Transiit läbi Amsterdami ja Londoni lennujaama.

Hei! Kas keegi on nüüd läbinud neid eelpool nimetatud linnade lennujaamasid. Saan aru, et Inglismaa nõuab PCR testi ja tervisetõendit, kas veel midagi? Amsterdamis vajalik vaksiinipass (kui on) aga kas veel midagi vaja teha? Aitäh kui keegi leiab aega vastata.

Transiidks Londonis ei ole vaja PCR, piisab antigeeni kiirtestist, mis peab vastama nendele tingimustele ning täita tuleb PLF

Kui edasilend on samal või järgmisel päeval, siis midagi muud vaja pole. Samas pole välistatud, et mõni üliinnukas check-in'i töötaja nõuab, et sul oleks broneeritud ka test teiseks päevaks pärast Inglismaale saabumist. Et nendega vaidlemine on üldjuhul viljatu tegevus, siis vajadusel saab siit nimekirjast odavaima variandi broneerida.

Aitäh. Olen 2 h Londoni lennujaamas. Siis piisab antigeeni testist ja PLF.

Kas AMS transiidiks on üldse teste/tõendeid vaja kui tuled "rohelisest" riigist (Eesti peaks hetkel olema)?

vt näiteks https://klm.traveldoc.aero/ (TLL->AMS)

BeforeSunswt - Kindel, et on ikka rohelises? Juba räägitakse Eestis et nädala pärast punases ja täna oranzis? Kuigi seal vist teised tasemed veidi siis ei usu, et ka nende jaoks reedest alates rohelised oleme.

Minu info pärineb siit ja on UK kohta, nende jaoks pole  me 2.august uuendatud listis enam green listis vaid "amber listis" mis numbrite kerkides võib tõusta ka punaseni - https://www.gov.uk/guidance/red-amber-and-green-list-rules-for-entering-england#amber-list

Before you travel to England

Find out what you need to do 

If you arrive in England without proof you tested negative for COVID-19 in the 72 hours before departure, you could be fined £500.

What you must do if you’re fully vaccinated

If you’ve been in an amber list country (and have not been in or passed through a red list country, or France) in the 10 days before you arrive in England, and you have been fully vaccinated under the UK vaccination programme:

  • you must book and take a COVID-19 travel test on or before day 2 after you arrive (the day you arrive is day 0)
  • you do not have to quarantine on arrival

Even if you’re fully vaccinated, you will need to quarantine for 10 days if your day 2 test is positive, or if NHS Test and Trace tell you that you travelled to England with someone who has tested positive.

What counts as ‘fully vaccinated’

Fully vaccinated means you’ve had your final dose of an approved vaccine under the UK vaccination programme, or the UK vaccine programme overseas, at least 14 whole days before you arrive in England. The day you have your final dose of vaccine does not count as one of the 14 days

Proving your vaccination status

You’ll need to show evidence of your vaccination status to your travel operator before you travel.

Eesti enda info https://www.kriis.ee/et/uudised/koroonaviiruse-leviku-risk-tousis-oranzile-ehk-korgele-tasemele

Ma rääkisin transiidist läbi Amsterdami

@Lumimumm, Eesti pole UK rohelises nimekirjas kordagi olnud, algusest peale kollane. 

Nakatumiste arv pole ainuke kriteerium, mille järgi "värvi" määratakse, järgmine nimekirja uuendus peaks olema neljapäeval (täna) ning on suht kindel, et Eesti ei liigu kuskile poole, st jääb kollaseks. EDIT: Väikese üllatusena liikus Läti UK Green listi.

Pealegi teemaalgataja küsis transiidi kohta, seega täpsem on see link https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-safer-air-travel-guidance-for-passengers#transiting-through-england

BeforeSunset - ka sinu toodud NL lingil on Eesti alates 8 august "high risk" riik ehk siis enam mitte roheline.

