Transport Pariisis

Tere!

Lugesin ja uurisin, kuid jäid siiski selgusetuks mõned asjad. Ehk keegi kogenum oskaks aidata :)

Märtsi lõpus pühapäeval lendame Pariisi. Meid on kaks täiskasvanut ning 1 alla 2-aastane laps.

Küsimus siis selles: Kas lennujaamas tasub osta Orange kaart ning seda kasutades ka kesklina sõita RER B-ga, või pühapäeval seda osta ei saagi? Kas Orange kaart kehtib meetroodes ja bussides?

Samas jäi silma võimalus osta 8,60 eurot maksvad piletid ja sõita nendega kekslinna. Aga kui meil hotellini jõudmiseks vaja teha 2 ümberistumist ( hotell on 7-e osas) kas see 8,60 eurone pilet on koos ümberistumistega?

Kas lapsele (alla 2.a) sõit on tasuta?

Siis kohapeal pariisis tahaks ka metrooga ja bussiga ringi liikuda. Kas 3-e päeva piletit saab kasutada nii bussis kui ka metroos?

aitäh ette nendele, kes annaksid asjalikku nõu.

Pileti saad automaatidest, aga usun, et kassa on ka lahti. 8 60 EUR kehtib ymberistumistega kui ymberistumisjaamades vàlja ei làhe (p6him6tteliselt on RER pilet nagu metroopilet, mis sisestatakse sisenemisvàravasse ja rong ka muutub linnas n.ò. metrooks). 3 pàeva pilet kehtib igal transpordil. Usun, et nii vàikse lapse eest ei kysi keegi piletit.

Ära osta lennujaamast carte orange'i, sellepärast, et lennujaam asub nii kauges tsoonis, et sealt ostes saad sa roppkalli kaardi, mis kehtib kogu Suur-Pariisis tsoonides 1-5. Tegelikult on sul vaja Pariisis liigeldes ainult 1-2 tsooni carte orange'i, mis on kordades odavam. Seetõttu soovitaks osta lennujaamast need 8.60 eurosed üksikpiletid linna ja linnast juba carte orange. Selle 8.60 piletiga võid rahus kaks korda ümber istuda jah, peaasi, et sa kuskil valedest väravatest vahepeal välja lähe kiikama ja siis hakka mõtlema, et oih, vale koht... Sellisel juhul tagasi tahtes pead juba uue pileti ostma.
Muidu on nii, et on kas päevapiletid või nädalapiletid, 3-päeva piletit mina küll ihusilmaga pole näinud (ega sellest kuulnud), ehkki elan Pariisis. Pmst nädalapilet kehtib esmaspäevast pühapäevani, kui sa selle ostad (kogu Pariisi keskuse kohta käiv nädalapilet on ca 27 euri) näiteks kolmapäeval, siis kehtib see siiski pühapäevani, mitte järgmise kolmapäevani. Ühepäevaseid pileteid võid osta ka kasvõi kümme tükki korraga kassast ette ära, aga siis hoolega vaata, et sa ikka ühel päeval ainult ühte piletit kogu aeg korduvkasutad.
Samas kui sa väga palju ei sõida, on kõige optimaalsem osta nn carnet - 10 metroopiletit koos, pea siis meeles, et ühe piletiga võid ümber istuda ka kasvõi viis korda, peaasi et sa jälle väravatest välja ei lähe. Selles mõttes olgugi sõidul kolm-neli ümberistumist, läheb ikkagi üks pilet. Carte orange osta tuleb mõttekas siis, kui sõidad kolm või rohkem sõitu päevas. Aga aeg on näidanud, et iga päev nii palju ei sõida - Pariis on jalutamise linn ja kõik on kõigele väga lähedal.

Kolme päeva kaardi sai ka osta.
Vähemalt kõigile tsoonidele küll.

Lisan veel, et kui plaanis minna Disneylandi siis need tsooni kaardid ei kehti. Sinna päris pikk maa ja tuleb osta eraldi pilet. Kui ei osta siis lõpppeatusest enne parki sisse ei saa kui oled maksnud nö trahvi ning rongi tagasi ei saa enne kui oled ostnud veel kallima üheotsapileti.

Eh. Teoreetiliselt linna sees liikumiseks t6esti pole 3 p2eva piletit, on p2evapiletid. Kui lennujaamast tulla ja samal p2eval on vaja rohkem ringi liikuda, siis on v6imalik v6tta ka p2evapilet tsoonid 1-5, miks maksab 12,90 : 4,30 EURi rohem kui tavaline RER pilet, aga sellega saab s6ita pàrast m88da linna nii palju, kui syda lustib. Kogu info http://www.ratp.fr/ Lisaks kui te olete noored vanemad, siis alla 26 aastastele on n2dalavahetustel odavam p2evapilet: Jeunes Weekend (tsoonid 1-5 lennujaamast tulles 6 40 eur, linnasisene 1-3 tsoonid vaid 3,20 eur).

