trip-krainetrip-ukraine-dark
Türki minejad - kas vahetate raha siin või kohapeal?

Andke nõu, kas vahetada raha siin või kohapeal? Kas on kaasa mõtet võtta dollareid või Eurosid? Kuidas on raha suhe võrreldes Eestiga, ehk siis kui palju maksab umbes pudel vett, üks lõunasöök jne.

Tänan vastuse eest

Käisin ise möödunud nädalal Türgis Kemeris ja võin õelda et kõige kasulikum on kaasa võtta Dollarid (praegu eestis dollar odav).Türgis on võimalik maksta kolmes rahas:Türgi liir ,Euro ja Dollar .Nad ise arvestavad selle kuidagi ümber Mina võtsin dollarid ja kohapeal ei vahetanud neid küll ümber.Toon näite et kui bussisõit a 8 kilomeetrit maksab 2EURI või 3 Dollarit

kui maksab 2 euri või 3 dollarit, siis on see ju pm sama? Ma saaks aru, kui dollarid õnnestuks seal kohapeal liirideks vahetada ja seeläbi kursiga võita?

mina võtsin eestist türgi liirid kaasa. kohalikus rahas on hea tingida - minul see õnnestus. mingi osa võiks muidugi ka eure või dollareid ka kaasas olla.

Tulin ka täna just Kemerist...armas vene linnake :D mina võtaksin kaasa liire ja dollareid...vahetada soovitan siin. siis kohapeal nad pakuvad ise hindu sulle enamasti dollaris v euros...oleneb täiesti kohast..siis ise arvutad ,kummas parem on maksta ;) ekskursioonide eest võidakse ka eurosid kysida :)

Aga kuidas on seal lood sularahaautomaatidega-iseäranis huvtab mind Alanya, kuhu varsti puhkama sõidan. Kas neid seal on ja kas pole mõistlik liire hoopis sularahaautomaadist välja võtta?

Tõenäoliselt puhkad sa kuskil kuurordis, seal tõenäoliselt on ka pangaautomaadid. Nüüd enda kogemus - vahetasin Türki minnes liire kursiga 8,7. Kohapeal võtsin krediitkaardiga liire - koos lisatasudega võeti mu kontolt maha kursiga 7,99. Igaljuhul on kindlam kohapealt raha võtta. Viisa jaoks varu 15 USD (lihtsalt paarkümmend senti kurss soodsam kui 10 EUr-i. Ise tulin samuti Kemerist. Kuna see on mõnus vene linnake, siis oli loomulikult USD kõige "soodsam".

Kindlasti eelistada dollareid eurodele! Kohalikud arvutavad euro suhtes jube ebasoodsa kursi. No näiteks - kui hind on 6 dollarit, siis kaupmees teisendab selle 5 euroks. Liirid on minu meelest sama head kui dollarid - ei eelistaks yht teisele. Ise ma vahetaks enne minekut siin. Kui puudu jääb, siis sularahaautomaat pole probleem (kuigi 6nnestus Kemeris ka yks sihuke masin leida, mille menyy oli ainult Tyrgikeelne). K6ik kaardid sobivad - Visa, Visa Electron, Mastercard. Automaat annab ka raha vastavalt sinu soovile - kas liirides, eurodes, v6i dollarites. Loomulikult läheb raha kaardiga välja v6ttes mingi protsent pankadele - päris kopsakas summa tegelikult, aga see on ju igal pool Välismaal niimoodi (v.a. Nordea pangakaardiga Soomes ja Rootsis, aga see on teine teema).

Alanyas täitsa sularaha automaadid olemas.