja juures kõige meeldivam - vabandati, et neil ei ole kviitungil inglise keelset juttu! Ikkagi inimesed :) Aga siit väga õpetlik näide Eestimaal töötavatele trahvijatele - kas teil on ingliskeelne jutt erinevatel trahvikviitungitel juures? Igatahes võiks sellele mõelda. Eksimine on ju inimlik.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased