Kas keegi on viimasel kuul Itaaliat transiitriigina kasutanud Ryanairiga lennates ja kuidas siis negatiivse testi nõudega lood on? Reeglite järgi justkui oleks erand transiitreisijatele, kui läbid Itaaliat eratranspordiga teel teise riiki (nt Šveits, Prantsusmaa) ja viibid Itaalias vähem kui 36h. Sel juhul testi esitama ei pea (kui vakts.tõend olemas). See reegel on aga sõnastatud nii ähmaselt, et võib sõltuda ametniku suvast.
Ryanair ühtegi kinnitust ei anna ja soovitab jälgida jooksvalt reegleid. Kellel Ryaniga kogemus, kas negatiivset testi kontrollitakse juba Tallinnas lennule minnes ja puudumisel jäetakse maha? See transiidi erandi jutt ja ka tõendavad dokumendid ei pruugi boardingut korraldavale ametnikule midagi tähendada.
Ja kuidas on negatiivse testi nõudega kahe riigi vahel paikneva suusakeskuse korral. Kui asud Prantsusmaa või Šveitsi poolel ja tahad mõneks tunniks Itaalia poolele minna, kas pead negatiivse testi tegema (Courmayeur - Chamonix)?
Kogu jutt puudutab juhtumeid, kus super green pass ehk täieliku vaktsineerimise tõend on olemas.
Uurin just ise tuttavate jaoks seda teemat, Reisi Targalt lehel on link Itaalia transiidi reeglitele, kus on kirjas, et:
Air Transits
Regardless of the country of origin, for air transit, persons who:
do not leave the transit area of the airports
do not stay in our country, but use an Italian airport as a stopover or destination airport and then head to their residence/domicile abroad
must present, at the time of embarkation, the certification of having carried out the swab according to the discipline provided by the Order of the Minister of Health of 14 December 2021.
Aga selle eest ei ole vaja PLF-i täita.
Samas on seal samal RT lehel kirjas, et kui sul on kehtiv vaksineerimistõend, siis alates homsest (01.02.2022) ei ole riiki sisenemiseks PCR-i või antigeenitesti vaja teha, siis vaid PLF lisaks.
PS. Googeldades seda 14.12. korraldust, siis on kirjas, et ka see kehtib vaid kuni 31.01.
Ryanairiga transiiti ei ole, kuna üks pilet Itaaliasse ja teine sealt edasi. Kui pagasit pole, siis reaalselt saad minna ka transiittsooni, kuid seda ei pruugi ametnik arvestada.
Siin eelnevates teemades see ka läbi käinud..
Detsembris tulime wizziga Tenerifelt tagasi Rooma kaudu, öö lennujaamas. Meid lasti Tenerifelt lennu peale ja küsiti edasi-sõidu piletit ette näidata. Testi ei olnud meil tehtud. Vormi ei pidanud ka täitma.
Paar päeva hiljem keegi siin foorumis kommenteeris, et tuli Ryanairiga tagasi ja väga paljud jäid maha kuna sealsed töötajad ei tahtnud edasilennu piletitest midagi kuulda vaid ütlesid, et kui testi pole siis peale ei saa. Ja paljud jäidki maha.
Minu teada 1.02 tühistab Itaalia testinõude ära. Copyn.. – testimisnõue kehtib kuni 31.01.2022 (k.a).
https://reisitargalt.vm.ee/riigid/itaalia/
Vaidlen eelmistele vastu, transiit on transiit ka siis, kui see on eri lennupiletitel. Isegi kui tuled näiteks Helsinkis lennuki pealt maha ja lähed otse sadamasse laeva peale, on see transiit. Ja mis puudutab seda Itaalia dPLF-i siis juhul, kui sinu reisi lõppkoht pole kas Itaalia, Prantsusmaa, Malta või Sloveenia, polegi seda võimalik täita. Järelikult, kui lendad edasi Hispaaniasse, ei saa seda sinult ka Tallinna lennujaamas keegi nõuda. Kui, siis vaid Hispaaniasse sisenemiseks vajaliku QR-koodi. Ja see vaktsineeritutele testi tegemise nõue hakkas ju kehtima peale seda eelviidatud 14.12.2021 määrust, enne ei olnudki seda vaja. Alates tänasest ka enam ei ole.
Transiidi määratlus sõltub riigist. Väga sageli tähendab transiit seda, et reisija püsib lennujaama transiit-tsoonis ja riiki ei sisene.
Paraku, kuna lennujaamad on oma tegemisi koomale tõmmanud võib olla vajadus riiki siseneda ka juhul, kui covidi-eelselt oleks ühelt lennult teisele pääsenud (ka eraldi piletitega) transiittsoonist väljumata.
Mõnel juhul on transiidil ajapiir, st. riigist väljutakse 12 (või 24, või 36) tunni jooksul, on tegemist transiidiga, kui riigis (või lennujaama transiittsoonis) ollakse kauem, siis mitte.
Nii et kehtivad reeglid tuleb selgeks teha konkreetse riigi kohta, mitte lähtuda üldistustest.
Lennujaamades käsitletakse transiiti üldjuhul püsimisega transiittsoonis. Passikontrolli läbides sisened riiki. Võrdle seda kasvõi viisaga, kui viisat ei ole, siis passikontrollist läbi ei saa. Nt odavlennufirmaga äraantava pagasiga lennates ei olegi muud võimalust.
Aga Alex võib riskides piirile vaidlema minna:)
Reaalselt Itaalias mingit piirikontrolli ei ole, sest lennud on tõenäoliselt Schengeni sisesed.
Ainus mure on see, et esimese lennule minnes, registreerides vms võidakse nõuda Itaalia nõuete täitmist. Siis on vaja selgeks teha, et Itaalias toimub vaid transiit ja kui sellega nõus oldakse, siis on asi korras. Kui selgitustega rahule ei jääda, siis pole asi korras.
Itaalias ühelt Ryanairi lennukil teisele minnes ei see enam kedagi. Eelduseks siis Schengeni lennud, näiteks Tenerife-Bergamo, Begamo-Tallinn vms.