Türgis auto rent

Kas keegi oskab soovitada, kust võiks saada Türgis (Alanyas) kõige soodsamalt autot rentida? Ma usun, et kohalikelt rentides on see soodsam kui näiteks Novatoursi vahendusel.

Kuidas on seal liiklus, kas samad liikluseeskirjad ja -kultuur, mis Eestis?

Kindlasti rendi koha pealt ja tingi kõvasti. Liiklus norm aga kütus kirves

Mina rentisin hotellist. Auto oli miski pisike junn, tehniline olukord oli nii ja naa. Hea oli see, et autol puudusid rendiautot märgistavad kleepsud jms jura ja enamik klaase oli korralikult tumendatud. Ise panin endale räti pähe ja päikseprillid ette ning ühelgi politseinikul ei olnud mingit probleemi. Muidu pidid nad turistide peale maiad olema. Natuke jama oli nende meeletute ringteedega, kust ma kunagi väga kindel ei olnud, milline mahasõit see õige on. Kuna ringteele saamine on reguleeritud fooriga, siis jätsin ennast enamasti esimeseks autoks foori taha ja kui roheline tuli, siis kadusin välguna (keskmine türklane on väga äpu siduri ja gaasiga).

Rendi tänavalt ja tingi. (võta letihind ja jaga kohe pooleks, siis paku talle seda hinda ja kui talle ei sobi siis ütle et vaatad mujalt, nagu selja keerad on ta sinu hinnaga nõus - Türgis toimis peaaegu igal pool see süsteem, välja arvatud restoranid). Ja liikluskultuur küll ok ei olnud, pidev signaalitamine ja selline keskmine kaos minu arust :D Aga kui Tallinnas hakkama saad, siis saad igal pool hakkama :D

Äkki siin keegi oskab kommenteerida, miks on Türgis kütus nii kallis???

Eks ikka sama põhjus, mis meil ja mujal, maksud.

Aga ei ole,Venemaal näiteks nuputavad alles aktsiisi tõstmist aga hind on juba Euroopale järele jõudmas!Itaalia kõige kallim ,Andorra ja Lux odavaimad,maksud!Aga Venemaa toodab ja Türgi ka!

Gran Canarial Diisel 1,11 ,95 1,14 Euri,sellest ma saan aru maksud,mis puuduvad!

Oh jumal küll, tee endale elementaatsed asjad selgeks, soe soovitus, google aitab. Kirvemeetodil võib õelda, et Eesti bensiini jaehinnast on pool kütuse maailmaturuhind, 45% aktsiis ja KM ja 5% kütusemüüja kasum. St. bensiini maailmaturuhind on siis 0,6-0,7 vahemikus ja ülejäänu on igal pool hindades maksud, lihtne.

Okey,tee endale selgeks Venemaa hind!Krt,me räägime Türgi hinnast mitte ...ei hakka sitasti ütlema!

Mis sulle arusaamatuks jäi eelmises postituses?

Kurat miks see elevant mul kogu aeg jalus on? Kui sa matsu ei jaga mida sa kaagutad? Loe postitus läbi,mõtle veits,seedi ja ära kirjuta emotsioonide põhjal vaid oma kogemuste ja teadmiste tasemel! Kui kogemusi ja teadmisi pole oota ja vaata!

arks, erinevalt sinust, siin enamusel ongi teadmised, mitte emotsioonid, mida sa nagu sülge välja pritsid. Naftatootja riik VÕIB ise naftast bensiini tootes müüa kütust ka alla maailmaturu hinna, mida osa riike a la Venetsueela ja AÜE jne on ka praktiseerinud, aga sel juhul on riigist väljaviimine keelatud suures koguses. Türgi toodab alla 10% riigis tarbitavast naftast, millest me räägime. Selge, et riik üritab tarbimist piirata maksudega ja ka riigieelarvet mugavalt täita, sest kaup ja inimesed liikuma peavad. Tõeline lapsesuu on foorumi ära eksinud.

Aga siia on eksinud ekonomist Taibu,ok,selliseid kogu toompea täis, Kordan veel küsimust miks küte Türgis sellise rämeda hinnaga!

Otseloomulikult sõltub konkreetses riigis hind ikka riigi poolt kehtestatud maksudest. Belgias on bensiini hind näiteks u 1,6-1,7 eur/ l, kuid maksuvabastuse korral saab kütust u 0,7-0,9 euroga / liitri kohta.

Ma ei ole küll majandust kunagi eriti õppinud, kuid minu arusaama mööda kujuneb mistahes hind, sh kütuse jaehind, üldjoontes põhimõttel baashind (algse edasimüüja poolt soetamisel makstav hind) + edasimüüja juurdehindlus + riiklikud maksud ja aktsiisid. Eks siis Türgi hind kujunes samal põhimõttel, ilmselt on siis kõrged maksud ja suur juurdehindlus, mis muud. Venezuelas näiteks maksis / maksab vist praegugi liiter u 0,02 eur.

Siin on sul enam-vähem õigus ,aga vastust ikka pole,ilmselt on nagu Venemaal,maksud väiksed aga muud juurdehinlused megad!

Ohjah, ühele inimesele peab 10x seletama, et kõrge hinna peamine põhjus on kõrged maksud. Türgis moodustavad maksud 72% kütuse hinnast, kust kohast sa selle madalate maksude jutu võtad? Mingi osa siis kõrgest hinnast annab juurde suurem müüjate marginaal. Räägi, mis sulle veel arusaamatuks jäi?

Ok,tubli norsu,sain aru ja läksin googeldama,ma ei saa aru miks inimesed kommenteerivad valdkondi millest nad ei jaga kottigi!Käib norsu kohta!

Hästi õeldud, tõepoolest mu kotid jagavad ka rohkem kui mõni, aga haritust näitabki see, et tead, kust vastuseid leida. PS Vabandust teemavälise postituse pärast aga no selline naer tuli peale, et kohe ei saanud vastamata jätta!

Lõpetagem siis teema vanasõnaga,targem annab järele,aga no mõne Eestlase jonn on ikka küll muljetavaldav!