SmallIsland - võibolla tõesti oli Eesti enne ka kollane, tean et suvel sai ikkagi kuidagi lihtsamalt sinna sõita, kuid nüüd kohalikud tuttavad teatasid, et lähevad Eesti jaoks ka reeglid ilmselt karmimaks nagu järjest on mitmete riikidega juhtunud. sellest nädalast Eesti ise teatas punasest ohutasemest, ilmselt see mingi viivitusega ka mujale jõuab. See viimane link on täpsem transiidi nõuete jaoks, kuid seal ei ole riikide "värvide listi".

Lumimumm, Eesti on punases ECDC kaardil, millel pole UK "valgusfooriga" midagi pistmist. Mis värvi mingi riik hetkel on, saad näha sinu enda postitatud lingil. 

Suvel ei saanud "ikkagi kuidagi lihtsamalt", samad reeglid on kehtinud alates 17. maist. Millest Sinu "kohalikud tuttavad" rääkisid, pole mul aimugi.

Muutus nii palju, et alates 19. juulist ei pea UKs vaktsineeritud ning alates 1. augustist ELis ja USAs vaktsineeritud kollastest riikidest saabudes enam olema eneseisolatsioonis ning pole vaja kaheksanda päeva testi.  Transiitreisijat need muudatused ei puuduta.

Aga , kui olen vaksineeritud peab ikka testi tegema, kui vahepeatus on Londonis?

Hetkeseisuga jah. Antigeeni test lennule eelneva kolme päeva jooksul ja kui Londonis pikem peatus, siis PCR test lennule järgneva kahe päeva jooksul.

Viimasel paaril päeval on hakanud lekkima, et plaan on testidest loobuda vaktsineeritutele või vähemalt protsessi lihtsustada. Tundub, et lennueelse testi nõue kaob ja lennule järgnev PCR asendatakse antigeeniga. Kehtima hakkavat millalgi oktoobris. 

Samas kindel pole enne midagi, kui on kindel ja ka siis pole alati päris kindel. Kui su lend on septembris, siis tuleb ilmselt testimisega arvestada, kui oktoobris, siis lihtsalt oota ja jälgi uudiseid.

Tere! Smallislsndil täitsa õigus. Reis tehtud siit minnes amsterdam oli transiidiks, eelnevalt täitsin vorme mida leiab reisitargalt lehelt. Lennukis tuli ka täita vorm ja stjuardess korjas need pärast enda kätte. Amsterdamis küsiti näha nii vaksiini tõendit kui ka täidetud vorme. Tagasi transiit läbi Londoni ja sai tehtud PCR test ja ka vorm täidetud see ka reisitargalt lehel saadav. Enne  UK lennule minekit(Horvaatiast) nõuti testi tulemust ka, kui seda vormi. UK ei huvitanud see kedagi.

See reisitargalt tundub päris asjalik. Ainus parandus, et lennueelsele testile ei ole 72h piirangut. 

Test tuleb teha lennu väljumise päevale eelneva kolme päeva jooksul. Ehk siis kui lend väljub näiteks reedel kl 18.00, võib testi teha ükskõik mis kell teisipäeval, kolmapäeval või neljapäeval.

Ümberistumistega lendude puhul arvestatakse viimast lendu. Kui näiteks lennata TLL-HEL reedel 22.40 ja HEL-LHR laupäeval 8.00, siis test tuleb teha kas kolmapäeval, neljapäeval või reedel.

Ok, järjekordne muudatus siis välja kuulutatud :D

Alates 4. oktoobrist läheb "valgusfoor" prügikasti ning jäävad vaid punased ja mittepunased riigid. Vaktsineeritutel ei ole samast kuupäevast alates enam vaja teha lennueelset testi, teise päeva PCR nõue jääb esialgu kehtima, millalgi "hiljem" asendatakse see antigeeni testiga. 

Praeguse seisuga käib see vaid Inglismaale sisenemise kohta, Šotimaa, Wales ja Põhja-Iirimaa pole veel teatanud, mis nad plaanivad, kuid üldiselt on viimasel ajal Inglismaa reeglid üle võetud.