Türgi liiri kurss kohapeal?

Tere, kas keegi hiljuti käinutest võiks öelda, mis kursiga kohapeal dollareid liirideks vahetatakse?

Käisin peale jaanipäeva Marmarises ja seal oli küll kehvem kurss. Täpselt ei mäleta, kuid dollari eest sain liiri ja paar senti. pärast kahetsesin, et üldse dollarid liirideks vahetasin. Eestist sain soodsamalt liirid kätte

Kus olete Tartus vahetanud liire?

Bussijaama ja turu vahel,ühe mustlasega tavaliselt

Tavidist Rüütli tänaval saab osta liire.

Minu eelmise aasta oktoobri kogemus näitas, et kõige kasulikum on kohapeal automaadist raha välja võtta.

oi, oi, oi, siis sa vaeseke said ju petta(ise ikka said aru sellest või?)

kõige soodsam, just poolteist nädalat tagasi katsetatud. Siin vahetasime Tavidis Tartus kursiga 1 liir= 8,9 krooni, seal kohapeal automaadist 1 liir= 8.01 midagi krooni.

Võtsin nädala ise ka automaadist Istanbulis mingi 170 liiri, kurss tuli 8,55

Türgi kuurortites on üldjuhul ATM-id, mis aktsepteerivad pea kõiki kaarte. Kõige odavam on siiski kohapeal automaadist liire võtta. Muigama ajab see nõuka aegne pärand, kus iga teine ärikas oli valuutavahetaja ja elu ilma dollarita ei kujutatud ette.

Euro kurss nädal tagasi oli Marmarise keskuses 8.04 LYT. Hoiatuseks kõigile rahavahetajatele, et ka päris ametlikes rahavahetuspunktides püütakse pügada.Meid püüti äärmiselt nahaalselt ühes ja samas kohas kolm korda 20 LYT-ga tõmmata. Vaatasime, kas meie näod jäävad meelde, ehk kui palju neil jultumust on. Tuleb küsida tsekki ja nende ees leti peal raha üle kontrollida (nad panevad segamini 20-sed ja 10-sed rahatähed) ja siis näete alles tõelist mustkunsti: türk teeb silmad suureks, tõmbab raha leti pealt ära (sa ei näe leti taha) ja siis tõstab raha sama käeliigutusega uuesti leti peale ja on olemas 20 puuduvat. Vahib sellise näoga otsa, et sa ise ei oska lugeda. 10-20 liiriga tõmbamist kurtsid ka teised mujal kohtades. Usalda, aga kontrolli !