Tuneesia, Iisrael ning Dubai

Tervist! Oleks soov saada infot Tuneesia kohta. Kes on käinud detsembris, millised olid ilmad, mis hinna kandis maksis reis, millise reisibürooga olete käinud jne. Kes vähegi viitsib kirjutada, oleksin väga tänulik. Tean, et siin on sellest kirjutatud, kuid sooviksin värskemat infot. Samuti oleks teretulnud sama ino Iisraeli ja Dubai kohta.

Tuneesiasse paketireise otse Eestist ei korraldata. Vahemere ranniku riikides on sellel ajal päikesereisideks külm. Huvireise (sh. mõned rannapäevad) Tuneesiasse tegi vist Germalo.

Iisraelis pole käinud, kuid raudselt välistaks Tuneesia, kust sai just tuldud. Meeletult räpane ja ebaturvaline maa. Tänast Tuneesiat ei saavat võrreldagi selle Tuneesiaga, mis ta oli enne "Araabia kevadet". Rand on täis konisid, klaasikilde, kasutatud pamperseid ja kõikvõimalikku muud sodi, kuna kõik prügi visatakse lihtsalt maha. Olime Hammameti keskuses. Sama räpased oli ka muud kohad, kus käisime- Yasmine Hammamet, Tunis, Sidi Bou Said, Nabeul. Meeletult tüütud ja ebameeldivad kaupmehed, keda pole võimalik kuidagi ignoreerida, Liiklus on totaalne kaos. Politsei on rahava ohjes hoidmiseks, mingile abile loota ei tasu. Meie hotelli ees oli avarii, kus üks mees sai viga ja lisaks 2 autot ning rollel. Politsei ja kiirabi välja ei tulnudki!! Mees lamas teadvusetuna maas, pea vereloigus. Sõber püüdis mööduvaid autosid kinni pidada, et kaaslane haiglasse toimetada kuid tulutult. Lõpuks hüppas mööduva takso ette ja ei tulnud enne ära, kuni vigastatu oli autosse pandud. Vaadates kohalike reaktsiooni, võiks suhtumise kokku võtta paari sõnaga- totaalne hoolimatus...kes naeris, kes vaatas, mida maha kukkunud asjadest saaks pihta panna. Enne minekut jälgisin pidevalt Tripadviser`t ja lugesin läbi kogu info, mis seal oli. Tuneesias olles tekkis kahtlus, et sai loetud vale maa kohta, kuna tegelikkus oli nii erinev. Kiitvaid kommentaare selle maa kohta saavad minu arvates kirjutada ainult need turistid, kes terve puhkuse veedavad AI hotellis ja tegeliku eluga kokku ei puutu. Dubais käinud 3 korda ja võin öelda ainult kiidusõnu- ilus, puhas, turvaline. Viimati sai käidud mitu aastat tagasi, seega pole kindel, et ka seal pole praeguseks hetkeks midagi muutunud. Soovitaks minna kindlasti Shopping festivali ajal, mis omaette elamus. Dubais on detsembris ilm nagu meie suvi- päeval kuni 25 kraadi, õhtud olid jahedamad. Nii Dubaisse kui Tuneesiasse saab hetkel soomlaste kaudu- Finnmatkat, Tjäreborg, Aurinkomatkat.

Sooviks infot Tuneesia kohta. Kes käinud Tuneesias 2013 aastal, kuidas oli olukord, kas väikeste lastega on turvaline? Kas kaupmehed on sama tüütud kui Egiptuses? Kas oktoobri keskpaigas tasub sinna minna?

Olin Tuneesias selle aasta kevadel. Ohtlikuks ma seda ei riiki ei pea. Üks laps oli ka kaasas. Tema sai enim tähelepanu. Heatahtlikku tähelepanu. Kaupmehed nii pealetükkivad ei ole, kui Egiptuses. Keegi pool tundi su järel ei kõnni - et tule minu poodi ja minu onu ja äia jne poodi. Oktoober on ajaliselt hea valik. Vahemeri soe. Kui ujumine plaanis. Kõrbereisiks sobib oktoober samuti. Kui võrrelda Tuneesiat praegu ja enne revolutsiooni, siis on riik muutunud palju religioossemaks. Mulle torkas just see silma. Aga inimesed on sõbralikud. Turistide puhul vist alati. Mis neil omavahel toimub, ei tea, ei valda Araabia keelt. Aga suure tööpuuduse ja väljarände tingimustes neil igasuguseid probleeme vast jagub.

olin Tuneesias 21-28 oktoober- ilm oli väga ilus (28-30 kraadi), vesi oli soe. Räpane on seal tõesti, aga turvalisuse üle küll ei kurda. Eks kaupmehed olegi üks isesorti "rass", aga inimesed tänaval olid küll väga sõbralikud ja viisakad. Ööbisime Sousse´s.