Uurisin seda tsoonide kaarti netis. Kui meil on peamine soov külastada Eiffeli torni, Arc de Triumfi ning veel üht-teist kui aega jagub, kas selleks peaks piisav olema 1-2 tsooni päevapiletist? See oleks ju väga hea variant sel juhul.

Zones 1 day 2 days 3 days 5 days
1-3 8,80 14,40 19,60 28,30
1-6 18,50 28,30 39,70 48,40

Sellised andmed siis www.ratp.fr lehel.
Seega on ju kolm päeva ka olemas......

See mida sa tsiteerid on paris visitée kaardi hind. Carte orange on midagi muud (ja odavamat).

Ok, my mistake:)
Mis neil vahet on?

Ehhh. Kas on meil mõtet siis osta esmaspäeval siiski carte orange? Arvestades sellega et neljapäeval me oleme juba Tallinnas tagasi. Seega jääks carte orange kasutamise ajaks 3 päeva.

Kui palju see ühe päeva pilet maksab? http://www.ratp.info/informer/forfait1j.php kas see on ühepäeva pilet? ma ei mõika prantsuse keelt :)

Jah, Mobilis on 1-päeva pilet. 5.80 EUR maksab Pariisi piires (1.-2. tsoon)

Carte Orange paberversioon enam ei kehti. Nyyd tuleb osta Carte Navigo ja seda saab teha metroos olevast kassast. Kuid kui minek on ainult 3 pâevaks siis ei tasu seda kyll teha. 3 pâeva pilet on hea lahendus, vôi siis osta 10 piletid korraga (carnet 10 ticket) maksis vist 11.60, nii vâikesele lapsele ei ole piletit vaja.
Kuigi ma ei ole kindel 3 pâeva piletis, ei ole sellest ennem kuulnud

Kas keegi oskab öelda, kas Beauvais lennujaamast Pariisi kesklinna hääletada on väga keeruline? On keegi kokku puutunud? Ja kui palju maksab ligi kaudu rongi- ja bussipilet?
Ette tänades
:)

Küsimus: kuidas Paris Charles de Gaulle lennujaamast kõige hõlpsamini ja odavamini kesklinna saab? Kas läheb rong/metroo või saab bussiga ja kas oleks targem eelnevalt kusagilt pilet ära osta? Ette tänades.

Tere!
kes hiljuti käinud – internetist leiab vastuolulist infot CDG lennujaamast linna kulgeva rongi RER-B kohta – kord väidetakse, et ei sõida nädala sees öösiti,kord, et just nädalavahetustel ei sõida ja on asendatud bussidega. Mis siis tegelikult toimub (vaja minna sinna sel pühapäeval keset päeva)
teiseks – kas kusagil kesklinnas vm ühistranspordiga kättesaadavas kohas on tööpäeva õhtuti avatud mõni suurem ostukeskus (nt meie Kristiine või Rocca al mare tüüpi), tahaks just mõnes nö tavalinlase kohas ringi vaadata, mitte kesklinna ülikallites butiikides.
Info eest juba ette tänulik olles,
meerkat

  1. oktoobril algab Pariisis uus vägev streik, mille jätkamisotsust võivad ametiühingud uuendada iga 24 tunni järgi.
    http://www.businessweek.com/news/2010-10-06/french-transport-unions-call-for-open-ended-strike-from-oct-12.html
    Transpordiga on sel ajal seal tõenäoliselt halvasti. Kui metroo ei tööta, siis mulle soovitati CDG-st kesklinna jõudmiseks kasutada Air France busse (Cars Air France – line 2) millega saab otse Triumfikaare juurde.
    Alati on võimalik ka taksot kasutada, aga see on üsna kulukas, normaalhind a la 60 euri CDG-st kesklinna (oleneb liiklusest).
    Pariisi „G7“ takso saab tellida telefonidel 0033147394739 või 0033147393607 või eelnevalt ette tellides www.taxisg7.fr

Charles de Gaulle lennujaamast hakkasime kui lollid otsima Navigo kaardi ostuvõimalust. Mida pole, seda pole.Istud rongi, kus pole toole, see
viib sind 3 peatust edasi, sealt ostadki Navigo kaardi, ostsime nädalaks
ja saime veel hop-hop laeval sama kaardiga soodustuse, 9 euri nägu 12-ne
asemel.

Augustis 2012: Estonian Air saabub terminali 2D, kus kohe väljapääsu juures on infopunkt, kust saab osta ParisVisite transpordikaardi, millega saab RER-rongiga Pariisi (kui võtta 1-5.tsoon) ja linnas kõikidel transpordivahenditel sõita. Linnas kasutasime suht palju busse, sest metroojaamades palju treppe.