Türgi-vesipiip

kas türgis müüakse vesipiipe?kui palju tubakat saab eestisse tuua ja kas vesipiipu saab osta,et tuua eestisse? (ilma ,et tuleks piiri peal probleeme) ma olen lihtsalt siin eestis paar korda tõmmanud ja on hakanud meeldima.. ise lähen kevadel türkki:)

1
2

Jah, muidugi müüakse Türgis vesipiipe, tubka kohta ei oska küll midagi öelda, aga piiri peal meil küll probleeme ei tulnud... Aga see tuleb lihtsalt käsipagasisse panna, kuna muidu võib ta katki minna;)

0
0

kas sealt saab odavamalt kui eestist? ma arvan ,et kui 2 tubaka pakki osta siis ei tohiks probleeme tulla:)

0
0

No oleneb täitsa sellest kui suurt sa seda osta tahad, muidu on hinnad peaaegu samad, aga seal on ikka kõvasti ilusamad kui siin;) Ja kauplema peab ju kah:P Ma arvan ka et tubakaga ei tohiks probleeme tulla, mina ostsin ju ainult väikese vesika suveniiriks endale kapi peale;)

0
0

Tubaka toomisel piiranguid pole. Piibud on odavamad kui Eestis ja seda ainult siis kui kaubelda oskad. Enne ostmist tuleb piipu kindlasti kontrollida, seda tehakse sinu nähes hea meelega. Pakutakse veel teed kah ... Sütt ei soovita sealt osta, kehva on. Meil saab kasvõi Ülemiste keskuse ühest poest korralikku sütt(tabletid) osta.

0
0

Maksu- ja Tolliameti pressiteade

Reisijad eksivad vesipiibutubaka Eestisse toomisel

Maksu- ja Tolliamet palub klientidel tähele panna, et kolmandatest riikidest vesipiibutubaka sisse toomisele kehtib piirang.

Viimasel ajal on sagenenud juhtumid, kus reisijad toovad Eestisse vesipiibutubakat üle lubatud piirnormi. Seda reeglina põhjusel, et ei olda kursis kehtivate tollieeskirjadega, samuti saadakse valeinfot sageli reisibüroodelt.

Sellega seoses juhib maksuhaldur tähelepanu, et kolmandatest riikidest nagu Egiptus, Tai jne on reisijatel isiklikuks tarbeks lubatud Eestisse tuua maksuvaba kogusena 250 grammi suitsetamistubakat. Rikkumisi avastatakse igal nädalal, viimase juhtumi puhul ületas reisija piirnormi 2 kilogrammi võrra.

Maksuvaba kogust ületava, kuid alla 1 kilogrammi jääva koguse puhul on piiril võimalik see reisijadeklaratsiooniga deklareerida koos kaasneva maksude tasumisega. Üle 1 kilogrammiseid koguseid käsitleb Maksu- ja Tolliamet sisseveona kommertseesmärgil, mis puhul rakendub tubaka maksumärgistamise nõue. Kui reisija ei tasu makse, kuulub kaup konfiskeerimisele, samuti on maksuhalduril õigus rikkujat trahvida.

Enne reisima asumist palume tutvuda tollieeskirjadega kas lennujaamas või maksuhalduri kodulehel. Oluline on teada, et reisijal tuleb esitada kirjalik reisija deklaratsioon, kui tal on kaasas kaup, mille väärtus ületab maksuvaba piiri 175 eurot või mille kogus ületab maksuvabu koguselisi piirnorme või kaup ja isiklikud asjad, mille sisse- ja väljaveole on kehtestatud piirangud. Kirjalik tollideklaratsioon tuleb esitada, kui reisijal on kaasas väljastpoolt Euroopa Liitu soetatud kaup, mille väärtus ületab 1000 eurot või mille kogus ületab 1000 kg, samuti Eestisse kaubana toimetatav sõiduk.

Reisija kaasa toodud kaup, mis ületab maksuvaba väärtuse või koguse, maksustatakse tolli-, käibe- ja aktsiisimaksuga. Kui kauba maksustatav väärtus jääb alla 350 euro, saab valida, kas kaupa maksustatakse ühtsest tollitariifistikust tuleneva tollimaksumääraga igale kaubaartiklile eraldi või 3,5% ühtse tollimaksumääraga kõikidele kaupadele kokku. Kui kauba maksustatav väärtus on üle 350 euro või kaup tuuakse riiki kaubanduslikul eesmärgil, ei ole 3,5% ühtse tollimaksumääraga maksustamise võimalust.

0
0

aitäh!

0
0

Ei tea kas mul vedas või mis iganes,aga üheltki pakilt mis kaasa tõin ei loe välja paki kaalu.Seda vist sellepärast,et pole loetavas keeles ;)

0
0

Ega siis alati kõiki ei kontrollita.

0
0

Üks sealne kohalik(Alanya´s) eesti rahvusest kaasmaalane ütles, et Türgist head vesipiipu ei saa, pigem Egiptusest. Kahjuks ei tea kui palju see väide paika peab sest pole ise Egiptuses veel käinud. Seega enne ostmist tasuks piibu korrasolekut ikkagi kontrollida.

0
0

okei :))

0
0

Huvitav, kui tuua üks kilo tupsi, siis palju selle pealt juurde maksma peab?

kuu aja pärast minek ;)

0
0

Kui ma augustis käisin, siis võis 250g tubsi kaasa tuua. Vessarid on aga kindlasti odavamad kui Eestis. Aga oleneb kui odavaks sa suudad kaubelda. Ja tubakas on parem kui Egiptuse oma. . . . . Trip.ee lisas suurtähed lausete algusesse ja kohanimedesse, lisas nõutavad kirjavahemärgid ja koristas ära liigsed punktiirid ja hoiatab, et iga uus reeglitele mittevastav postitus kasutajalt rändab otsejoones prügikasti

0
0

Tõime vesipiibu nii Türgist kui Egiptusest, Egiptusest saab igatahes odavamalt kvaliteetsemaid piipe. Türgi piip ootabki praegu äraviskamist sest mingi hetk hakkasid kinnitused lihtsalt lahti sulama kuigi ei saanud just kõige odavam piip ostetud.

0
0

Sai küsitud paar aastat tagasi Alanya's ühelt kohalikult eesti päritolu kullapoe kaasomanikult soovitust vesipiipude kohta ning tema soovitas ka osta pigem Egiptusest kui Türgist.

0
0

hey, Äkki keegi oskab öelda mis hinnaga oleks reaalne Türgist osta vesipiibu tubakat? Siis teab mis hinnani kaubelda vaja oleks. Mis võiks olla see piirhind? Ei tahaks nagu väga palju välja käia.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased