Trahv USAs

Viibin hetkel J1 viisaga USAs ja järgmine kuu sõidan tagasi Eestisse, aga vahepeal sain trahvi praoga esiklaasiga sõitmise eest $72. On sel tähtsust kui ma maksan või mitte kuna pole kodanik? Sest mu SSN ja juhiload nagunii kaotavad kehtivuse järgmine kuu. Aga ma just tuleviku pärast mõtlen, et edaspidi mingeid jamasid ei oleks.

Sinu SSN ja juhiload ei oma suurt tähtsust -- nende algandmete põhjal (säilitatakse lõputult ka pärast kehtivuse lõppu) jõuab süsteem ikkagi automaastelt Sinuni, kui üritad järgmine kord kas USA-sse siseneda või viisat taodelda. Viisat taodeldes saad eitava vastuse ja jäädki seda saama. USA-sse sisenedes tühistatakse aga Sinu viisa ja Sind ennast pannakse üsna kohe vägisi lennuki peale.

Tuleb siiski ausalt elada ja ka saadud trahvid ausalt ära maksta.

Mina maksin oma kiiruse trahvi korralikult ära. Algeslt oli ka korra mõte, et las olla aga ei tea kunagi ette kui sellest võib mingi sekeldus tekkida ja siis oleks aja ja rahakulu kordades suurem.

käitu nagu õige eestlane - ära maksa! vingerda ära kust aga saad! kui see 72 dollarit su juba siia trippi nõu küsima pani, siis on see sinu jaoks big deal....

SSN muide ei kaota kunagi kehtivust.

Aga kui ma seal elasin 4 aastat tagasi ja jai ka igasugu volgu naiteks haiglale ja poele ? :(

Kuid kas keegi oskab oelda ka trahvide kohta UK-s. Juhtus selline kole habivaarne lugu nimelt uhistranspordi trahviga, kas hiljem riiki sisenedes voib midagi juhtuda.

Kuid kas keegi oskab oelda ka trahvide kohta UK-s. Juhtus selline kole habivaarne lugu nimelt uhistranspordi trahviga, kas hiljem riiki sisenedes voib midagi juhtuda.

Sellest 72 daalast (tulevasest võlast) võib kõvasti jama tulla. Maksa ära.

Mida?? SSN ei kaota kunagi kehtivust???....on see ikka tõsi??

Üks asi on tööluba, teine asi SSN - see number jääb alatiseks sinu isikuga seotuks. Näiteks mina õppisin kunagi ammu Ameerikas, läksin Eestisse tagasi ja mul ei olnud mingit kavatsust USAsse tagasi kolida. Aga juhtus nii, et 10 aastat hiljem sattusin USAsse tööle. Loomulikult jäi mu SSN-iks sama number, mis 10 aastat tagasi. Tänu sellele, et ma ei olnud 10 aastat tagasi oma credit historyt ära solkinud, ei olnud mul mingit probleemi selle SSN-iga New Yorgis korterit üürida või krediitkaarti taotleda.

Social Security Number on põhimõtteliselt analoogne asi (oma alalisuse ja unikaalsuse poolest) kui Eestis isikukood. Kui see korra on antud, EI OLE UUE SAAMINE VÕIMALIK. Välja arvatud tunnistajakaisteprogrammid jmt.

mul s6bral 2 erinevat SSNi

Ühel hetkel võib sellest suur jama tulla.

sinu 72$-sel trahvil ei ole SSN-ga midagi uhist.Need kaks asja omavahel pole seotud.Kui sa trahvi ei maksa,jaab see sinu liiklus rekordisse pusima,et volgned,moistad.Kui tuled tagasi Usa-sse ja rendid auto oma nime all ning poliis juhtub sul taga soitma,siis tal on voimalik naha oma poliisiautos arvutis sinu eelnevat soidurekordit.Loomulikult kui makse kuupaev on ule,siis pannakse sind kinni ja maaratakse liikluskohtu paev.Kautsoni eest on sul ennast voimalik valja osta,kuni kohtupaevani.Paeval mil kaid kohtus,saad kautsoni raha tagasi.Nii et naed nuud ise,72$ pole seda jama vaart,moistad!Usa-sse uuesti viisat saada,pole mingi probleem.Ole nuud.....moistlik.eesti ametnikudel eestis ameerika saatkonnas pole vahimatki teadlikkust, sinu 72$-sest trahvist ameerikas!

kle maksa ikka 2ra mudu FBI v6ib sulle p2rast tallinna ka j2rgi minna,... kle ole normaalne mingi 70 taala eest sind kyll keegi kinni ei pane

lühidalt kokku võttes: kui tahad kunagi usa-sse veel minna, siis maksa ära. kui ei taha, siis ära maksa.

Ärge nüüd hirmutage vaest inimest. Ka mina olin J1 viisaga aastaid tagasi USAs ja sain ükskord parkimistrahvi ja ei maksnud ära. Lisaks olin veel tööl vahepeal, st rikkusin viisa nõuet ja siis jäin veel suht kopsaka summa võlgu spordiklubile sest ärasõit tuli nii kiirelt kätte jne. Uue viisa saamisega pole probleeme olnud, nii et relax.

Super. ärge muidugi makse oma trahve ja võlgu

Et soovitame aga inimesel vapralt seadust rikkuda ning mitte trahve maksta??!!

Kuulge, nii küll ei tohiks! Igasugust seadusevastast tegevust peaks igal juhul taunima aga mitte julgustama, et "ehh, küll läbi läheb."

Olgem ikka vastutustundlikud -- kui trahv saadud, tuleb maksta. Kui raha maksmiseks ei ole, tuleb seadusi mitte rikkuda. Ja kui see kõik tundub ületamatult keeruline, oleks mõistlik üldse kodus püsida.

T2nud vastanuile ja muidu teemaarendajatele... see trahv kustub 7 aastaga 2ra ja siis ei ole sellest mingit j2lge. Aga mina maksin oma trahvi 2ra, sest vb on mul plaanis vahepeal siia tulla. Edu!