Turvalisus Istanbulis

Kas keegi on viimastel kuudel Istanbulis käinud? Kuidas on seal olukord turvalisusega?

Eks see ole natuke ilmaennustuse moodi Eestis, aga tundub et kõik on turvaline. Rahvast on murdu, hinnad taas kõrgemad ja politseid/militaare on ka iga nurga peal automaatidega. Ma olen ilmselt üks vähestest inimestest, kes on viibinud Sultan Ahmed Mošees praktiliselt privaatselt ja  kogu suur väljak oli absoluutselt tühi (see oli just siis kui seal oli eelnevalt rünnakud toimunud).

Olin just viis päeva Istanbulis, siinsete oludega harjununa tundus küll ,et turvalisusega pingutatakse üle aga võib olla on selleks siis põhjust.

Põnev linn mida külastada.

Eelmine okt käisime. kaks blondiini ja poiss. Väga turvaline tundus. Vähemalt kuni 22 ni olime tänavatel. Linn väga ilus ja vaatamist väga palju. Kõik liiklus busside, trammi ja metrooga, väga lihtne ja arusaadav.  Inimesed tundusid sõbralikud ja väga abivalmid. Vähemalt need, kellega meie kokku puutusime. Tänaval jäid kaarti vaatama, kohe leidus keegi, kes aitas..Hotell oli vaalinnas, väga ok hinnaga.. Ei leia kohe paha sõna.  Kindlasti tahaks kunagi veel minna

Suvel käisin Istanbulis. Istanbul on ilus ja võimas linn. Samas on ta kuidagi meeletult "hull" linn. Rahvast on väga palju, liiklus tihe, oma asjade suhtes peab väga valvas olema, kauba pakkujatest on väga raske lahti saada-ja neid on tõesti palju. Sellist terroriohtu väga ei tunnetanud, isegi Pariisis oli nagu närvilisem. Grand Bazaaril ühte ossa oli sissepääsul turvakontroll, teise ossa mitte. Ega sealt midagi osta polnud ka-igasugune jama oli odav, aga korralikum kaup meie hinnaklassis.